Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Taavi Koovit

Täna viskame teie ette Taavi Kooviti (40), kes peaks olema kõikidele eeskujuks oma sihikindluse, eesmärgipärasuse ja kiiva tahtejõuga. Saavutanud on ta küll päris palju, kuid tulevikus kuuleme temast kindlasti veel ja veel. Ega see kõik ei olekski nii talutav, kui ustavad fännid ehk TEIE, talle abiks ning toeks ei oleks. Aga edasi räägib ta nüüd juba ise.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Kes sa oled?
[naerab....] Ei tea.. Krt, mis küsimus see selline on [naerab..]

Mis spordialaga sa tegeled?
Kulturism, klassikaline kulturism. Olen tegelenud peaaegu 20 aastat sellega – natukene vähem, kui 20 aastat.

Kuidas sa jõudsid selle spordialani?
Eeem.. [mõtleb] Mingi hetk hakkasin lihtsalt jõusaalis käima ja oligi kogu muusika. Tahe võistelda tekkis aja jooksul. Areng oli piisav selleks, et minna võistlustele. Keegi pakkus ka vist, et võiks põhjalikult selle spordialaga tegelema hakata.

Kes on sinu treener?
Minu treener on Fred Antson. Me tunneme üksteist juba väga pikka aega, aga selline tihe koostöö algas aastal 2007 lõpus. Enne Fredi ei olnudki mul treenerit, siis sai üksi treenitud.

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
Euroopa Meistrivõistlused – Kuld, kahtlemata.

Milliseid pingutusi nõuab sinult võistluseelse vormi saavutamine?
Suuri.. [naerab..] Suuri pingutusi aga, kui ma selle töö olen valinud, siis alati annan endast 110%, ei ole mitte mingit küsimustki.

Eesmärgid tulevikuks?
Ei teagi.. Lõpetan selle hooaja ära ja siis sean endale uued eesmärgid. Praegu on nagu raske öelda kuna ei ole enam kõige noorem mees [naerab..], et eks siis vaatab. Võib olla siis 2011 Maailmameistri võistlused Tallinnas, sellega vast lõppeb see jama ära [naerab].

Kas see spordiala on sinujaoks rohkem töö või hobi?
Hobi..[mõtleb..] hobi ikka. Kui see tööks muutuks siis...[mõtleb..] ei – ikka hobi. Ma ei saaks seda teha, kui see ei meeldiks mulle, ma ei tegeleks sellega, kui mulle ei meeldiks seda teha.

Persoonilugu tulevase Euroopa meistri Taavi Koovitiga salvestati kahe treeningpäeva vältel Tallinnas, nädal enne tema kullavõitu EM-il Ukrainas.

Kas Eestis on raske olla selle spordiala liider?
Ausaltöelda ma ei ole siiamaani nagu mingit tähelepanu tundnudki [mõtleb..] ja ma ei vaja ka mingisugust tähelepanu. Nüüd viimasel ajal on vähe rohkem isegi huvi tuntud, aga üldiselt jah. Aga Eestis ei teata sellest spordialast praktiliselt midagi. See on tõesti probleem meil. See on vist rohkem meediaväljaannete rida, et rahvas sellest spordialast rohkem teada saaks. Aga mina ei saa sinna rohkem midagi teha. Need, kes saalis käivad, teavad väga hästi mida see endast kujutab.

Kust leiad sina motivatsiooni pingutama ja energia?
Krdi hea küsimus [naerab..] See taandub jälle sinna, et kui see asi meeldib, millega sa tegeled, siis motivatsioonist ja energiast puudu ei tule. Need tulevad iseenesest. Peegelpilt motiveerib. Õnnelikud on need inimesed, kes saavad tegeleda sellega mis neile meeldib.

Kui palju tarbid toidulisandeid ja milline näeb välja sinu igapäevane toitumine?
oo.. Selleks peab minu juurde aja panema..[naerab] või Fredi juurde. Toidulisandeid ei pea palju tarbima. Need teevad selle söömise veidi mugavamaks ja lihtsamaks, aga söömist ei saa unustada, see on kõige tähtsam.

Mis on sinu halvim harjumus?
Ei olegi. [naerab...] ma ei tea. juba hakkavad need küsimused..[naerab..]

Kuidas sa lõõgastud/puhkad?
Ei ole. Käin koeraga jalutamas ja ongi päike väljas jälle.

Kelleks soovisid lapsena saada?
[mõtleb kaua] Sportlaseks [naerab] ei tea.

Kas sul tuleb ette mõni eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Eks see pullitegemise koht oli. Ei, ei.. sport ja asi - kõik on iseenesest tulnud. Mingeid raskusi ei valmistanud küll.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kes oli Vince Gironda?

Persoon | 

Kes oli Vince Gironda? Tema järeleandmatu tööeetika, laialdased teadmised inimkehast ja paadunud kirg kulturismi vastu seadsid ta kulturismi…


Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…