Tervis

Lihtsalt käimine

Üks esimesi asju, mis õpitakse inimesena olles ära, on käimine.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Üks esimesi asju, mis õpitakse inimesena olles ära, on käimine. Võrreldes varasemate aegadega käime me vähem, kuna kiirenenud elutempo juures on transpordivahendid need, mis meid kiiremini ja lihtsamalt ühest kohast teise viivad.
Tuleks rõhutada rohkem käimise vajalikkust, mis aitab meil säilitada head füüsilist vormi ning vältida erinevaid haigusi.

Milles siis seisneb käimise kasulikkus?
Käimine aitab alandada kahjulikku kolesterooli taset, kaitseb südame arütmia ning äkksurma eest. Käimine aitab parandada ka teisi füüsilisi probleeme.

Need, kes tegelevad käimisega iga päev, võivad vähendada südameinfarktide riski. Ameerika Ühendriikide Kardioloogia Liidu poolt välja antavas ajakirjas on ära toodud, et need inimesed, kes käivad päevas rohkem kui 3 km, vähendavad ohtu kannatada pärgarteri haiguste käes. Sama ajakiri räägib ka uurimsest, kus osalesid inimesed vanuses 70-93 aastat. Uurimuse käigus tehti kindlaks, et iga ekstra kilomeetri kohta(alates 3 kilomeetrist) väheneb oht saada südameinfarkt 15% võrra.

Kardioloogid nõustuvad väitega, et erinevate harjutuste tegemine ja enda füüsiline liigutamine aitavad kaasa hea vereringe säilitamisele ning aitavad ennetada veresoonkonna haigusi.

Kõige tavalisem käimise variant on matkamine, erinevate ekskursioonide tegemine vabas looduses, mille eesmärgiks on enda liigutamine ning ühtlasi värske õhu hingamine.

Järgmine variant on jalutamine ning siin on ülekaalus erinevad võimlemisharjutused eesmärgiga säilitada enda hea füüsiline vorm. Sellega ühildub ka võimalus veeta üks tore päev looduses jalutades või kuskil mujal, eemla närvesöövast linnamelust.

Dressid selga ja käima, sest siit algabki ju tervisesport!

Allikas: www.dynamic-ep.com.ar/novedades.htm


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Tervis | 

Kuid on ka üks suhkur – ksülitool –, mis hoiab hambad terved ja kaalu kontrolli all. Treenides mõtleme lihastele ja liigestele, aga kindlasti…


7 soovitust, kuidas eakana aju treenida

Tervis | 

Elukvaliteeti määravad igapäevased valikud, millest kujunevad harjumused aastakümneteks. Kaua elada on tore, kui ka kõrges eas rikastavad elu…


Kollageeni müüdid ja tegelikkus

Tervis | 

Müüt nr 1: kollageen on hea ainult naha ja liigeste tervisele. Kollageeni roll naha ja liigeste tervises on vaid jäämäe tipp.…