Persoon

Tunne Eesti klassikuid - Ervin Liebert videointervjuu

Oleme kokku leppinud kohtumise malemajas. Vaevu oleme jõudnud uksest sisse astuda ja juba tervitab meid reipalt Ervin Liebert. “Te otsite vist mind, tulge lähme üles”, ütleb Ervin naerusuil ja juhatab meid mõned korrused kõrgemale asuvasse malesaali, ise terve aja juttu puhudes. Ei üldine olek ega sammude kiirus ei reeda kuidagi, et tegu on ligi 80 aastase meesterahvaga.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Mis mees see Ervin Liebert õigupoolest on?

Ervin Liebert on Eesti üks esimesi kulturiste. Tegu on mehega, kes kirja pannud sellised kuldsed read:" Päev-päevalt väiksemaks jääb meie jalavaev, ikka rohkem tööd teevad meie eest masinad. Kuid mis seal salata - söögiisu on meil esivanematelt päritud. Ja polegi imestada, kui me aeg-ajalt peame saunas kaaluvihti edasi lükkama või püksirihmale uusi auke torkama. Pole midagi imestada? Otse vastupidi! - see on üpriski hull, kui me juba pärast 25-ndat eluaastat häbeneme rannas särki maha võtta, või - mis veelgi hullem - enam ei häbeneg! "

Ervin Lieber on sündinud 26. detsembril 1939 Tallinnas. Õppis Tallinna 10. keskkoolis (praegu Nõmme Gümnaasium), lõpetas 1959 töölisnoorte keskkooli. Lõpetas 1965 Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna ja 1973 sama ülikooli inglise filoloogina.

Tulnud 1962 poolraske- (90 kg) ja 1964 raskekaalus (110 kg) Eesti meistriks. Parandas 1963 poolraskekaalus (2 korda surumises ja 2 korda tõukamises) ning raskekaalus (15 korda) Eesti rekordit. Püstitas 1965 raskekaalus tõukamises Dünamo üleliidulise rekordi – 183 kg.

Isiklik rekord 442,5 (142,5 + 120 + 180; a-st 1963). Töötanud 1964–68 Dünamos ja 1968–85 Kalevis tõstetreenerina, aastast 1985 Tallinna Malekoolis maletreenerina ning 1979–92 Tallinna Atleetvõimlemise klubi president ja ka treener.

Õpilasi: tõstjad Alar Seim, Olev Viktor, maletaja Riho Liiva. Kuulus 1975–85 Tõstespordiföderatsiooni presiidiumi.
Kirjutanud ja avaldanud raamatud: „Atleetvõimlemine” (1968) ja „Atleetvõimlemise ABC” (1975).

Ervin Liebert räägib videointervjuus, kuidas algas tema sporditeekond, kuidas ta jõudis kutlurismini ja kuidas algas kulturism Eestis, siis kui kõik oli veel lapsekingades.

Head vaatamist


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…


Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…