Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Ott Kiivikas

Mitmeid medalikohti võitnud tippkulturist Ott Kiivikas (33) on ka sellenädalane persoon, kelle kohta saab nii mõndagi huvitavat ja uut lugeda alljärgnevast intervjuust. Erinevate elukeerdkäikudega on Ott ise rahule jäänud ning usub, et kahetseda pole siin küll midagi.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis spordialaga tegeled?
Tegelen kulturismiga.

Kus spordiklubis tegutsed ja mis laadi nõu inimesed sinult saada võivad?
Treenin spordiklubis Reval–Sport ja esindan seda klubi ka võistlustel. Samas olen ka noorterühma treener, tegelen eelkõige võistlejate-sportlaste ettevalmistusega. Tavainimese jaoks olen kättesaadav Fitness.ee portaalis, kus koostan veebipõhiseid toitumis– ja treeningkavasid ning vastan erinevatele küsimustele ka foorumis. Teen ka päris palju toitumisalaseid seminare ja koolituspäevi, lähemal ajal on nende toimumiskuupäevad 9, 16 ja 26. märts.

Kuidas sa spordialani jõudsid, sinu staaž?
Jõusaalis olen regulaarselt käinud 1993. aastast saadik, seega juba 18 eluaastast. Jõudsin selle alani läbi juhuse, nagu paljud asjad siin ilmas juhtuvad. Käisin muude spordialade kõrvalt aeg–ajalt jõusaalis ja hakkaski meeldima ning nii see läkski. Lõpuks märkasid ka kaasharjutajad minu potentsiaali ja üks võistleja Ruslan Tsekun tegi ettepaneku proovida kulturismivõistlusi- hakkaski meeldima!

Kus oled õppinud, hariduskäik, kogemused?
Olen õppinud Viljandi 5. keskkoolis, Viljandi 1. keskkoolis ja Viljandi kutsekeskkoolis, mille lõpetasin 1996. a (ehituseriala). Hiljem olen läbinud palju koolitusi ja seminare, mis on seotud olnud treeningu või toitumisega, samuti olen ennast ise palju täiendanud läbi erialase kirjanduse.

Kas see spordiala on sinu jaoks rohkem töö või hobi?
Ütleksin et töö ja hobi käsikäes, sest ka Fitness.ee portaal on üks osa selle ala propageerimisest ja ala arendamisest, et info oleks kõigile kättesaadav, sõltumata inimese asukohast. Sport üksinda ei too leiba lauale, ikka peab tööl ka käima.

Sinu suurimad saavutused võistlustelt?
12x Eesti absoluutne meister kulturismis, 2kordne Põhjamaade meister, Euroopa meistrivõistluste hõbe 2005. a, maailmamängude hõbe 2009. a, MMil 5. koht 2004. a.

Kas kulturistiks sünnitakse või saadakse?
Nii ja naa, kindlasti päris tippu jõudmiseks on vaja geneetilisi eeldusi, st “heade” geenidega vanemaid, see osa puudutab sündi ja teine osa on ikka töö ja tahe midagi saavutada, kui need kaks kokku panna saavutadki edu.

Kes on sinu treener?
Varem treenisin aastaid Olev Annuse juhendamisel, viimastel aastatel olen teinud koostööd Indrek Otsusega. Vabakavade osas on mind aidanud Kaie Kõrb ja Viesturs Jansons.

Kas täiesti puhtalt treenides on võimalik kulturismiga jõuda maailmatippu?
Jah, on küll võimalik jõuda amatöörkulturismis maailma tippu. Me peame sõna "puhtus" all silmas dopinguvaba sporti. Seda olen läbi oma tegemiste ka tõestanud.

Kuidas suhtud keelatud ainete kasutamisse? Kas oled ise neid proovinud ja nende kahjulikkust enda nahal tunda saanud?
Suhtun nende kasutamisse täpselt nii, nagu suhtub WADA (rahvusvaheline antidopingu agentuur). Ma ei ole ise proovinud keelatud aineid ja ei kavatse seda ka tulevikus teha.

Millega tegeled väljaspool töö- ja treeningaega?
Seda aega ei ole palju, vabal ajal proovin palju aega koos perega veeta.

Eesmärgid tulevikuks?
Tulla maailmameistriks amatööride seas.

Kuidas hindad keskmise eestlase huvi tervisespordi vastu?
Paistab et huvi on tõusuteel, sest üha enam on inimesi näha terviseradadel ja spordisaalides. Kui riik seaks selleks veel soodsamad tingimused, siis võiks see kasvada hüppeliselt.

Kust leiad motivatsiooni pingutada ja energia?
See lihtsalt tuleb, sest kui oled harjunud vormis olema ei taha ennast „vorstiks” ära lasta, see ongi motivatsioon olla pidevalt heas vormis, sest sellega kaasneb sisemine rahulolu.

Kui palju tarbid toidulisandeid ja milline näeb välja sinu igapäevane toitumine?
Toidulisandeid tarbin mõõdukalt, st hommikuti lisan Hera80 valku pudru sisse, tarbin vitamiinide ja mineraalide kompleksi (Vita–min), enne trenni Beta–alaniin, trenni ajal BCAA explode, Pärast trenni HTR segatuna Dextroga, õhtul enne magamaminekut Joint+ liigestele, omega3 ja mineraalide kompleks MZB. Tavatoitu söön 4 korda ööpäevas ja tervislikult nagu ikka: piimatooted, kanaliha, tervisemunad, täisteratooted, puuviljad ja juurviljad. Täpsema ülevaate saab minu blogist.

Mis on sinu halvim harjumus?
Raske öelda, kõik on enda arvates ideaalsed, tuleb küsida seda ehk mulle lähedalseisvatelt isikutelt. Kindlasti ei ole ma mingi pühak.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…