Persoon

TUNNE EESTI TREENERIT: Mailiis Tammeveski

"Minu organism toodab treenimise ajal ohtralt õnne hormoone. Ammutan energiat treeningutest. Peale trenni olen õnnelik, rõõmsameelne ja tegutsemistahteline või hoopis nii väsinud, et magan oma parimat und." - naerab rõõmsameelne treener Mailiis Tammeveski (26).

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Millega sa tegeled?
Olen rühmatreeningute treener ja kahe imearmsa väikese tüdruku ema.

Kus spordiklubis töötad, mis trenne annad?
Juhendan treeninguid Haapsalu FITCLUB_is. BODYPUMP, BODYBALANCE, aeroobika ja siseratas.

Kuidas sa jõudsid treeneri ameti juurde, sinu staaž?
Olen alati aktiivne olnud, kooliajal regulaarselt aeroobikaga tegelenud ning jooksmist armastanud. Haapsallu kolides hakkasin agaralt treenima siinses ainsas treeningklubis, kuhu ühel hetkel oli abilist vaja – hakkasin õppima. Juhendajana olen töötanud 5 aastat ja olen oma töö suur fänn. Olen ääretult õnnelik, et saan pühenduda tervise valdkonnale ning suunata ka teisi oma tervisest aina rohkem hoolima.

Kus oled õppinud/haridustase/kogemused/?
Esimesed põhjalikumad teadmised treeneriametist sain EFTE (Estonian Fitness Trainers Education) koolitustest. Hindasin kõrgelt EFTE koolitajaid kirgliku, mitmekülgse, kaasaegse ja tolerantse õpetuse pärast ja mul on kahju, et seda kooli enam ei eksisteeri. Olen EKFL (Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu) I taseme treener, täiendanud end TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituudis kehakultuuri erialal ning osalen regulaarselt Eestis toimuvatel conventionitel. Lisaks kõigele omandan TLÜ kolledžis klassiõpetaja ja põhikooli inglise keele õpetaja magistrikraadi. Igapäevaseks harimiseks armastan lugeda tervise, toitumise ja trenni teemalisi artikleid, raamatuid ja arvamusi.

Kas treeneriamet on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
Olen õnnelik, et saan öelda – minu töö on minu hobi. Minu töö on treenida teisi inimesi, juhendada neid treenima ohutult ja tulemuslikult. Minu hobi on hoida ennast füüsiliselt heas vormis ja hoolitseda oma tervise eest. Armastan oma tööd ja teen seda südamega.

Milline on sinu arvates ideaalne treener?
Ideaalne treener on asjatundlik, arenemisvõimeline, positiivne, armastab inimesi ja oma tööd, oskab suhelda, rääkida selgelt ja olla empaatiline. See on amet, kus on alati uut õppida ja alati ruumi areneda – see mulle meeldib!

Kas sa oled alati treeneri rollis või harrastad ka mõnd muud spordiala?
Kuna hooajasiseselt on treeningkoormus suur ja lapsed alles väikesed, siis muude aladega tegelemiseks aega kahjuks ei jää. Aga mulle meeldib üksinda jooksmas käia, perega golfi mängida ning teiste treenerite trenne külastada. Ütlen, et olen liikumisharrastaja, mitte tervisesportlane.

Eesmärgid tulevikuks?
Minu eesmärk on ajada oma asja, st nakatada ka teisi inimesi liikumispisikuga, suunata tervislikumalt toituma, et elada tervelt ja õnnelikult. Ma ei ole võistleja ega hooli tiitlitest.

Millega tegeled väljaspool spordiklubi?
Mul on tõeliselt tublid väikesed tütred, 1 aastane ja 4 aastane. Hetkel saan öelda, et peaaegu kogu treeningväline aeg kuulub just neile ja kodule. Olen kodulembeline inimene – mulle meeldivad kodused toimetused ja söögivalmistamine, kui selleks vähegi aega jääb.

Kuidas treenisid raseduse ajal ja peale sünnitust?
Kuna tervis oli mõlema rasedusega väga hea ja beebidega kõik hästi, siis jätkasin treeningutega samas mahus kui enne rasedust. Esimese rasedusega on naine ikka ettevaatlikum ja kartlikum, seega jätsin esimese lapse ootel kaks kuud enne sünnitust tõsisemad trennid tegemata, kuid nüüd usun, et põhjuseta. Treenimine ei oma ohtu, kui ema on eelnevalt regulaarselt trenni teinud ning oskab oma keha kuulata. Teise rasedusega treenisin juba endistviisi viimase päevani välja. Sünnitus oli kerge ja kiire ning taastumine toimus võluväel. Mõlemad lapsed on imeliselt tublid ning neile väga meeldib laulda ja tantsida. Alustasin Bodypumpiga kaks nädalat peale sünnitust ning endise vormi saavutasin kerge treenimise abil peaaegu juba kahe kuuga.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…