Retseptid

Musklisõbrad- süsivesikud

Kulturistid on harjunud kaloreid arvutama ja süsivesikuid loendama, kuid Atkins tõi selle nö laiadesse massidesse.

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  1 kommentaar

Kulturistid on harjunud kaloreid arvutama ja süsivesikuid loendama, kuid Atkins tõi selle nö laiadesse massidesse. Me räägime süsivesikute vihkamisest. Sellise suure surve tõttu ei tunne enamus meist süsivesikute vastu erilist armastust. Tegelikult on nad lihtsalt kõrge energiasisaldusega. Süsivesikud on lahutamatu osa igasugusest dieedist, tuleb vaid osata nad panna enda heaks „tööle”. Järgnevalt mõned soovitused:

Kartul
1 keskmise suurusega (keedetud)
159ksal
4gr proteiini
36gr süsivesikuid
0,2gr rasva
4gr kiudaineid

Keedetud kartul sisaldab rohkesti foolhapet, mis on vajalik lihaskasvuks, samuti kaaliumit (eeldades, et sööd kartulit koos koorega), mis aitab taastuda. Kartul on kergesti seeditav, seega eelista seda peale trenni.

Täistera pasta
1 tass väherasvast
174kcal
7gr proteiini
34gr süsivesikuid
1gr rasva
4gr kiudaineid

Täisteratooted on tänapäeval väga levinud ja põhjusega. Ainus miinus on see, et nad seeduvad aeglasemalt- seega võid neid trennijärgseks söömiseks segada näiteks nö tavalise pastaga. Lisa oma toidule maitseks tomatipastat, et omandada lükopeeni, mis võimsa antioksüdandina tagab südame tervise ja lihaste taastumise.

Pruun riis
1 tass (keedetud)
218kcal
5gr proteiini
46gr süsivesikuid
2gr rasva
4gr kiudaineid

Pruuni riisi võib pidada parimaks valikuks. See on töötlemata ja rikas kiudainete poolest. Kiudaineid tarbides aeglustub seedimine ja seeläbi puhastub soolestik. Aeglase seeduvuse tõttu on vahetult treeningjärgne aeg ainus, mil pruuni riisi tarbida ei tohiks.

Maguskartul ehk bataat
1 keskmise suurusega (keedetud)
165kcal
4gr proteiini
38gr süsivesikuid
0,2gr rasva
6gr kiudaineid

Maguskartul kuulub samuti aeglaselt seeduvate viljade hulka, mis tähendab, et seda võiks süüa kõikidel muudel aegadel, väljaarvatud kohe treeningjärgselt. Maguskartulis on rohkesti beetakaroteeni, mis tugevdab immuunsust ning soodustab lihaskasvu ja taastumist.

Couscous
1 tass (keedetud)
176kcal
6gr proteiini
36gr süsivesikuid
0gr rasva
2gr kiudaineid

Ära satu segadusse- couscous ei sisalda täisteri. Tegelikult on see valmistatud samast toorainest (valgest jahust) nagu tavaline pastagi. Siiski on see heaks vahelduseks erinevatele süsivesikutele—söö couscousi peale trenni!


Allikas: Muscle & Fitness, Jordana Brown


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…


PORGANDITOIDUD: NOT-ella (ehk vale-Nutella) hommikupuder

Retseptid | 

Kogus: Ühele Koostisained * 240 ml Alpro šokolaadimaitselist soja- või mandlipiima * 125 ml täisterakaerahelbeid * 30 g…