Persoon

TUNNE EESTI TREENERIT: Erle Liivak

Eesti juurtega sportlik treener Erle Liivak (33), kogub presenterina tuntust üle Euroopa toimuvatel conventionitel. Tema tundidega tutvust teha on saanud päris paljud, Eestis toimunud, conventionide austajad. Hetkel Iirimaal, karjääri tegev Erle, praegu veel Eestisse tagasi kolimise plaane ei tee, aga kunagi ei tea mis elumerelained endaga kaasa kanda võivad. Kuidas, kus ja millega Erle oma päevi sisustab, saate lugeda jube ise.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  2 kommentaari

Kus spordiklubis ja mis treeningtunde sa annad?
Töötan juba 8ndat aastat Iirimaal ja hetkel viies erinevas spordiklubis/tantsu stuudios Dublin’i kesklinnas: Trinity College Gym, Dance Ireland, Ringsend SportsCo, Ringsend Technical Institute ja Liffey Trust Dance Studios. Treeningtundidena annan hetkel aeroobikat, tantsu, step’i, reggaeton’i, total body ja pilaatest.

Sa ei ela Eestis. Miks ja kuhu oled oma elupaigaga jõudnud, kus elad?
Iirimaale tulin juba aastal 2003 kohe parast Tartu Ülikooli Kehakultuuri Teaduskonna Spordi juhtimise ja Treening opetuse eriala lõpetamist, et õppida keelt ja tutvuda valisriigi kultuuri ja elamistingimustega.

Kui tihti käid kodumaal, Eestis?
Alguses ühe, aga praeguseks 2-3 korda aastas.

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
Tantsimise pisiku sain sisse keskkoolis Eike Feigenbaum’i tundidest osa võttes ja FAF’i aeroobika treenerite koolituse läbisin aastal 2002.

Kus oled õppinud/haridustase/kogemused/?
Minu treeneriks õppimise amet sai alguse Tartu Ülikooli Kehakultuuri teaduskonnast ja FAF’i koolitusest. Tänaseks on kogemusi laekunud mitmeid. Olen osa võtnud mitmetest fitness festivalidest/üritustest/workshop’idest nn Florence Fitness Festival, Rimini Wellness, Euroconvention (üle terve Euroopa toimuv ürituste sari) jne. Samuti olen läbinud erinevaid koolitusi taiendamaks oma teadmisi erinevate tunni stiilide läbi viimiseks nn aeroobika, tants, step, reggaeton, spinning, reformer pilaates, pilaates jne.

Kas treeneriamet on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
Hea kusimus. Hobi. Olen vaga õnnelik ja tänulik, et olen leidnud endale töö, mis meeldib ja mida tehes tunnen, et mul on vabadus ja ükski päev ei ole seega üksluine.

Milline on sinu arvates ideaalne treener?
Hea treener peab olema ekstrovertne, hea suhtleja ja motiveeriv. Vahest ülihea tunni läbiviinud treener, kellel puuduvad need omadused kaotab kliendid treenerile, kelle tund ehk ei ole nii hea, aga kellel on eeltoodud olemas.

Kas sa oled alati treeneri rollis või harrastad ka mõnd muud ala - millega tegeled väljaspool tööaega?
Hetkel ikka rohkem treeneri ametis, aga loomulikult kasutan ära kõik võimalused, et võtta osa teiste treenerite tundidest. Kuna vaba aega väga palju ei ole, on raske tegeleda muude aladega.

Eesmärgid tulevikuks?
Eesmärke on ja kõik ei ole tööalased. Lühiajalised eesmärgid küll muutuvad ja kohanduvad jooksvalt. Hetkel on esiplaanil Euroeducation – European Fitness School’i ehitamine Iirimaal, mille eestvedajaks olen juba aastast 2007. Meie kool töötab juba üle 10 aasta üle terve Euroopa ja selle loojaks on minu üks mentoritest – Guillermo Gonzalez Vega. Samuti olen presenterina kutsutud järgmise aasta veebruari kuus kahele kõige suuremale fitness convention’ile Itaalias – Bergamo ja Gil Lopes Animal Convention 2012. Nendeks valmistumist nimetaksin eesmärgiks omaette.

Kas kavatsed millalgi Eestisse tagasi kolida?
Hetkel ei, aga nagu oeldakse „never say never“.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…