Persoon

Tunne Eesti tegijat: Karmen Mets

Sellele tüdrukule pole spagaat ja kätelseis võõrad, sest 13 aastat ilu- ja rühmvõimlemise tausta on andnud neiule sitke ja paindliku keha ning vaimu. Nüüd on neiul ees uued unistused ja sihid ning ta ei kavatse peatuda enne, kui on oma eesmärgid saavutanud. Tegemist on Eesti Karikavõistluste ja Balti Matš 2016 fitnessi kategooria võitja Karmen Metsaga. Kuidas Karmen fitnessi alani üldse jõudis, võid lugeda järgnevalt.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis spordialaga Sa tegeled? Miks Sulle see meeldib? Mis on miinuspooled?
Spordialaks on fitness, mis koosneb kahest osast- kehavoorust ning tantsulis-akrobaatilisest kavast.
Fitness alana meeldibki just seetõttu, et erinevalt teistest fitnessi kategooriatest tuleb lisaks esitada vabakava, mis teeb selle palju huvitavamaks. Just kava kaudu saan end välja elada, oma liikumise ja emotsiooniga laval särada, millega omakorda publiku tähelepanu köita. Naudin väga lavalist tähelepanu ja aplausi!
Miinuspooleks on ehk periood vahetult enne võistlusi dieedi ajal, kui energiat on väga vähe, jõutrennid pikad, lisaks aeroobne ning lõpetuseks veel kava harjutamine. Sel perioodil on treeningsaal mu teiseks koduks. See on väga raske ja päris suur katsumus, aga lõpuks, kui oled laval ja medal kaelas, mõtled, et kõik pingutused olid seda väärt!
Nagu ütleb mu treener Natalia:”Fitness on kõige raskem, ent samas kõige kaunim ala!”

Kuidas Sa jõudsid antud spordialadeni (kes tutvustas, kuidas tekkis huvi)?
Paar aastat tagasi nägin Kristina Koroljaki võistluspilte internetis ning mind hakkas huvitama, mis ala see selline on. Seejärel leidsin videod ja nii tekkiski huvi, et tahaks ka proovida ja võistelda. Olen 13 aastat varasemalt iluvõimlemisega tegelenud ja seega on baas olemas, siis mõtlesin, et võiks proovida. Hakkasingi jõusaalis käima, samuti võistlustel publikuna osalema ning üha enam see ala ja keskkond mind paelus. Teadsin, et tahan treenida tipptreeneri Natalia Nazarenko-Kiivika käe all, kuid ei julgenud temaga kohe ühendust võtta. Niisiis käisingi üksi saalis ja tegin trenni, kuidas oskasin. Lõpuks jõudsin arusaamisele, kui tahan võistlusspordiga tegeleda, on mul siiski treenerit vaja. Võtsin julguse kokku ja nii me kohtusimegi.

Kuidas iseloomustaksid enda treenerit?
Treeneriks ongi mul Natalia Nazarenko-Kiivikas. Natalia on väga otsekohene, ta ütleb nii nagu asjad on, ei mingit läbi lillede ilustamist. Näiteks meie esimesel kohtumisel, kui ülevaatusele läksin, et teada saada, kas üldse sobin selle alaga tegelema, vaatas Natalia mu keha ja tegi kommentaari, et jõusaalis mulle vist väga ei meeldi käia. Ise olin küll rahul ja enda meelest päris heas vormis. See ehmatas mind küll natuke, kuid eks see ole see esmamulje. Tegelikult teda tundma õppides saad aru, kui toreda inimesega on tegu. Seda ütlevad kõik, kes Nataliat tunnevad!
Treenerina on ta üsna karm ja nõudlik, samas väga mõistev. Innustab ja kiidab palju, samas ütleb kohe, kui millegagi rahul pole. Jagab alati head nõu ning ma saan alati vastused oma küsimustele.
Saali astub ta alati nägu naerul, mis teeb ka minu tuju kohe heaks ning trennides saab meil palju nalja. Temaga on väga mõnus koostööd teha. Ütleks, et Natalia on minu suurimaks eeskujuks, kelle jälgedes kõndida. Olen temalt nii palju õppinud ning kindlasti on veel palju juurde õppida. Olen õnnelik, et tema juurde sattusin ning loodan, et meie koostöö jätkub kaua. Nagu Natalia ütleb, et sportlasel on vaja treenerit ja võin kinnitada, et olen enda oma leidnud ning talle väga tänulik kõige eest. Parim treener, keda endale tahta!

Mis on teised spordialad läbi aegade, millega oled tegelenud?
Lasteaias alustasin iluvõimlemisega, millega kokku tegelesin ligi 13 aastat. Pärast võimlemist suundusin tantsumaailma. Tantsuga olen kokku tegelenud 6-7 aastat ja seda mitmetes stuudiotes, töötanud showgrupis erinevatel Balti mere kruiisilaevadel ning samuti olen lõpetanud 2- aastase tantsukooli DanceAct College’s. Ka hetkel töötan showartistina.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…


Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…