Treening

TEGIJATE TREENING - Marek Liiva: biitseps, selg

Ürgmees, mesinik ja looduselaps Marek Liiva. Mees kes on komeedina kerkinud hiljuti kulturismitaevasse ja avaldanud muljet oma hirmuäratavate biitsepsitega

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  12 kommentaari

Ürgmees, mesinik ja looduselaps Marek Liiva. Mees kes on komeedina kerkinud hiljuti kulturismitaevasse ja avaldanud muljet oma hirmuäratavate biitsepsitega. Kuidas ta neid treenib, kuidas nii vägevad biitsepsid saavutanud on? Seda täna uurimegi.

Kokku saame jällegi Arctic Sport Clubis. Klubi, kus Eesti tuntumad Tegijad trenni teinud ja kus tingimused treeninguks igati head. Vähemalt ei aeta sealt Tegijaid minema nagu mõnes teises Tallinna „eliit-klubis kus kitsarinnalisus lausa lämmatab. Aga see selleks.

Saame Mr.Mesiga Arcticu ees kokku. Enne aga kui trenni jõuame viib Marek „Mr.Mesi Liiva läbi väikese ettevalmistuse, et treening oleks tulemusrikkam. Selleks astume ta auto juurde, milleks ennesõjaaegne Ford Escort. Tagaluugi avanedes avaneb pilgule ehtne söökla ja rahvameditsiinikogum. Kõigepaelt sööme küüslauku, mis on teada tuntud anaboolse toimega köögivili. Seda krõmpsutab Mesi paar küünt mõnuga ära. Kõrvale mekib ta astelpaju marju, mis väga C-vitamiinirikkad ja nõgeselehti, mis sisaldavad palju aminohappeid, vitamiine ja rauda. Pool pakki pärmi, on vajalik selleks et saada power sisse ja väike õlu selleks, et saada E-vitamiine ja kaloreid energia saamiseks. Viimaks viskab Mr.Mesi särgi seljast, haarab nõgesesahmakad pihku ja kukub end vihtlema. See pidavat olema hea närvilõpmetele ja teeb enne trenni mõnusalt ärevaks. Kahjuks oli täna ilm niiske ja vihmane, sellepärast ei saanud mesilasi kaasa võtta ja neil lasta nõelata. Lühidalt kõik. Parema ülevaate saab treeningvideot vaadates Fitness TV-s ja julgelt võib lähemalt küsida Mr. Mesi imenippidest Fitness.ee foorumis. Ja lõpuks võib treening alata.

Enne trenni veel väike Milligamma ehk B-vitamiinide süst. Miks vitamiine süstida? Lihtsal põhjusel, siis on toime suurem, aga seda ei soovitaks päris igal ühel järgi teha vaid ikka enne põhjaliukult asja uurima. Noortele siis niipalju selgituseks, et kõik pole steroidid ja narkomaania kus süstlad mängus on.

Nüüd toimingud tehtud ja valmis jõusaalis lammutama.

SELG
Ploki tõmbed rinnale: Selga treenib Marek kergelt. Teeme ainult 2 harjutust, igas neli seeriat. Kasutame püramiidi põhimõtet 4 x 12, 10, 8, 6. Istud ploki ette haarad keskmiselt laia haardega kangist kinni ja hakkad plokki alla tõmbama. Liigutused võiksid olla rahulikud ja kontrollitud. Harjutuse soorituse ajal katsu küünarnukid ette suruda, et tunnetada rohkem selga. Nipp, mida ma pole kunagi proovinud, aga nipp mis hoopis uutmoodi mõjutab seljalihaseid.

Ploki tõmbed kuklale: Ja teine , ühtlasi ka viimane harjutus seljale on ploki tõmbed kuklale. Siin midagi erilist pole. Tee tunnetuse peale. Kasuta raskusi, millest jõud üle käib. Marek ise eriti suuri raskusi ei pea vajalikuks kasutada. Ka väikese raskusega saab vägagi hästi lihaseid koormata.

BIITSEPS
EZ-kangiga küünarvarte kõverdused: Ja nüüd põhitreeningu juurde, milleks Mr.Mesi sai ette võetud. Esimene harjutus on biitsepsi kõverdused EZ-kangiga. Et isoleerida hästi biitsepseid , selleks toetame selja vastu seina. Sein aitab vältida hoo kasutamist ja harjutuse toime mujale viimist. Idee järgi kasutada samamoodi püramiidi põhimõtet, aga kuna raskus oli piisav, siis kasutame sama raskust ja viimaseid kordusi aidatakse pingutada.

Küünarvarte kõverdused hantlitega istudes: Istume pingile, paneme seljatoe üles ja hakkame hantleid vaheldumisi tõstma. Siin teeme harjutust jällegi nati teistmoodi. Nimelt ei tõsta me hantleid päris lõua alla vaid kõverdame käsi ainult 90 kraadi, et pinge ei kaoks biitsepsitelt ära. Raskus olgu normaalne, et saaks harjutust rahulikult ja kontrollitult sooritada suutlikkuse piirini.
Vahepeal jõudis ka jõusaali Kiku - no kes Kikut ei teaks, Arctic Spordi ilu ja uhkus, kes nina krimpsutades küsis, mis kuradi sibulahaisu saal täis on. Vot mida rahvameditsiin teeb.

Selili ploki allatõmbed: Harjutusi Mr. Mesi vahetab pidevalt, et anda meelele ja kehale vaheldust. Viimase harjutuse puhul küsibki veel , et mis me nüüd järgmisena teeme. Soovitan talle ühte oma lemmikharjutust. Nimelt paned ploki ülevalt jooksma, asetad pingi ploki ette. Lamad pingile pea ploki poole ja hakkad küünarvarsi kõverdades ploki alla tõmbama. Jälgida võib veel seda, et surud teadlikult natuke küünarnukke kokkupoole, et anda lisapinget biitsepsitele. Väga hea ja isoleeritud harjutus. Liiva Marek sattus väga vaimustusse ja lubas hakata seda harjutust edaspidi tegema.

KÕHT
Rippes jalgade tõsted: Seda teeb Mr. Mesi varbseinal. Haarab ülemisest pulgast kinni ja hakkab hoogsalt jalgu peakohale tõstma. Tõsteid sooritada kuni suutlikkuse piirini.

Pingil jalgade ja kere tõsted: Istud risti pingile ja hakkad ülakeha ja jalgu korraga üles tõstma. Kätega hoiad pingi servast kinni, et hoida tasakaalu. Harjutus lihtne ja tõhus. Jällegi teha kolm seeriat suutlikkuse piirini.

Lamades kere painutused: Lamad pikali. Paned ühe käe pea taha, kõverdad sama kehapoole põlve üles ja hakkad ülakeha tõstma, samal ajal teda pöörates sisse poole, et anda nii koormus kõhu põiklihastele.. Harjutust teha suutlikkuse piirini, siis puhkamata vahetad poolt ja teed järgmised kordused suutlikkuse piirini.

Kokkuvõttes:
Sain paar head mõtet ning nippi … nagu igas Tegija Treeningus. Treening oli nagu treening ikka. Imeharjutusi polnud. Pigem avaldas muljet Mareki toitumine. Nõgestega vihtlesin oma käevarsi ainult, mis sügelema hakkasid, pärmi proovides pidin oksele hakkama, nõgeselehti süües kõrvetasin keelealuse ära, aga muidu oli ju tore.
Kindlasti annab treeningust ja Mr.Mesi uskumatutest ideedest parema ülevaate galerii ja treeningvideo. Samuti on võimalik Mr.Mesi käest küsida lisaküsimusi ka foorumis.

Ploki tõmbed rinnale 4 x 12, 10, 8, 6
Ploki tõmbed kuklale 4 x 12, 10, 8, 6

EZ-kangiga küünarvarte kõverdused 4 x 12, 10, 8, 6
Küünarvarte kõverdused hantlitega istudes 4 x 12, 10, 8, 6
Selili ploki allatõmbed 4 x 12, 10, 8, 6

Rippes jalgade tõsted 3 x max
Pingil jalgade ja kere tõsted 3 x max
Lamades kere painutused 3 x max

E- selg, biitseps
T- maadlus
K- rind
N- jalg
R- maadlus
L- õlg

Marek „Mr.Mesi Liiva kommentaar:
Puhkan harva, sest muidu ei tule öösel und, kuna magan lõunati jumala iga päev. Eks talvel puhkan rohkem, sest siis ei ole päikest, mis annab energiat ning nõgeseid, mis teeb eriti ärevaks. Avastasin alles uue toidulisandi, toimib nagu tribulus, see on põdrakanep, eks proovige järele. Kahjuks ei olnud enne Tegijate Trenni mesilasi, sest vihma sadas. Neid ma panen enda turgutamiseks ja lihaste valu leevendamiseks, sest mesilasmürk tuimestab närve. Tavaliselt ma nädalavahetustel lasen end nõelata 20 mesilasel, see teeb eriti ärevaks, lausa siis tahaks kakelda või maadelda, kuid ei ole seal metsas karusi, kellega mürada ning mina enda rahustamiseks langetan ajaviiteks puid. Nõgestega peksan end enne trenni, sest need äratavad su lausa ülesse, tegelikult ergutavad need närvilõpmeid, muidugi neid süües saan rohkelt vitamiine, eriti rauda. Pärmi ma soovitan kõigile, väga kasulik, puhastab verd ja annab positiivse oleku. Laksan pärmi alati enne trenni ja klubisse minekut. Pärmis on rohkelt B-grupi vitamiine. Kui te tahate ka kasvama hakata, siis peate sööma iga kahe tunni tagant, magama lõunati, käima massaa¸is ja enne trenni laksata küüslauku, pärmi, astelpaju marju, nõgeselehti ja mett. Mett püüdke süüa kuskil nädalas kilo, seal rohkelt vitamiine, meega mul probleeme ei ole, ise mesinik ja soovitan ka teistel nende linnukestega lähemalt tutvuda. Massaa¸ peaks olema kõigil kohustuslik võistluseelsel perioodil, kaks kuud enne võistlust viis korda nädalas, see on hea lõõgastus, muidugi läheb veidi kulukaks.

Ei tohiks unustada õlle joomist, mina joon igal hommikul tühja kõhupeale ühe õlu ja hammustan küüslauku ja nõgeseid peale. Hommikul on hea, sest siis hakkab hästi pähe ning hea päevaplaan paika panna.
Ärge unustage süüa kitseliha, juua oliiviõli, rohelist teed ja õunaäädika vett. Mina muidugi ei osta liha, sest käin jahil koos oma vene hagijaga, muidugi olen salakütt, aga mida hädaga teha.
Soovitan käia ujumas kuni dets-ni, see karastab ja mitte vähe. Kuskil 0c juures mina panen paar lahmakat viina koos küüslauguga, siis ei jää haigeks.
Tarbige rasvu ja aminohappeid, ning vältige mõttetuid süsivesikuid, nagu sai, kartul, makaronid, need lihtsalt teevad uimaseks ja välimuse koledaks.

Talveks olen end varustanud 3 kartulikotitäie nõgeselehtedega, kortsheinaga, pujengi lehtedega ja pihlaka marjadega. Need sisaldavad looduslikke steroide, nagu kirjandus väidab.

Olge positiivsed, puhake, käige lõbutsemas ja jooge õlut, siis lihas kasvab.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…


Lihtne spordirõivaste juhend igaks ilmaks

Treening | 

Membershop spordieksperdid annavad nõu, milliseid spordirõivaid soetada väljas treenimiseks vastavalt valitsevale ilmale. Järgi neid soovitusi,…


Kas kalorite lugemine on ainuke viis kaalu langetamiseks?

Treening | 

Süües vähem kaloreid kui me kulutame, nimetatakse kaalulangetamise mehhanismiks. Erinevad dieedid on selle mehhanismi saavutamise meetodid.…