Persoon

Tunne Eesti tegijat: Karmen Mets

Sellele tüdrukule pole spagaat ja kätelseis võõrad, sest 13 aastat ilu- ja rühmvõimlemise tausta on andnud neiule sitke ja paindliku keha ning vaimu. Nüüd on neiul ees uued unistused ja sihid ning ta ei kavatse peatuda enne, kui on oma eesmärgid saavutanud. Tegemist on Eesti Karikavõistluste ja Balti Matš 2016 fitnessi kategooria võitja Karmen Metsaga. Kuidas Karmen fitnessi alani üldse jõudis, võid lugeda järgnevalt.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis on Sinu suurimad sportlikud saavutused siiamaani?
Iluvõimlemises kunagi saavutatud Tallinna karikavõistluste 3. koht ning rühmvõimlemises mitmekordne Eesti meister. Fitnessi saavutusteks on hiljuti võidetud 2. koht Läti Lahtistelt karikavõistlustelt, 1. koht Eesti Karikavõistlustelt ning samuti Balti Matši 1. koht.

Kas antud alal oluline toitumine? Kui jah, milline näeb välja Sinu igapäevane toitumine?
Treening ja toitumine käivad ju ikka käsikäes ning loomulikult on antud alal toitumine number üks. Teadlik toitumine tagab soovitud tulemused ja efektiivse treeningu.
Minu toitumine on treeneri poolt täpselt paika pandud. Nii koguseliselt kui ka kellaajaliselt. Eelnev õhtu planeeringi järgmise päeva toidud ning valmistan need kaasavõtmiseks karpidesse. Enne võistlusi kujunes mu põhiliseks söömise kohaks näiteks MyFitnessi garderoob. Vahel vaadatakse imelikult küll, kui seal omaette lõunatan, aga ma ei tee sellest välja. Olen nüüdseks juba harjunud oma toidukarpidega ringi rändama.
Päevas on mul 5 toidukorda. Päeva alustan kohviga. Hommikuseks lemmikuks on puder magusa kohupiimaga või proteiinipannkoogid. Vahepalaks on kujunenud puuvili või kohupiim. Lõunal kana/kala, riis ja köögiviljad. Pärast lõunat teen tavaliselt trenni, peale mida joon proteiinijooki ja söön puuvilja või võtan proteiinibatooni. Olen nende suur sõltlane! Õhtusöögiks munad ja salat. Muidugi kombineerin erinevaid variante, et minu toitumine oleks vaheldusrikas.
Magusaga on nii, et nädalas kord või paar luban endale midagi head. Tuleb end premeerida ka ju! Arvestades, et olen suur magusasõber, siis ilma šokolaadita ei suuda!
Dieediperioodil pean šokolaadile kahjuks ei ütlema, siis lihtsalt vaatan ja unistan. Hetkel ongi naljakas meenutada, kuidas päris tihti leidsin end kuhjunud magusakorvi ees istumas.

Kas ja kui palju tarbid toidulisandeid ?
Toidulisanditest kasutan proteiinijooki pärast trenni sheigina, BCAAd ja kreatiini.
Veel tarbin vitamiin: magneesium, oomega, raud, D-vitamiin., C-vitamiin ehk vastavalt aastaajale ja vajadusele.

Millised on Sinu eesmärgid tulevikuks? Kuhu edasi?
Kindlasti soovin ma võistelda Euroopa Meistrivõistlustel ning muidugi on unistus Maailma Meistrivõistlustelt kunagi medal koju tuua. Eks tööd peab veel palju tegema, aga unistama ju peab ning tahe peab suur olema, et oma eesmärkidele aina lähemale jõuda!

Kust Sa ammutad treeninguteks motivatsiooni ja energiat?
Energiat ja tahet kasvatab kindlasti pere ja lähedaste toetus ning nõuanded. Nende arvamus on mulle kõige tähtsam. See viibki edasi!
Suureks motivaatoriks on muidugi ka Natalia. Ilma temata mul neid saavutusi ei oleks. Treeningute puhul nt kasvatab suuresti motivatsiooni see, kui ta saalis viibib. Nii saan vajadusel kohe abi ja nõu küsida, kui milleski kahtlen. Ma ei oska seda seletada, aga siis kohe on kindlam tunne ja energiat rohkem teha, kui tean, et ta on läheduses.
Lisaks üritan piisavalt magada, sest tunduvalt kvaliteetsem on trenni teha puhanuna. Väsinuna ei ole võimalik anda endast maksimumi ja selline treening jääb poolikuks.

Kuidas sa lõõgastud/puhkad?
Mulle meeldib nädalavahetuseti suvilas vanaema ja vanaisa juures käia, kuigi väga sageli selleks aega ei ole. Väga mõnus on võtta oma koerake rihma otsa ja minna pikale rahulikule jalutuskäigule värskes õhus. Puhata on tore sõprade ja lähedaste seltsis. Veel on hea koht lõõgastumiseks kodus kuuma duši all. Seal olen tavaliselt pikalt koos oma mõtetega.


Mida Sa soovitaksid teistele treenijatele ja alles antud sporialaga alustavatele proovijatele?
Arvestades, et olen ise alles algaja, siis suurt kogemustepagasit, mida jagada, kahjuks ei ole. Sellegipoolest ütlen, et kui vähegi mõtteis kimbutab tahtmine proovida, tuleb seda kindlasti teha. Elus tuleb võimalikult palju erinevaid asju proovida. Iga kogemus ju ainult rikastab! Fitnessiga tegelemiseks on vaja väga suurt tahet, sihikindlust, järjepidevust ja kannatust. Iga spordiala nõuab palju pühendumist, aga lõpuks see tunne olla laval ning end proovile panna, on lihtsalt imeline!
Lisan veel, et kõike tuleb teha mõistusega. Seda nii treeningutel kui ka toitumises. Kehale tuleb anda piisavalt aega puhkuseks ja taastumiseks. Et olla õnnelik inimene, tuleb hoolitseda mõlema- nii keha kui vaimu eest!

Mis on Sinu moto?
Kindlal sammul oma unistuste poole!

Vaata ka videointervjuud Karmenist Youtube vahendusel!Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…