Retseptid

Rasvapõletajad tulevad….

… ja enamus tootjad panustavad palju sellesse, et turule tuua perfektset toodet. Igal aastal suureneb uute müügileilmunud sedalaadi lisandite nimekiri.

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

… ja enamus tootjad panustavad palju sellesse, et turule tuua perfektset toodet. Igal aastal suureneb uute müügileilmunud sedalaadi lisandite nimekiri. See ei tähenda siiski, et uued tooted oleksid tõhusamad. Oleme teinud aastate jooksul palju katseid ja koostanud nimekirja 12 lisaainest, mida võiksite endale soetada.


Põhiained

C-vitamiin
Kui süveneda sellesse, millele aitab kaasa C-vitamiin: suurendab immuunsuse taset, kiirendab haavade paranemist jpm- on selge, et C-vitamiin on üks tähtsamaid vitamiinide seas. Loogiline järeldus on, et C-vitamiin aitab ka keha rasva% kontrolli all hoida. Tuginedes Arizona ülikooli teaduslikele uuringutele mängib C-vitamiin olulist rolli keha rasva% vähendamisel ja väsimuse vastu võitlemisel. Avastati, et kõrgema keha rasva%-ga katsealused, kes pandi 4 nädalaks dieedile ja said 500mg C-vitamiini päevas lisaks, kaotasid rohkem rasva kui nn platseebogrupp.

Soovitav annus: 500-2000mg päevas koos söögiga.

Karnitiin
See aminohape ei ole tüüpiline nö proteiinide ehitamise materjal nagu leutsiin, lüsiin ja valiin. Karnitiini, mis koosneb mitmetest aminohapetest ja vitamiinidest, kasutab keha erinevail viisil. Enne treeningut sissevõetud anus karnitiini aitab kehal põletada oluliselt rohkem rasva ja alandada seeläbi ka kehakaalu.

Soovitav annus: 500-2000mg L-karnitiini hommikul hommikul enne sööki, 30-60 minutit enne trenni ja õhtul.

Seleen
See mineraal on elutähtis kilpnäärme normaalseks funktsioneerimiseks. Seleen on ensüümi komponent, mis aitab produtseerida türoksiini (T4) ja trijoodtüroniini (T3), mis on vastutavad ainevahetuse toimimise eest. Pikaajalise ebapiisava seleenitaseme korral võib tekkida kilpnäärme vaegtalitus.

Soovitav annus: 200-400mcg päevas koos toiduga.

Kaltsium
See mineraal on hädavajalik luustiku jaoks, kuid ehk oled kuulnud, et see aitab ka rasvapõletuse protsessis. Ta aitab kaalust alla võtta, takistades toiduga saadud rasvakoguse imendumist soolestikust. Väiksem imendumine oleks peaaegu sama, mis vähema rasvahulga söömine.

Soovitav annus: 1000mg päevas koos toiduga.

Tsink
Selle mineraali defitsiit on kulturistide seas tavaline, eriti kui peetakse dieeti ja piiratakse kaloreid. See ei ole üldse hea, kuna madal tsingitase viib madala testosterooni tasemeni. Mõjutades hormoone, võib see viia ainevahetuse aeglustumiseni- sellises seisundis keha rasva% vähendada on raske.

Soovitav annus: Manusta näiteks sellist toodet nagu ZMA tühja kõhuga enne magamaminekut vastavalt tootejuhendile.

Rohelise tee ekstrakt
Tänapäeval on pea võimatu leida rasvapõletajat, mis ei sisaldaks rohelise tee ekstrakti. Arvukad teaduslikud uuringud on tõestanud, et sellest on rasvapõletusel kasu. Rohelises tees sisalduvad polüfenoolsed ühendid (epigallokatehoolid) suurendavad rasvade oksüdatsiooni ja termogeneesi. Sellega nad "soojendavad" keha, aitavad rasvu "ära põletada" ning kehakaalu langetada.

Soovitav annus: Võiksid juua küll rohelist teed 3 korda päevas enne sööki, kuid uuringud on näidanud, et ekstrakti näol sissevõetuna imendub see paremini.

Kofeiin
Võib umbes sarnaselt iseloomustada nagu rohelise tee ekstrakti: esiteks ei leia just palju rasvapõletajaid, mis ei sisaldaks kofeiini, teiseks mõjub see toidulisandi näol samuti kiiremini kui näiteks kohvi juues. Kofeiini tõttu intensiivistub rakkudes tsüklilise adenosiinmonofosfaadi süntees. See on molekul, mille abil mobiliseeritakse organismi energeetilised varud (glükogeeni lagunemine) ja tõhustub rakkude ainevahetus.

Soovitav annus: 100-300mg kofeiini koos hommikusöögiga ja 1-2 tundi enne trenni.


Järgneb…


Allikas: Muscle & Fitness


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…