Varia

Kuidas pakkuda huvi meediale?

Olen sageli naljatades öelnud, et kulturistid on tähelepanusõltlased, kuid tegelikult see ei olegi nali. Oluline protsent meist jõudis spordini otsides tähelepanu ja kuulsust. Ja kes väidaks, et selles on midagi halba?

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  2 kommentaari

Olen sageli naljatades öelnud, et kulturistid on tähelepanusõltlased, kuid tegelikult see ei olegi nali. Oluline protsent meist jõudis spordini otsides tähelepanu ja kuulsust. Ja kes väidaks, et selles on midagi halba?

Väga raske on olla objektiivne oma vormi ja välimuse suhtes. Igale inimesele on ema loodetavasti öelnud, kui kena ja ilus ta üles kasvades oli. Reaalsus on siiski, et osad inimesed on atraktiivsemad kui teised. Kui oled atraktiivne ja omad ka keha, mis on fantastilises vormis, võiksid ajakirjandusele huvi pakkuda küll. Järgnevalt on toodud mõned saladused, mida peaksid teadma:


Lase toimetajatel ja fotograafidel teada, kes sa oled
Saavutanud hea vormi, lase endast professionaalil fotosid teha: poseerimisest, treeningust ja ehk ka kenasti riietatuna olles. Koosta oma parimatest piltidest album ja tutvusta seda meediaväljaannetele.

Ole alati heas vormis
Sa ei tea, millal keegi võib su vastu huvi tunda. Seega ürita olla heas vormis aastaringselt. Lee Apperson on perfektne näide- ta on öelnud, et fotograafid helistavad talle tihti, kui on vaja kiiresti modelli, kuna nad teavad, et Lee on alati päevitunud, kuiv ja seega alati valmis fotoshootiks. Seega kuigi ta võib-olla ei ole alati esimene modell, kellele helistatakse, on ta kas teine või kolmas- ja arva, kes saab selle töö endale? Fotograafid ei taha kuulda, et sul on massiperiood ja sa vajad 12 nädalat selleks, et kuivaks saada.

Osale üritustel/võistustel, kus on kohal meedia esindajad
Võistluse võitmine on üks variant, mil võid olla kindel, et meedia huvi sinu vastu tõuseb, kuid sellest ei piisa. Sa peaksid osalema võistlusel, millel on suur meedia tähelepanu. Kui sa tahad olla märgatud, pead minema sinna, kus sind võidakse märgata.

Ole mõnusa suhtumisega. Ole enesekindel, aga mitte upsakas
Modellid, kellele pakutakse korduvalt tööd, on sellised, kellega on lihtne töötada. „Primadonnad meediatööstuses läbi ei löö. Sa võid olla enesekindel, kuid säilita inimlikkus.

Loo omale hea kodulehekülg
See on veel üks hea viis, kuidas teha oma nime ja nägu teistele teatavaks. Muuda see atraktiivseks, lisades palju pilte ja linke, mis viitavad ka teistele kulturistidele. Linkide lisamine suurendab muuhulgas sinu kodulehe külastatavust. Võid kaaluda ka blogi või millegi sarnase pidamist koos regulaarselt uuendatavate fotodega.

Tekita järelkaja, kuid ära ahista
Pärast oma fotode saatmist hoia fotograafidega ja kirjastajatega sidet, helista neile või saada meil mõne aja möödudes, kuid ära tee seda väga tihti. See on selleks, et tuletaksid ennast neile meelde. Sa võid neile ka mitte huvi pakkuda- kui jätkuvalt ei ole su kõnedele ega meilidele mingit vastust, siis tõenäoliselt ei ole nad sinust huvitatud. Ära võta seda isiklikult. Leia mõni teine viis end nähtavaks teha.


Mida rohkem on sul selles äris kontakte on, seda parem. Näiteks kui fotograafil on kaks blondi modelli, aga ta vajab hoopis brünetti (nagu sina) ning üks nendest blondidest on su tuttav, siis ta võib anda su numbri sellele fotograafile. Need, kes teisi aitavad, jõuavad ka ise selles äris kaugemale. Tee kellelegi teene ja see tuleb sulle kunagi endale tagasi. Soeta nii palju sõpru kui saad- sa vajad neid!

Kokkuvõtteks- kui sul on õige välimus, siis tutvu õigete inimestega ja tee ennast kättesaadavaks. Nii on sul hea shanss läbi lüüa meediabisnessis. See nõuab häid geene, rasket tööd ja tõsist pühendumust, kuid kui sul on see, mida vaja ja suudad teha seda, mida vaja, võid olla üks neist, kelle nägu tunneb ka laiem maailm!

Allikas: Ron Harris, Musclemag kevad 2006


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…