Treening

Too trenn koju kätte

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Daisy Lappard  |  Kommenteeri

Kui sul ei ole aega treeningusaali minna või see asub kodust liiga kaugel, saab vajalikud treeninguvahendid koju soetada. Üldjuhul piisab paarist vahendist, et treenida suuremat osa keha lihaseid.

Koduseks treenimiseks soovitab ajakiri Naised järgnevaid treeningvahendeid. Artikli valmimise eest tänatakse FitShop.ee'd ja Spordiklubi Spartat.

Võimlemispall


Kasutamine: võimlemispalliga harjutuste tegemise eelis on see, et korraga töötavad nii konkreetse lihasgrupi lihased, mida treenida soovitakse, kui ka need, mis on vajalikud tasakaalu hoidmiseks. Teha saab kõhu- ja seljalihaste harjutusi, kätekõverdusi, palli tõsteid jalgadega.
Mõju: treenib kere-, jala-, selja-, käe- ja kõhulihaseid.
Hind: 10 – 23 €

Hantlid


Kasutamine: hantlid on kodus treenimiseks ühed parimad abivahendid - odavad ja universaalsed, millega on võimalik teha erinevaid harjutusi ja treenida käte kõrval pea kõiki lihaseid. Tee näiteks seljatõmbeid, tõsteid, plankpoosist tõsteid või jalatõsteid hantel põlveõndlas.
Mõju: võimalik treenida pea kõiki lihaseid.
Hind: 8 – 80 €

Kummilint


Kasutamine: kummilint on hea vahend lihasjõu suurendamiseks, seda annab kombineerida paljude harjutustega, et muuta treening efektiivsemaks. Samuti on see hea abivahend painduvuse arendamiseks ja venitusharjutuste tegemiseks. Kummilinte on erineva tugevusega.
Mõju: võimalik treenida kõiki lihaseid.
Hind: 3 – 20 €

Hüppenöör


Kasutamine: hüppenööriga hüppamise kiirust saab igaüks ise reguleerida. Samuti saab hüpata näiteks ainult ühel jalal.
Mõju: treenib jala- ja käelihaseid.
Hind: 5 – 20 €

Sangpomm ja raskuspallid


Kasutamine: sangpomm ja raskuspallid sobivad jõu- ja koordinatsiooniharjutuste tegemiseks: näiteks erinevad tõsted, kätekõverdused, kükid, hüpped, plankpoosid.
Mõju: võimalik treenida kõiki lihaseid.
Hind: 5 – 80 €

Hularõngas


Kasutamine: tavalist hularõngast saab keerutada ümber erinevate kehaosade, sooritada venitusi ja parandada tasakaalu. Fitness-hularõngal on silikoonist masseerivad elemendid sisseehitatud magnetitega, mis mõjuvad lihastele, akupunktuursetele punktidele ja stimuleerivad vereringet.
Mõju: treenib kõhu-, selja-, õla-, käe- ja jalalihaseid.
Hind: 9 – 50€

Kõhurull


Kasutamine: kõhurulliga on võimalik treenida ette ja diagonaalis, harjutust saab sooritada nii sirgetel jalgadel kui ka põlvedele toetudes.
Mõju: treenib kõhu- ja korsetilihaseid.
Hind: 15€

Massaažirull


Kasutamine: torul rullimine on lihtne ja odav enesemassaaži meetod, mis leevendab valu, ennetab vigastusi ja tõstab sooritusvõimet. Toode sobib kõigile, kes tahavad lihasvaludele ja -pingetele leevendust leida ning ühtlasi tugevdada oma kerelihaseid.
Mõju: avaldab toimet venitust vajavatele lihastele.
Hind: 17 – 40€

Graatsiaketas


Kasutamine: graatsiakettaga tehtavad harjutused on pealtnäha lihtsad, kuid vajavad head tasakaalu. Nii treenid kogu keha lihaseid. Soovitatav on osta kaks ketast, siis on harjutuste valik suurem.
Mõju: võimalik treenida kõiki lihaseid.
Hind: 7 – 20€

Jõupall


Kasutamine: jõupall on omalaadne güroskoobi põhimõttel töötav treeningusüsteem, millega saab erinevaid harjutusi tehes arendada sõrmede haaret, tugevdada randmelihaseid, treenida biitsepsit, triitsepsit ja ka õlalihaseid. Selle peopessa ära mahtuva treeninguvahendi tööpõhimõte on väga lihtne: pihus hoides ja käega ringikujulisi liigutusi tehes hakkab pall töötama vastu kasutaja liigutustele ja aktiveerib lihastöö. Samuti on tegemist hea vahendiga taastusraviks.
Mõju: tugevdab haaret, rannet, õla- ja õlavarrelihaseid.
Hind: 22 – 40€

Tasakaalulaud


Kasutamine: tasakaalulauda kasutatakse jalalihaste ja tasakaalu treenimiseks ning taastusraviharjutuste tegemiseks. Samuti saab laua peal teha kükke ja jalatõsteid.
Mõju: treenib jala- ja kerelihaseid.
Hind: 19 – 25€

Ajakiri Naised kampaania


Tellides nüüd ajakirja Naised kolmeks kuuks võid võita Tutti Frutti meloni-arbuusilõhnalise komplekti. Kokku loositakse kõikide tellijate vahel välja 50 komplekti!

Telli ajakiri siit või e-maili teel tellimine@kirjastus.ee.
Kontakttel: 666 22 33


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas võib treening muuta hasartmängu tulemusi?

Treening | 

Kui paljud inimesed käivad jõusaalis, siis teevad nad seda sellepärast, et põletada kaloreid ja kasvatada lihaseid. Loomulikult on enamik inimesi…


10 soovitust rasva hävitamiseks ja keha vormimiseks ning lihaste säilitamiseks

Treening | 

Rasvapõletuse teemat on kindlasti käsitletud nii internetis kui ka naiste- ja kollases kirjanduses. Siiski pole keegi viitsinud lugejat kurvastada,…


Milline on ideaalne treening?

Treening | 

Milline on ideaalne treening? Vastus sellele küsimusele ei ole selge isegi mulle, kellel on seljataga 20 aastat uurimistöid ning…