Persoon

Tunne Eesti tegijat – Kaspar Tõnisson

Intervjuu noormehega, keda oleme varem laval hoopis kohanud klassikalises kulturismis, on vahetanud ala ning sihib tähti hoopis uutel jahimaadel. Noormees, kes oma lihaselise vormi ja nägusa välimuse kõrval paistab silma meeletu sihikindluse ja järjepidevusega, räägib meile enda elustiilist ja sellest, mis teda paelub spordiala juures, millega ta praegu tegeleb.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri


Milline näeb välja Sinu igapäevane toitumine?
Toitun nagu täiesti tavaline inimene, vahe tuleb sisse sellest, et ma teadvustan endale väga täpselt, mida ja kui palju ma pean oma eesmärkide täitmiseks sööma. Seetõttu mul on ka hooajaväliselt kindel ettenähtud kaloraaž, millest ma kinni pean. Sellest hoolimata ma ei keela endale ühtegi toiduainet. Päevas on mul üldiselt kuus toidukorda ning ma valmistan kõik oma toidud ise, kuna see meeldib mulle ning see annab mulle kindluse selle kohta, millest toit on valmistatud. Toiduainetega püüan olla loov ning toituda võimalikult mitmekesiselt.

Kas ja kui palju tarbid toidulisandeid ?
Kasutan neid vitamiine ja mineraale, mida ma tavatoidust piisavalt hulgal kätte ei saa. Lisaks tarvitan meestele mõeldud toidulisandit King of Spades, üldise tervise ja heaolu tõstmiseks. Jõutreeningu ajal meeldib mulle taastumise kiirendamiseks juua aminohappeid, ma olen leidnud, et kõige mugavam ja maitsvam toode selleks on NOCCO BCAA.

Kui palju treenid? Millised näevad välja Sinu treeningud?
Treenin süsteemi järgi kaks trenni üks vaba. Treeningute iseloom on intensiivne ning keskmiselt kulub trenniks poolteist kuni kaks tundi. Kuna ma eelistan trenni üle tunni aja korraga mitte teha, siis ma jaotan oma trennid päevas kaheks.

Palun kirjelda enda tavapärast päeva!
Ärkan hommikul varakult, enamasti kuuest, siis ma söön oma hommikusöögi ning alustan töö tegemist. Pealelõunat teen raskema osa oma trennist ära. Peale seda söön ning teen väikese uinaku taastumiseks. Siis naasen värskelt taas töölainele. Õhtul teen kergema osa trennist ära ning söön ja teen järgmiseks päevaks osa toitu valmis. Peale seda jääb aega ka iseendale.

Millised huvid/hobid Sul veel on?
Võib öelda, et mul on vedanud, kuna mu töö on ühtlasi ka mu hobi. Tegelen 3D visualiseerimisega ning kogu see ala on väga põnev ning lõputuid väljakutseid pakkuv. Kuna jõutreening on oma olemuselt juba nii füüsiline tegevus, siis proovin seda tasakaalustada oma erialaste teadmiste täiendamisega. Suvel leian aega ka korvpalli mängimiseks.

Millised on Sinu eesmärgid tulevikuks?
Minu sihiks oleks motiveerida teisi inmesi, elama tervislikumalt ja õnnelikumalt ning viima oma seatud eesmärgid ellu. Ainus oluline vastane, kellega tuleb elus silmitsi seista vaatab meile vastu peeglist, siis tuleb keskenduda tema ületamisele. Mul on ka seatud kindlaid isiklikke eesmärke, milleks oleks võita maailmameistritiitel ning välja teenida Eesti esimene Men´s Physique profikaart.Usun, et kõik on võimalik, kui seada piisavalt kõrged sihid ja teha selle nimel kõvasti tööd.

Kust Sa ammutad energia ja motivatsiooni, et treenida ja toituda ning hakkama saada muude kohtustusega?
Motivatsioon tuleb minu enda seest armastusest treeningute vastu ja soovist näha, kui kaugele ma suudan ennast viia, et olla geneetiliselt parim, mis ma saan.
Oluline on ennast ka ümbritseda lähedaste inimestega, kes mõistavad, toetavad ning annavad positiivset energiat. Lisamotivatsiooni saan ka videotest, blogidest, võistluste jälgimisest jne.

Kuidas sa puhkad ja veedad vaba aega?
Mulle meeldib vabal ajal kinos käia ja häid filme nautida. Kui soovin oma mõtteid korrastada, siis selleks lähen meelsasti pikale jalutuskäigule loodusesse.

Mida Sa soovitaksid teistele treenijatele ja antud sporialaga alustavatele huvilistele?
Seada kindel siht, hoolida oma tervise eest, treenida mõistlikult ning olla järjepidevad. Kui need asjad on paigas, siis tulevad ka tulemused.

Mis on Sinu moto?
Mulle meeldib Arnold Schwarzeneggeri mõte: „Elus tuleb püüelda vaid peaosade poole.“

Vaata ka videot:

Jälgi Kaspari tegemisi Facebookis ja Instagramis!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…