Tervis

Lihtsalt käimine

Üks esimesi asju, mis õpitakse inimesena olles ära, on käimine.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Üks esimesi asju, mis õpitakse inimesena olles ära, on käimine. Võrreldes varasemate aegadega käime me vähem, kuna kiirenenud elutempo juures on transpordivahendid need, mis meid kiiremini ja lihtsamalt ühest kohast teise viivad.
Tuleks rõhutada rohkem käimise vajalikkust, mis aitab meil säilitada head füüsilist vormi ning vältida erinevaid haigusi.

Milles siis seisneb käimise kasulikkus?
Käimine aitab alandada kahjulikku kolesterooli taset, kaitseb südame arütmia ning äkksurma eest. Käimine aitab parandada ka teisi füüsilisi probleeme.

Need, kes tegelevad käimisega iga päev, võivad vähendada südameinfarktide riski. Ameerika Ühendriikide Kardioloogia Liidu poolt välja antavas ajakirjas on ära toodud, et need inimesed, kes käivad päevas rohkem kui 3 km, vähendavad ohtu kannatada pärgarteri haiguste käes. Sama ajakiri räägib ka uurimsest, kus osalesid inimesed vanuses 70-93 aastat. Uurimuse käigus tehti kindlaks, et iga ekstra kilomeetri kohta(alates 3 kilomeetrist) väheneb oht saada südameinfarkt 15% võrra.

Kardioloogid nõustuvad väitega, et erinevate harjutuste tegemine ja enda füüsiline liigutamine aitavad kaasa hea vereringe säilitamisele ning aitavad ennetada veresoonkonna haigusi.

Kõige tavalisem käimise variant on matkamine, erinevate ekskursioonide tegemine vabas looduses, mille eesmärgiks on enda liigutamine ning ühtlasi värske õhu hingamine.

Järgmine variant on jalutamine ning siin on ülekaalus erinevad võimlemisharjutused eesmärgiga säilitada enda hea füüsiline vorm. Sellega ühildub ka võimalus veeta üks tore päev looduses jalutades või kuskil mujal, eemla närvesöövast linnamelust.

Dressid selga ja käima, sest siit algabki ju tervisesport!

Allikas: www.dynamic-ep.com.ar/novedades.htm


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Kollageeni müüdid ja tegelikkus

Tervis | 

Müüt nr 1: kollageen on hea ainult naha ja liigeste tervisele. Kollageeni roll naha ja liigeste tervises on vaid jäämäe tipp.…


Paremasse vormi pakase abiga

Tervis | 

BODY - http://www.bodylehti.fi Paremasse vormi pakase abiga Talv on taas kohal. Tuisk, paksud riided ja külmus. Tuleb tuttav…


KOGU MAAILMA EATUD, ÜHINEGE!

Tervis | 

“Huvitav, kas see tõesti on eas 45+ vältimatu?” küsis Iiris Saluri ise-enda käest ning võttis kokku julguse näidata ette oma selleks…