Treening

Treeningprogrammidest…

Seitse aspekti, mida võiks treeningprogrammidest rääkides silmas pidada:

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

1. Ideaalset treeningprogrammi ei ole olemas. Reaaalsus on selline, et targad ja edukad treenerid on üksteise tõekspidamiste suhtes tihtipeale täielikus erimeelsuses. See tähendab seda, et te peate erinevaid programme teostades ka ise lugema, õppima ja kaasa mõtlema, tuleb eksperimenteerida. Ei meeldi mõelda ja analüüsida? Siis hakake tegelema sörkjooksuga.

2. Iga treeningprogrammi efektiivsus sõltub otseselt sellest, kui palju tööd, tahet ja pingutust sa sellesse paned. Kui alustatud kava tundub õige pea mitte töötavat, siis on põhjus tõenäoliselt selles, et ajad ka ise asja väga kergelt ning pühendumine jätab soovida. Ennekõike anna endast maksimaalne, siis hakka kaaluma programmi vahetamist.

3. Kolm sõna: Tagumik. Kohe. Jõusaali. Ära kasuta nn. “uurimusi” vabandusteks ja viilimiseks, et mitte trenni minna. Jah, uuri ja loe nii palju, kui saad, ent suurem osa kõige väärtuslikumast kogemusest tuleb sellest ajast, kui sa otseselt saalis tegutsed.

4. Küsi endalt: kas ma muutun selle tagajärjel, mis ma teen tugevamaks, kuivemaks, tehniliselt vilunumaks? Sa peaksid vähemalt ühele nendest saama alati “jah” vastata, vastasel korral mõtle, miks sa ei vasta jaatavalt.

5. Olge teadlikud reklaamitrikkidest ja sõna otseses tähenduses kasututest asjadest ning pettustest. Treeningprogramm, mis peaks väidetavalt muutma lühikese ajaga drastiliselt sinu väljanägemist ei kätke endas meeletult tegevust erinevatel tasakaalupallidel. Sa ei tegele taastusraviga. Sa peaks arendama jõudu ja kasvatama lihasmassi, see on väga paljude eesmärkide vundament.

6. Inimesed on võimelised ehitama muljetavaldavaid kehasid läbi erinevate treeningfilosoofiate, ent iga saavutatud tulemuse taga on üks: on pühendutud, on tahetud, on pingutatud, on endast palju antud. Kõvasti töötamine töötab, täitsa tõsiselt. Ärge ühegi programmi korral seda osa unustage.

7. Efektiivsed treeningud on sellised, kus kombineeruvad jõulised plahvatuslikud harjutused/liigutused ja kontrollitud, rahulik ja tunnetatud lihastöö. Baasharjutused ja isoleeritud harjutused, terve keha kavad ja tükeldatud jaotused, lühikesed seeriad, pikad seeriad ja superseeriad, kõigel on perspektiivis oma koht ja aeg. Ja kui sa tegutsed selles valdkonnas (raskejõustik/jõutreening) piisavalt pikalt, siis tõded, et see on nii ning sa jõuad lõpuks kõik erinevad variandid ära proovida ja nendest midagi kasulikku leida.

www.t-nation.com


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

10 soovitust rasva hävitamiseks ja keha vormimiseks ning lihaste säilitamiseks

Treening | 

Rasvapõletuse teemat on kindlasti käsitletud nii internetis kui ka naiste- ja kollases kirjanduses. Siiski pole keegi viitsinud lugejat kurvastada,…


Milline on ideaalne treening?

Treening | 

Milline on ideaalne treening? Vastus sellele küsimusele ei ole selge isegi mulle, kellel on seljataga 20 aastat uurimistöid ning…


Viis sammu kiireks "rasvapõletuseks"

Treening | 

Treeni 2-3 korda nädalas ja mitte kunagi järjestikustel päevadel. Tee iga nelja nädala järel jõusaalitreeningust paus, et saaksid korralikult…