Varia

Klassikaline kulturism - mis see on?!

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  10 kommentaari

Äsja lõppesid Hispaania kuurortlinnas Platja D`Aros teised klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlused.

Et Eesti koondise esinemine oli oodatust edukam, vääriksid tutvustamist nii meie sportlased kui ka see spordiala üldisemalt. Teatavasti oli Argo Ader kuues (kategooria üle 180 cm), Imre Vähi (-175 cm) ja Argo Vaible (-180 cm) seitsmendad ning Marek Kalmus (üle 180 cm) üheksas. Rõõmustas vormi ajastamine ja meeste ühtlane tase, viimast näitab ka asjaolu, et nädal varem peetud Eesti meistrivõistlustel kujunes omavaheliseks paremusjärjestuseks—Vähi, Kalmus, Vaible, Ader.

Klassikaline kulturism on kiiresti arenev ja populaarsust koguv võistlusala, mille tekkes peegeldub ka omamoodi vastuseis äärmuseni viidud ja kahjuks õigustatult dopinguga seostatud profi- kultuturismile. Sisuliselt on tegemist lihasmassi piiranguga kulturismiga—võistleja pikkusest lähtuvalt, määratakse maksimaalne võistluskaal.

Võistluste protseduur ja määrused on praktiliselt identsed kulturismiga—võrdlustes hinnatakse keha ja muusika saatel sooritatud vabakava.

Klassikalises kulturismis on lihasmassi kõrval uuesti au sisse tõstetud ka lihaskonna / kehaehituse proportsionaalsus ja ilu üldarusaadavas tähenduses. Suurema tähtsuse omandab lihaste kuivus ja teravus”, milles peegeldub sportlase oskus ja tahe vormi saavutada. See on pöördumine kulturismi algsete väärtuste juurde, sellest ka nimi.

Tegemist ei ole kehva kulturismiga”, nagu mõnikord arvatakse. Igast kulturistist ei saa head klassika võistlejat—eelistatud on kerge skeletiga ja heade proportsioonidega sportlased, sest neil jääb rohkem ruumi” lihasmassile.

Olles veel peamiselt Euroopa-keskne, ei ole kahtlust, et juba lähiaastatel tõuseb klassikalise kulturismi tase ka teistes maailmajagudes.

Meie sportlased said äsjaselt MM-lt teadmise, et ollakse õigel teel ja tahet paremate kohtade poole pürgimiseks. Esimene võimalus selleks on kevadistel Euroopa meistrivõistlustel ja kerge ei saa see kindlasti olema.


Argo Ader
Vanus: 37
Amet: personaaltreeneer
Treeningstaaz 19a.
Esimene võistlus: 2004
Võidud Eestis: 1 x Eesti KV
MM: 6.koht (2007)Argo Vaible
Vanus: 34
Amet: turvafirma juhtimiskeskuse vahetusülem
Treeningataaz 19a.
Esimene võistlus: 1997
Võidud Eestis: 1 x Eesti MV, 1 x Eesti KV
MM: 7.koht (2007)Marek Kalmus
Vanus 36
Amet: jalgrattaspordi noortetreener
Treeningstaaz 18a.
Esimene võistlus: 1992
Võidud Eestis: 5 x Eesti MV


Imre Vähi
Amet: profesionaalne sõjaväelane
Vanus 30
Treeningstaaz 15a.
Esimene võistlus 1997
Võidud Eestis: 3 x Eesti MV, 3 x Eesti KV
EM pronks (2005)
Põhjasmaade MV hõbe (2007)
MM: 7.koht (2007)


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
   Marek Kalmus Vanus 36 Amet: jalgrattaspordi noortetreener Treeningstaaz 18a. Esimene võistlus: 1992 Võidud Eestis: 5 x Eesti MV...................??? Mida tähendab 5x Eesti MV??? Kalmuse tiitlite "arsenal" on vääääääga pisukeseks kuivanud. Lausa ale vend ju. 5x Eesti mingi MV. Jube lahja vend.)))
   Minu esimene kulturismivõistlus, kus ise võistlesin, oli siiski aastal 1993 juba... :-)
  Ega jah, 3x fitnessi maailmameister on kaduma läinud...
  Minu austuse juures Aro vastu tekib siiski küsimus, kuidas oli võimalik tal võita Marekit......................
   Ok, olgu nende WFF-i saavutustega kuidas on aga Eestimaapinnal olen ma natuke rohkem tulemusi näidanud kui see mingi hädine "5x Eesti MV" Mingi ülejalavärk! Aga äkki ma ei tulnudki 95 aastal Eesti kulturismis ABS meistriks ja äkki nägin ka seda ainult unes, et olen viiel aastal tulnud ABS karikavõitjaks? Äkki on meil ka nüüd nii, et kõik tulemused enne 2001aasta novembrit on tühistatud, kuna sellest ajahetkest alustati meil regulaarseid dopingu kontrolle. Pean ennast laskma arstidel korralikult läbi vaadata. Muidu järgime kord kirjutan siin, et kus on mu Mr.Olümpia tiitlid jäänud?
   Need on ju andmed mille te ise Indrekule saatsite, kas ta on neid siis kuidagi oma äranägemise järgi interpreteerinud ? saatke palun täpsed andmed ma teen netis need parandused ära , saada mailile arnold@tokko.eu
   Saatsin tookord üsna põhjalikud andmed. Las see nüüd olla, ma niisama mulisen.))
   Aile,äkki sa selgitad oma mõttekäikku?
   Siis on kui sa suudad mulle defineerida-loomulik

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…