Persoon

TUNNE EESTI TREENERIT: Brit Bergmann

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Nimi, vanus?
Brit Bergmann, veel 26a

Kus spordiklubis ja mis treenigtunde sa annad?
Annan Viimsi SPA’s DanceStepi, lisaks Tallinna Ülikoolis aeroobika valikainet, samuti olen MyFitnessis hetkel asendustreener.

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
Oi, sporti ma olen teinud täpselt nii kaua, kui ma ennast mäletan. Päris pisikesena lunisin pidevalt isalt, et ta mind oma kossutrennidesse kaasa võtaks. Sain suuremaks, siis tekkis huvi kergejõustikku vastu ja hiljem tegelesin hulga aastaid ratsaspordiga. Nimigi pandi sportlase järgi, haha! Eks see kõik ole ilmselt loogiline käik. Tallinna kolides (olen Tartust pärit) jätsin ratsaspordiga hüvasti kahjuks ja hakkasin uurima spordiklubide kohta, esimene rühmatreening oli mul endises PlanetSpordis (nüüdseks MyFitness) ja hakkas meeldima nii väga, et tahtsin ka treeneriks saada. Mind aitasid sealsed treenerid palju, eriti Gea Simson, kes minus potensiaali nägi. Võtsin kätte ja läksin koolitusele, nüüdseks olen treener olnud 4-5a umbes.

Kus oled õppinud/haridustase/kogemused/?
Keskas käisin Tartu Descartes’i Lütseumis, treenerihariduse olen omandanud EOK Võimlemisliidus (I ja II tase). Lisaks olen läbinud kõik Guillermo Gonzalez Vega koolitused (dance, step ja PT - ehk personaalne koolitus, kus lähtuti eekõige õpetamismeetoditele). Samuti olen läbinud Alexandre Mallieri stepi koolituse, GIl Lopezi tantsukoolituse ja osalenud paljudel conventionitel Itaalias, Dublinis, Düsseldorfis ja Eestis.

Kas treeneriamet on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
Oehh... Eks ikka parim hobi, mille eest boonusena tasutakse ka.

Kas treeneriks sünnitakse või saadakse?
Nii üht kui teist, väga heaks treeneriks ikkagi saadakse läbi kogemuste ja koolituste. Samas peavad inimesel ikkagi olema teatud iseloomuomadused, et treeneriks sobida.

Milline on sinu arvates ideaalne treener?
Oskuste poolest see kes teab täpselt kuidas, mida ja miks ta teeb. Inimesena on siiras, avatud suhtleja, lõbus ja armastab oma tööd.

Kas sa oled alati treeneri rollis või harrastad ka mõnd muud ala, millega tegeled väljaspool tööaega?
Ei ole alati treenerirollis. Suviti maal käies mängime isaga ikka kossu ka, samuti jumaldan ma endiselt hobuseid ja ratsasporti, paraku aega pole praegu et sellega tegeleda.

Sa oled kirglik vutifänn. Mis sind tõi jalgpalli juurde? Kas mängid ka ise?
Olen, ma ei mäletagi täpselt miks ma vutti vaatama hakkasin, see oli umbes 10a tagasi juba. Lihtsalt selles on midagi, mis mind nii köidab nagu ka kossus. Spordiinimeste värk vist. Ise ma kahjuks ei mängi, kuigi tahaks....aga ma olen paraku liiga vana juba :D.

Sinu lemmik jalka team? Lemmik mängija?
Lemmik team...hmm...Eestis? Välismaal? Liiga või koondis?
No Eestis hoian põialt Nõmme Kalju meeskonnale, välismaalt FC Barcelona, koondistest Itaalia ja Hispaania. Lemmik mängijad on David Villa, Fernando Torres ja Karim Benzema.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…