19. oktoober 2007

Arnold ütleb…

Rääkides seljast, siis väga oluline on õppida tunnetama kuidas selg töötab. Selja tööd võtavad väga hõlpsalt üle biitseps ja õlad. Kolmaski oluline aspekt on, et ei kasutataks liialt ära suurte raskuste inertsmomenti, see võtab samuti seljalt koormuse.

Schwarzeneggeri vihjeid erinevate kehaosade treeningu kohta.

Õlad

Oluline aspekt, mida Arnold õlgadest rääkides välja toob, on, et õlad on hästi nähtavad igas poosis, iga nurga all. Nõrkasid õlgu on sisuliselt võimatu varjata.

Surumistel ärge lukustage küünarnukke ära. Lukustamine liigutuse lõpus võtab pinge õlgadelt ära ja asetab selle triitsepsile. Liigutus tuleb jätta lõpetamata!

Surumise ajal tuleb küünarnukid hoida laiali, raskuse langetamise faasis ei liigu nad mitte otse alla, vaid kergelt taha. Selline lähenemine isoleerib õlalihased ja ei lase küünarliigestel lukustuda.

Tehes hantlite tõsteid kõrvale hoidke käed küünarliigesest kergelt kõverdatud, see võimaldab kasutada rohkem raskust, samuti ei koorma küünarliigest.

Kui te ei tunne selle õla osa tööd (eesmine, keskmine, tagumine), millele konkreetne harjutus suunitletud on, eksperimenteerige sellega (harjutusega) niikaua kui hakate seda tundma.

Trapets

Kui te teete õlgade tõsteid kangiga, siis kujutage ette, et üritate õlgadega kõrvu puudutada.

Käed

Biitsepsitreenigul on oluline visualiseerimine. Tehes erinevaid biitsepstõsteid kujutage ette kuhuni te tahate jõuda, kujutage ette, et teie biitsepsid on justkui suured tippudega mäed.

Oma treeningrutiini, programmi säilitage usku ja enesekindlust. Vähimadki negatiivsed mõtted ja kahtlused oma rutiini suhtes takistavad kasvu ja arenemist. See kehtib tegelikult kõigi lihaste treeningul.

Kui teete erinevaid biitsepstõsteid, siis tehke seda ikka biitsepsiga. Selg, jalad ja õlad on väga varmad „töösse tulema ja biitsepsi tööd kergendama. Nii, et olge oma egost tugevam ja kasutage ikka raskuseid, millega toime tulete.

Teadlik ja kontrollitud petmine. Arnold kasutas seda biitsepstõstete korral kangiga. Ta võttis raskuse, millega oli suuteline tegema 3 4 korralikku kordust, seejärel lisandusid sellele 3 4 pettekordust, kus ta kasutas tõsete tegemisel keha abi.

Seeriaks valitud raskus on liiga raske, kui te kaotate lihase tunnetuse, millele see harjutus suunatud on. Ka kontrollitud ja teadliku petmise korral kui te ei tunneta nende viimase 3 4 korduse puhul biitsepsit, on raskus valitud liiga raske.

Mõned huvitavad momendid:

Üks lihasfüsioloogia põhiprintsiipidest ütleb, et mida rohkem on lihas liigutuse algul väljavenitatud ja seetõttu pinges, seda tugevamini on see võimeline liigutuse lõppfaasis kontrahheeruma.

Triitsepsit treenides on oluline valida raskused, mis võimaldavad teil triitsepsi tööd tunnetada ja seda isoleerida.

Triitsepsit treenides veenduge, et teie programm sisaldab harjutusi kõigile kolmele peale.

Kõht

Kõht on keha keskne koht. Võistlustel läheb nii kohtunike kui ülejäänud audientsi pilk neile eneselegi märkamatult esimesena otse kõhule.

Kõhulihaste treening parandab seedimist ja vähendab kõhukinnisust. See parandab rühti ja vähendab songa tekkimise.

Selg

Selg vajab nii paksust kui laiust. „Peale üldise paksuse ja laiuse on vaja ka lihastihedust, separatsiooni ja erinevaid detaile.

Seljalailihas on selja suurim lihas. Selle lihase võib segmenteerida ülemiseks, alumiseks ja keskmiseks osaks.

Te peate ppima LUBAMA just oma seljal td teha. Selja td vtavad vga hlpsalt Ee biitseps ja lad. Kolmaski oluline aspekt on, et ei kasutataks liialt ra suurte raskuste inertsmomenti, see vtab samuti seljalt koormuse.

Selga treenides mõelge sellele, mida te treenite, üritage selga tunnetada. See on kohustuslik, kuna te ei saa selle lihase tööd treeningu ajal jälgida.

Just selja tunnetamine olgugi teie teejuht selle kehaosa treeningul. Kui treenite selga ja „täis lähevad hoopis õlalihased, siis korrigeerige oma tehnikat või vähendage raskust.

Jalad

Selleks, et te jalgu hakkaks õieti treenima peate te õppima jalatrenni armastama. Jalatrennid on kehale kõige kurnavamad trennid.

Ärge unustage sääri! Enamus kulturiste treenivad sääri trenni lõpus siis kui nad on väsinud, seetõttu tehakse paar kerget seeriat ja kõik. See on viga!!!

Kui sääred on teie nõrk koht (nagu Arnoldil olid), treenige neid trenni alguses esimesena siis kui olete värske.

Tõlkijalt: Minu arust natukene vaieldav, sest kui sääri esmalt teha, siis jälle jalad terve trenn all värisevad ja teiste kehaosade treening kannatab tugevalt!

VÄGA LIHTNE: TE LIHTSALT PEATE KÜKKIMA!

Kükid ei ole suurepärane harjutus mitte ainult jalgadele, vaid nad tõstavad ka üldist vastupidavust ja parandavad terve keha üldist jõudu.

Kui hakkate kükkima, lähete oma esimese tööseeria kallale, siis võtke raskus, millega suudate teha 6 8 kükki, kuid kui tegema hakkate tehke hoopis 12 korda. Niipalju peate ennast mobiliseerima ja pingutama. Enamus ajast teevad inimesed tegelikult vähem, kui nad tegelikult suutelised oleks.

Sääre painutusi ja sirutusi tehes kasutage ikka reie kakspealihaste ja reie nelipealihase jõudu (vastavalt harjutusele). Kontrollige ennast, kuna nende harjutuste puhul on väga lihtne hakata lihtsalt kehaga raskust kiigutama.

Rind

Erineva kalletega lamades surumistel peatage kang 1 2 tolli enne kui küünarnukid lukustuvad, see tagab rinnalihastes pideva pinge ja hoiab nii küünar kui õlaliigeseid.

Ära liiguta surumise ajal kangi lihtsalt vertikaalselt üles alla. Langetades laske kang rinna kohale, kui üles surute, peaks kang liikuuma pisut ülesse kaela või näo kohale.

Tehes lendamisi, ürita hoida küünarnukid õlgadega ühel joonel. Küünarnukid ei ole mitte ees, vaid pisut tagasi tõmmatud.

Järeldus

Pidage Meeles, „Roomat ei ehitatud ühe päevaga.

[url=http://www.teenbodybuilding.com/derek25.htm]http://www.teenbodybuilding.com/derek25.htm[/url]

Autor: Tõlkinud Janar Rückenberg