Persoon

TUNNE EESTI TEGIJAT: Kristjan-Johannes Konsap

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: Fitness.ee  |  Kommenteeri

Kes sa oled, nimi vanus?
Kristjan-Johannes Konsap, 23 aastane.

Mis spordialaga sa tegeled, kaua oled sellega tegelenud?
Tegelen kulturismiga ja seda üheksandat aastat.

Kuidas sa jõudsid selle spordialani (kes tutvustas, kuidas tekkis huvi)?
Võib öelda, et otsene suunaja oli üks sugulane, kes oli tol ajal minu silme jaoks väga heas vormis nii lihase kui kuivuse poolest. Eeskujusid võis näha telekast, olgu need siis Eesti või välismaa vägilased.

Kes on sinu treener?
Hetkel konsulteerin enim oma esimese treeneri, Ott Kiivikaga. Kuna kogemust on juba omajagu, koostan toitumis- ja treeningkavad endale üldiselt ise, kuid võistlushooajal olen koostööd teinud ka teiste Eesti tippudega (nt poseerimise harjutamine).

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
Eesti noorte meister ja karikavõitja kulturismis.

Milliseid pingutusi nõuab sinult võistluseelse vormi saavutamine?
Üpris suuri. Minu ainevahetuse juures pole dieedi pidamine ja hea võistlusvormi saavutamine lihtne, kuid see on tehtav, kui piisavalt pingutada.

Eesmärgid tulevikuks?
Hetke eesmärk on teha arenguhüpe juuniorite klassist meeste tasemele, mis võimaldaks 2014 aasta kevadel pakkuda konkurentsi meeste klassikalises kulturismis. Kuna lõppeesmärk peab olema suur, sobib selleks näiteks Euroopa meistri tiitel.

Kas see spordiala on sinujaoks rohkem töö või hobi?
Need on omavahel tihedalt seotud. Kindlasti ei töötaks ma antud valdkonnas, kui ei tegeleks selle spordialaga. Rohkem ikka hobi.

Kas sellele spordialale on Eestis ka järelkasvu, kuidas hindad selle populaarsust tulevikus?
Usun ja loodan, et on. Tundub, et ala muutub aina populaarsemaks ja saab kõlapinda ka laiemas meedias. Ei tahaks uskuda, tulevased "arvutipõlvkonnad" võistlejate järelkasvu drastiliselt mõjutavad. Praegu on järelkasvu heaks tööd tehtud palju. Võib-olla on Eesti edu saladuseks just piisav väiksus, niiet igaüks, kel piisavalt tahtmist, võib saada objektiivset ja professionaalset abi meie tippudelt. Samuti on kiidetav tippude viitsimine alale tagasi anda, juhendades noortegruppe ja korraldades väikevõistlusi.

Kust leiad motivatsiooni pingutada ja energia?
Tavapärase rütmi säilitamiseks eraldi motivatsiooni ei vaja. See on sisse töötatud, sest olen alaga piisavalt kaua tegelenud. Hea on tegeleda asjaga, mis meeldib. Motivatsiooni võistelda ja spordis edasi areneda annab lootus sihikindluse ja pideva tööga kunagi vääriline palk saada rahvusvaheliste tiitlite näol. Igapäevast motivatsiooni saan heast enesetundest pärast rasket ja/või õnnestunud trenni. Samuti pakub hasarti keha aina paremaks ja paremaks arendamine.

Kui palju tarbid toidulisandeid ja milline näeb välja sinu igapäevane toitumine?
Toidulisandeid tarbin üpris palju. Usun, et iga tõsine sportlane üritab enda kasuks tööle panna kõik vahendid, mis sportlikku arengut toetavad. Toidulisandid seda kindlasti teevad. Valgu-süsivesikujook Whey+ ja Dextro näol pärast trenni, vastavalt perioodile ka erinevad aminohapped (Amino Rush, Intra), kreatiin ja beeta-alaniin. Võistlushooajal rasvapõletajad. Toitumist üritan nii detailselt jälgida kui võimalik. Hommikul kindlalt munad+puder/leib, kohv. Päeva jooksul 2x liha, toorsalat ja süsivesikud(riis, tatar, pasta vms), 2xkodujuust/ kohupiim+ süsivesikuallikas või toorsalat.

Mis on sinu halvim harjumus?
Mõnes vallas laiskus.

Kuidas sa lõõgastud/puhkad?
Tavarutiinist lihtsalt hea filmi ja hea söögiga kodus lebotades. Sportlikus mõttes taastumiseks külastan võimalusel ka veekeskuseid ja massööre.

Kelleks soovisid lapsena saada?
Üks soov oli ärimeheks.

Kas sul tuleb ette mõni eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Meenuvad põhikooli lõpuklassid, kus alustasin ka kulturismitreeninguid. Tänu sellele suutsin mõnel alal eakaaslastest oluliselt rohkem ja olin tihti ka harjutuste ettenäitajaks. Paaril korral tulin spordipäeval ka diplomile.

Kes kehastab sinujaoks ideaalset vormi?
Kindlat üht iidolit mul pole. Nagu ka eeldada võib, leiab ideaalilähedasi eeskujusid EM ja MM finaalimeeste seast, kes on võimalikult kompaktsed nii lihasmassi, vormi, proportsioonide kui ka sünnipäraste eelduste poolest.

Millise piirkonnaga oma kehas oled sina kõige enam rahul?
Kuna hetkel on vaja keha viia uuele tasemele, on põhimõtteliselt vaja arendada kõiki piirkondi ja päris rahul ei saa olla millegagi.

Kui saaks ajas tagasi liikuda, siis mida sa teeksid teistmoodi?
Põhimõtteliselt on kaks varianti. Kas muuta kõike või mitte midagi. Kulturismi seisukohalt oleks võinud muidugi kohe alguses omada kõiki teadmisi, mida valdan praegu. Kuid eks igaüks peab leidma selle, mis just talle sobib ja seda saab teha vaid katse-eksitus meetodil.

Mida soovitaksid noorele algajale sportlasele?
Viitsimist uurida erialast kirjandust, et teha endale selgeks kõik kulturismitreeningu põhitõed ja kannatust, et neid järgida aastaid ja aastakümneid järjest. Mingit imelahendust ei ole olemas, seega mitte takerduda kaheldava väärtusega infoallikatesse, mis lubavad kiiret edu või ületähtsustavad teisejärgulisi detaile.

Mida ütled fännidele, kes on sind siiani väga toetanud?
Suured tänud ja püsige moodsad.

Kristjan-Johannes Konsap on ka Fitness.ee veebitreener. Telli Kristjanilt treening- ja toitumiskava siit: www.fitness.ee/veebitreener

Vaata Kristjaniga tehtud fotogaleriid siit


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kes oli Vince Gironda?

Persoon | 

Kes oli Vince Gironda? Tema järeleandmatu tööeetika, laialdased teadmised inimkehast ja paadunud kirg kulturismi vastu seadsid ta kulturismi…


Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…