Retseptid

Naised ja süsivesikud vol. 2

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: erakogu  |  Kommenteeri

Täiskasvanud inimene vajab keskmiselt 25-35g kiudaineid päevas. Soovitatud on, et sööksime sellest 2/3 teraviljatoodetest ja 1/3 köögiviljadest. Head kiudainerikkad toidud on teraviljad, teraviljatooted, puuviljad, marjad, köögiviljad, kaunviljad, seened.

Suurenenud vajadus süsivesikute järele ja hirm üle süüa


Nagu artikli esimeses osas kirjutasin, siis pidades süsivesikutevaest dieeti, alaneb serotoniini tase („õnne hormooni“) ja tunneme veelgi suuremat kontrollimatut isu magusate süsivesikute järele.

Kuidas välja selgitada, kas olete süsivesikute alatarbimisega põhjustanud serotoniini vaeguse?


Püüa analüüsida, kas mõtled painavalt magusate vahepalade söömisele, tunned kurnatuna, ärritud kergemini, sul on raske keskenduda, magad halvemini, tunned, et kõht on täis, kuid vajad siiski midagi magusat või tärkliselist. Kui tundsid end ära, siis võib-olla, et pole korralikult toitunud ning oled põhjustanud serotoniinivaeguse ajus.

Püüa analüüsida oma toitumist ning viia oma toitumine vahekorda kus 50-60 % energiast saad süsivesikutest. 20-25% neist on liht süsivesikud ja 75-80 % moodustavad liit süsivesikud.


Seotud artiklid:
Naised ja süsivesikud vol. 1


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…