Treening

Kümme asja, millega iga tõsine harjutaja peaks toime tulema...

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

4 – Ainul ühe padjaga magamine.
Mitut patja sa magamiseks vajad? Kui vajad rohkem kui ühte patja tuleks sul pühenduda rohkem painduvuse ja liigeste liikuvuse parandamisele või kaaluge taastusravi arsti külastamist. Vajadus pea alla panna väga kõrge padi on märk küfoosist – lülisamba rinnaosa liigne küür.

Vlad Janda õpetas meid juba pool sajandit tagasi, et toonilised lihased nagu rinnalihased, biitseps, reie-kakspealihased ja puusapainutajad kangestuvad ning pingestuvad vanusega. See toob kaasa ülekoormuse, vigastused ja haigused. Seega, nende lihaste venitamisega tuleb tegeleda. Ainult treenimine ei aita. Kui teil on liigeseprobleeme on tõenäoliselt põhjuseks asümmeetria või düsbalanss liigest ümbritsevate lihaste toonuste vahel. Taastusravi, lõõgastus ja venitused on sellisel juhul omal kohal. Liikuge hästi ja magage rahulikult.

5 – Istu põrandale kasutamata käsi, põlvi ja sääri.
Seiske ja proovige ilma käte, põlvede ja säärte abita istuda põrandale ning seejärel tõuske samamoodi (ilma abita) püsti tagasi.

https://www.youtube.com/watch?v=RPLIDsBABbs

See test päästab sõna otseses mõttes sinu elu ja uurimused kinnitavad seda. Selle testi õnnestumine annab mõningase ennustuse oodatava eluea kohta (uurige Dr. Araujo töid, kes soovib detaile). Samuti annab see ettekujutuse painduvuse tasemest, koordinatsiooni ja füüsilise võimekuse kvaliteedist.

Need esimesed viis testi on sellised tervet keha hõlmavad testid. Ütlen alati nii, et üritage neid standardeid hoida nii kaua kuni suudate.

Kui te olete alla 50 ja olete nende testidega hädas hakake heaga mõtlema rohkem tervisele ning tulevikule. Pärast 50. eluaasta piiri ületamist ei ole nende testide sooritamist enam nii lihtne saavutada.

6 – Tasakaal seistes ühel jalal 10 sekundit.
Seisa ühel jalal 10 sekundit. Kui see ei õnnestu viitab see tõsisematele probleemidele. Minul (artikli autor) oli nii, ma ei suutnud seista, probleem oli puusaliigeses.

7 – Ripe 30 sekundit pluss lõuatõmme (lõuatõmbed).
Ripu kangil 30 sekundit. Lisaks viitele haarde tugevusest võib see test osutada ka õla ja lülisamba probleemidele.

Suudad rippuda lihtsa vaevaga? Hea küll. Proovi siis nii: ripu 30 sekundit ja kui aeg on täis tee kohe peale üks korralik lõuatõmme. Kui saad hakkama oled hea. Tahad ennast veelgi enam proovile panna. Lase ennast pärast tehtud lõuatõmmet alla, ripu uuesti 30 sekundit ja tee uus lõuatõmme. Proovi, kas suudad teha selliselt 30 sekundiliste pausidega 10 lõuatõmmet. Vähesed suudavad. Peaaegu kõigil jääb selle testi sooritamine haarde taha.

8 – Oma keha pikkuses paigalt (hoota kaugus).
Kõik sportlased, eriti veel, kui nad on ka pikad peaksid omama paigalt kaugushüppe head taset. Kui see on kehva, siis tuleb seda harjutada. Alustada võiks oma keha pikkuse hoota kaugushüppe püüdlemisest.

9 – Poolkükk 30 sekundit.

Kükita alla, hoia asendit 30 sekundit ja tule seejärel käte abi kasutamata üles tagasi. See on märk alakeha heast tervisest ja füüsilise vormi kvaliteedist.

10 – Kohvrite kandmine keharaskuste kohvritega.
Piisab kasvõi mõnest sammust. See võimekus näitab, et oled tugev, seda ka funktsionaalses mõttes, oled heas vormis ja sa ei ole ilmselt ülemäära ülekaaluline.

Allikas: www.t-nation.com


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Miks ja kuidas kodus trenni teha?

Treening | 

Enda liigutamiseks ja enesetunde parandamiseks ei pea tingimata treeningsaali minema, vaid üsna lihtsalt on võimalik ka koju luua korralik…


TEGIJATE TREENING: Kirp2 e. K.J Konsap - Rind, Õlg, Käed

Treening | 

Seekordne tegijate treening on selles mõttes natuke teistlaadi, kuna ette on võetud võistleja, kes esindab alles juunioreid. Orbiidil on selline…


Ott Kiivika treening - ja toitumiskava, vol.1

Treening |  (3)

Selles loos avaldab Ott saladused, kuidas ta valmistus viimasteks võistlusteks (EMV 2003). Esimeses osas toome ära treeningu ja toitumise täpse…