Tervis

Milleks spordimassaash ?

Hoiab ära – Lihaste ja kõõluste vigastused, sporditraumad.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Hoiab ära – Lihaste ja kõõluste vigastused, sporditraumad.

Leevendab – Treeningul tekkivat ülepinget ja ebamugavustunnet ning ülepingest tulenevaid kroonilisi vigastusi, võimaldades maksimaalse treeningukoormuse juurde kiiremini tagasi tulla.

Võimaldab – Sportlasel müofastsiaalsetest vigastustest kiiremini terveneda, vähendades võimalust krooniliste probleemide tekkimiseks.

Annab – Sportlasele psühholoogilist tuge, parandades tema valmisolekut paremateks saavutusteks.

Avaldab – Treeningu osana profülaktilist mõju, mille tagajärjel on pehmed koed vabad armkoest ja adhesioonidest, soodustades nõrgenenud neuromuskulaarse talitluse paranemist.

Harjutuse eelselt – stimuleerib vere- ja lümfiringet, maandab närvipinget ja valmistab sportlase optimaalseks soorituseks ette, vähendades samal ajal vigastuste ohtu.

Harjutuse järgselt – leevendab valu ning on abiks piimhappe ja muude jääkainete eemeldamisel organismis.
Mehhaaniline lihaskoe venitus taastab lihaste elastsuse ja jõudluse.

Treeningut saatev massaash – keskendub krooniliste vigastuste ärahoidmiseks ning aitab kaasa juba tekkinud vigastuste paranemisprotsessil.

Spordimassaashi toimed on pidevalt kaasaegse spordifüsioloogia huviorbiidis. Uusimad uurimustööd näitavad spordimassaashiga kaasnevat mõju: veretranspordile sh. hapnikule, hemoglobiinile, ekstsentrilisele lihastööle, kreatiinkinaasile, laktaadile, anaeroobsele treeningule jms.
Kaasaegne aparaatravi ja arhailine manuaalteraapia seisavad võrdselt kõrvuti spordifüsioteraapia pjedestaali kõrgemal astmel.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

5 nõuannet külmetuste hooajal immuunsüsteemi tugevdamiseks

Tervis | 

Käes on külmetushaiguste levimise tippaeg, mil peaksime nii enda kui ka oma lähedaste tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Viirustesse…


*Kristjan Port: Kui sa ei maga, oled idikas*

Tervis | 

“Tegelikult oled siis idikas, sest vaid juhul, kui inimene korralikult puhkab ja keha on piisavalt treenitud, suudab ta tööl keskenduda,…


Treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Tervis | 

Kuid on ka üks suhkur – ksülitool –, mis hoiab hambad terved ja kaalu kontrolli all. Treenides mõtleme lihastele ja liigestele, aga kindlasti…