Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Martin Münz

Tunne Eesti päris oma Athletic Fitnessisti Martin Münzi. See mees ei hoia tagasi mitte kuskilt ning võtab elult, mis võtta annab. Tema elu motoks: "Elada igat päeva nii, justkui oleks see viimane!"

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Nimi: Martin Münz
Vanus: 35 aastat
Pikkus: 187 cm
Kaal: 90 kg võistlusperioodil, 97-100 kg võistlusvälisel perioodil
Elukoht: hetkel Tabasalu külje all, muidu Göteborg, Rootsi
Koduloomad: dalmaatsiakoer Bonita, kes tõeliseks kaaslaseks pea igas perekondlikus ettevõtmises
Perekonnaseis: kihlatud ja 4 lapse isa, viies poolel teel :)
Athletic Fitness´iga tegelenud: alates aastast 2006
Tugevus / nõrkus: tugevaimaks loeks ehk sihikindlust, mis ellu palju positiivsust toonud, ent
nõrgimaks küljeks tõenäoliselt on leebus ja heatahtlikus pea kõigi ja kõige suhtes.
Elu moto: Elada igat päeva nii, justkui oleks see viimane.

Mis on Athletic Fitness sinu jaoks?
Athletic Fitness – see spordiala ei ole laiskadele ja mittesihikindlatele inimestele. Ta nõuab suurt
pühendumist nii treeningute kui ka toitumise osas. Samuti ei ole lihtne võistlusdieedi ajal säilitada maksimaalset jõudu, vastupidavust saavutades samaaegselt lihaste sümmeetrilisus. Lihased peavad ju ilusti välja olema kujunenud, proportsionaalsed ja kenasti säilinud. Ja mina olen enda jaoks tõestanud, et see on vägagi võimalik.

Kui ma peale oma esimest võistlusteks valmistumise perioodi lõpusirgele jõudsin, olles saavutanud enda tolle hetke tippvormi maksimaalse jõu- ja vastupidavusvaruga, oli tunne tõeliselt hea. Astuda lavale ja saada osa sellest meeletust energiast, mis publikust ja kaasvõistlejaist sinuni voogab...Tunda, kuidas laval olles sulle kõik kaasa elavad ning iga lõuatõmbe või triitrepsi surumise korduseid ükshaaval valjusti kaasa loevad ning aitavad sul endast viimast välja võtta – see on tõeliselt erakordne ja võimas tunne, mida ei saa mitte millegi muuga võrrelda. Siis sain aru, et kogu see vaev ja viimnegi higipisar oli seda kõike väärt. Ma tõesti tahaks, et ka sina, kes sa neid ridu loed, seda omal nahal tunda saaksid. Ning just see on viinud mind mu järgmise eesmärgini – pakkuda ka eestlastele, oma kodurahvale võimalust osa saada sellest põnevast ja motiveerivast spordialast. Minu jaoks on sellel antud alal palju eeliseid teiste kulturismi ja fitnessi alade ees.

Esiteks juba Athletic Fitnessi mitmekesisus, mis annab võimaluse end proovile panna nii keha proportsionaalsuse ja treenituse, kui ka jõu- ja vastupidavusnäitajate poolest. Publikul on äärmiselt põnev kaasa elada, oma lemmikuid toetada ning võistlejail jagub võistluspinget viimse hetkeni.

Milline oli sinu teekond Athletic Fitness´ini?
Olen elanud Rootsis 7 aastat ning seal jõusaalis trenni tehes kuulsin Athletic Fitness´ist esimest korda. Mul tekkis kohe huvi selle spordiala vastu, kuid kartsin, et ma pole piisavalt hea konkureerimaks teistega võistlustel. Tahtsin leida endale tuge ja kinnitust selle kohta, et mul on olemas selleks spordialaks vajalikud eeldused ning läksin personaaltreeneri jutule. Tema mõõtis kaliipriga minu keha rasvaprotsenti, mis oli tol hetkel 6,4 % ning ta soovitas mul soojalt seda ala proovida. Käisin vaatamas ka üht Athletic Fitnessi võistlust ning sain kinnitust, et just see on see ala, milles tahaksin võistelda.

Hakkasin lugema Athletic Fitness´i kohast kirjandust ning otsima treenerit, kes just Athletic Fitness´i osas pädev oleks ning leidsin Keith Karlssa. Tema oli selleks hetkeks võitnud kaks võistlust ning töötas samas ka personaaltreenerina. Sain temalt head ja kasulikku infot ning hakkasingi valmistuma võistlusteks, milleks oli aega pool aastat. See ei ole küll teab mis pikk aeg, ent kui on olemas all korralik füüsis ning kõva tahtmine ja sihikindlus, on see täiesti reaalne eesmärk, mille poole püüelda.

Esimene võistlus minu jaoks oli December Cup 2008. Täna valmistun Rootsi meistrivõistlusteks, mis toimuvad 04. september 2010 ning kohe järgmiseks on 10.10.2010 toimuvad I Eesti lahtised meistrivõistlused.

Millised on sinu eesmärgid sellel spordialal?
Võita nii Rootsi, kui ka Eesti meistrivõistlused 2010 ning leida oma võimete piir. Ühtlasi soovin tuua oma kodurahvani Athletic Fitnessi pisiku, mis nakataks paljusid.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…