Treening

Milos Sartcevi dieedi strateegia

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

(Milos Sartcev, Flex november 2005)

Küsimus: Millist toitumise ning lisandite strateegiat peaksin järgima, kui soovin vähendada keharasva?

Vastus: Usun sügavalt aeglasesse ja ühtlasesse lähenemisse. Samuti soovitan astmelist lähenemist toitumiskavale, eriti neile, kel puuduvad varasemad dieedi kogemused.

Iga kord kui vahetad käiku, saadad kehale uued signaalid ning stimuleerid teda rasvavarude kallale asuma. Selline lähenemine aitab pikendada perioodi, mille vältel keha rasvavarude kallal käib. Kui koostada programm ning võtta kõikvõimalikud meetmed kasutusele juba esimesel päeval, võib pikaajaline kaalukaotus osutuda äärmiselt raskeks. Oma dieedi strateegia planeerimisel kaalutle kindlasti ka allpool olevaid näpunäiteid.

ESIMINE NÄDAL

Korrasta oma toitumine

Viska menüüst välja mittevajalikud toidud nagu rafineeritud suhkur ning jahutooted (limonaad, leivatooted, maiustused)

TEINE NÄDAL

Vähenda kalorite hulka 10%

Kui tarbid kehakaalu säilitamiseks 3000 kalorit, vähenda seda 10% ehk 2700. kalorile päevas. Selline väike lüke sunnib keha ammutama energiat rasva tagavarade arvelt. Kui vähendada kalorite hulka liiga järsult, aeglustub ainevahetus ning rasvade põletamine muutub raskeks.

KOLMAS NÄDAL

Suurenda aeroobse treeningu osakaalu

Lisa oma kavva 4. korral nädalas 30 minutit keskmise intensiivsusega aeroobset treeningut, põletamaks lisakaloreid. Ära liialda aeroobse treeninguga, ka sellele tuleb lähenda astmeliselt, et ei tekiks platood.

NELJAS NÄDAL

Lisa oma dieeti rasvapõletaja

Alusta ka sel puhul tagasihoidlikult ning võta vaid pool soovituslikust kogusest. Paljud inimesed alustavad kohe maksimaalsete doosidega, kuid alustades tasapisi võime pikendada perioodi, mil rasvapõletaja meie keha uutele käikudele lülitab.

VIIES NÄDAL

Suurenda aeroobse treeningu mahtu

Nüüd tee senise 30 minuti asemel 45 minutit aeroobset treeningut 4 korda nädalas. Ka see on vägagi mõistlik kogus ning keha peaks sellele hästi reageerima. Kui sa oleksid juba esimestest päevast alates teinud sellises mahus kardiotreeningut, oleksid praeguseks juba lae saavutanud ning peaksid sooritama veelgi suurema mahuga treeninguid, et püsida rasvade põletamise lainel.

KUUES NÄDAL

Aeg manustada rasvapõletajad maksimaalsel soovituslikul kogusel

Selline hüpe lisandi koguses peaks jõudsalt hoogustama rasvade põletamist. Näed kindlasti paremaid tulemusi võrreldes sellega, kui oleksid tarvitanud rasvapõletajat täisvõimsusel juba algusest saadik. Lisaks võid vähendada kalorite hulka veel 10% võrra, kui näib, et rasvade põletamine on seiskunud.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…


Lihtne spordirõivaste juhend igaks ilmaks

Treening | 

Membershop spordieksperdid annavad nõu, milliseid spordirõivaid soetada väljas treenimiseks vastavalt valitsevale ilmale. Järgi neid soovitusi,…


Kas kalorite lugemine on ainuke viis kaalu langetamiseks?

Treening | 

Süües vähem kaloreid kui me kulutame, nimetatakse kaalulangetamise mehhanismiks. Erinevad dieedid on selle mehhanismi saavutamise meetodid.…