Persoon

TUNNE EESTI TREENERIT: Eva Ottas

„Mind alati hämmastavad inimesed, kes ühel hommikul ärkavad ülesse ja mõtlevad, et ohoo, läheks õpiks treeneriks, omamata üldse varasemat liikumiskogemust“, räägib kahekümne kahe aastase tantsija kogemusega treener Eva Ottas (27). Millised elu keerdkäigud on Evat saatnud - juba lähemalt järgnevas intervjuus.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Treenerina kogusid tuntust saatest „kaalust alla“. Kuidas muutis see saade sinu elu?
Ega palju ei muutunudki. Sain huvitava kogemuse, näha TV sarja telgitaguseid, kasvatasin paksema naha nö kommentaaride näol, tutvusin toredate inimestega ja sain natukene kaasa aidata, et inimestel oleks kergem elu ja nad leiaksid tee spordi ja liikumise juurde.

Kus spordiklubis ja mis treenigtunde sa annad?
Töötan MyFitness spordiklubis rühmatreeningute koordinaatorina ja muidu võin juhendada kõiki treeninguid va spinning. Tants, bosu, coreboard, kick-box, toning, bodybalance, bodypump.

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
Treeneri ameti juurde jõudsin läbi tantsu. Olen tantsinud 22 aastat jazzi, hiphop, rahvatants, ballett ja kuna tol hetkel, 2002 aastal polnud eestis väga võimalik hiphop tantsuga tegeleda ja olin sellega juba nii Usas kui ka Belgias tegelenud, otsustasingi asja enda peale võtta. Sealt edasi jõudsin aeroobika juurde, kuigi tantsijana arvasin, et eks see üks mõttetu kargamine on:) Aga hakkasin väga tõsiselt tegelema ja eeskujuks oli siis mul Kaja Tuisk, kelle trennides ma lõpmatult käisin. Vaikselt alustasin treeningute asendamistega ja sealt edasi juba päris oma trennid Status Clubis, PlanetSpordis, Stilettos ja nüüd olen tegev siis MyFitnessis ja DanceAct tantsustuudios, kus samuti juhendan show ja hiphop treeninguid, samuti on mul oma tantsutrupp Beyond Dance Co.

Kus oled õppinud/haridustase/kogemused/?
Olen lõpetanud Rocca al Mare kooli, õppinud olen keskkoolis vahetusõpilasenda Ameerikas, õigusteadust Õigusinstituudis ja Brüsselis, tantsu ProDance tantsukoolis ja New Yorgis Broadway Dance Centeris. Lisaks hästi palju erinevaid workshoppe ja conventioneid nii siin kui ka peamiselt Ameerikas, sest minu jaoks on see just koht, kus kõik uus ja huvitav on toimumas ja viimased nö fitness trendid tulevad.

Kas treeneriamet on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
Eks ta on mõlemat. Aga pigem alati amet, mida hea tujuga saab teha. Töö selles mõttes, et ma ei tee trenni iseendale, vaid inimestele, seega pean olema alati valmistunud ja valmis abistama, aga hobi kuna liikumine- tants, aeroobika on mu elus juba päris pikka aega olnud, siis ei kujuta ette, et midagi muud teeks.

Kas treeneriks sünnitakse või saadakse?
Ma arvan, et treeneriks arenetakse ajapikku, aga liikuma nö sünnitakse. Mind alati hämmastavad inimesed, kes ühel hommikul ärkavad ülesse ja mõtlevad, et ohoo, läheks õpiks treeneriks, omamata üldse varasemat liikumiskogemust. Minu jaoks on igasugune tants ja aeroobika ja sport ikka õpitav noorena, mitte hiljem, sest treenerina pean olema ka klientide ees tasemel ja näitama head liikumisvormi ja tehnikat, mida usun, et lihsalt õppida pole võimalik, seda peab arendama ja ikka pikka aega. Teadmisi ja kogemusi saada, see võtab ikka aega ja palju praktikat, ehk siis praktika on ka kõige tähtsam. Olen ise alustanud nö keldrisaalides ja sealt edasi liikusin ülespoole.

Milline on sinu arvates ideaalne treener?
Eks ma vaatan ikka seda rühmatreeningute poole pealt, siis selline kelle tundi tahan alati minna, võib-olla isegi ei tea miks, kelle tunnid on huvitavad, kes ise on vormis ja eeskujuks, et näe- selle trenniga on võimalik saada ilus keha, lahke ja võimeline panema ka kõige algajama inimese oma tundi armastama ja arenema.

Kas sa oled alati treeneri rollis või harrastad ka mõnd muud ala?
Eks ma muidugi naudin seda, kui saan ise trennis käia, sest ma õudsalt kaifin seda pingutamise tunnet ja olukorda, kus ma tahan veelgi parem olla. Võtan ise ka tantsutunde. Kunagi olin ma peaaegu kõva suusataja, käisin ka võistlustel väljaspool eestit ja armastan mäesuusatamist, aga kuna mu töö on seotud peamiselt mu jalgadega, siis väike hirm on, et järksu murran või nikastan mäel midagi ära ja siis pole enam ammu suuski alla pannud.

Eesmärgid tulevikuks?
Jätkata trennidega ja kuigi juba vanust on mul nö tantsija kohta palju, loodan ikka ennast veel arendada ja paremaks tantsijaks saada.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…