Varia

Body Combat

Body Combat on kombinatsioon heast muusikast ning suurepäraselt muusikasse seatud koreograafiast, mis on koostatud professionaalide poolt ning mis annab Sulle tohutu energia ning positiivse elamuse.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  1 kommentaar

Mis on Body Combat?

Body Combat on kombinatsioon heast muusikast ning suurepärasest muusikasse seatud koreograafiast, mis on koostatud professionaalide poolt ning mis annab Sulle tohutu energia ning positiivse elamuse.
Body Combat on treening, mis ühendab endas erinevate enesekaitseliikide(karate, kickboxing, tai chi ja tae kwondo)liigutusi ja asendeid. Liigutused sisaldavad endas jalalööke ja rusikahoope, seal on ka palju karjumist.
Body Combat on treening, mis parandab Sinu terve keha füüsilist vormi ning arendab lihasvastupidavust ja jõudu. Body Combat tugevdab käsi ja jalgu, ülakeha saab treenitud hulga rusikahoopide, käe-ja küünarnukilöökide ning enesekaitseliigutuste kaudu.


Milline näeb välja treeningtund?

Treeningtund kestab 60 minutit ning on jaotatud kümneks eri osaks. Treeningu olemus on iga kord täpselt sama ning muusikat vahetatakse umbes iga 3 kuu tagant. Aeg-ajalt lisatakse juurde uusi harjutusi ja kombinatsioone.
Tundi alustatakse soojendusega, mis hõlmab endas ülakeha soojendust, kus õpetatakse erinevaid lööke. Sellele järgneb ülakeha treening, kus kasutatakse õpitud liigutusi ning lisatakse neisse rohkem jõudu.
Kahes järgmises osas tehakse samu asju alakehale, keskendudes löökidele ette, taha ja külje peale. Siis on võitlusaeg, mis on kombinatsioon rusikahoopidest, löökidest ja valjudest hüüetest. Tunni lõpuosas võid Sa lõbusalt aega veeta mängides kujutletava mõõgaga. Proovi seda!


Milline on muusika Body Combat tundides?

Muusika on kombinatsioon rock’n’rollist – mitte just igaühe maitse! Aga kuidagi on need liigutused valitud muusikapaladesse nii hästi sobitatud , et Sa võid avastada end laulmas Queeni laulu We Will Rock You.


Kes võivad harrastada Body Combatit?

Sa ei pea valdama enesekaitsekunste selleks, et treeningutest osa võtta.
Body Combat on loodud igale tasemele, seda võivad harrastada nii naised kui mehed. Body Combati programm pakub palju erinevaid võimalusi, nii et Sa saad treenida just vastavalt omale tasemele.

Kokkuvõtlikult võiks Body Combati kohta öelda järgmist:
·suurepärane rasvapõletustreening
·parandab südameveresoonkonna vastupidavust
·paraneb lihasjõud ja kiirus, suureneb lihasmass
·parem painduvus
·põnev ja motiveeriv kogemus seatuna suurepärasesse muusikasse
·parem liigeste liikuvus
·parem koordinatsioon ja tasakaal
·potentsiaalne kaalu vähenemine kalorite põletamise läbi

Hetkel Eestis kahjuks Body Combatit viljeleda ei saa, lähim koht selleks on Soome. Loodame siiski, et peatselt võib Body Combatit leida ka Eesti klubide treeningplaanidest.

Kasutatud allikad: http://www.nitrofitness.com.ar/body/body.htm
http://www.beatonpark.com/services/combat.html
http://www.icircle.com/html/FEELGOOD/Fitness/FEATURE/1059.html


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
     Olen LesMills BodyCombat ltsensi treener ja kommenteeriksin teie tunniseletust. Tund koosneb ja 10 osast, aga need nö osad kujutavad endast 10 lugu. Igal lool on oma teema, karakter ja ylesanne. Esimene lugu on nii ylakeha kui alakeha soojendus (varemale oli see laiendatud 2le loole). Järgnevalt tulevad vaheldumisi combat- ja power- treeningud/lood. St et combat loos on nii rusika- kui jalalööke, rynnakut ja kaitset ja aegajalt "kata". Need köik on yhendatud sujuvaks kombinatsiooniks. Power lugu on väga tempokas ja selletöttu ei ole seal ka jalalööke, kuna BC eeldab ka jalalöökide rytmiseerimist, siis see tempo kohe mitte ei sobi selleks. Kyll aga saavutatakse selle tempoga pulsi kiire töus, abiks veel möned käärhypped jne. Eelviimane lugu on pyhendatud käteköverdustele (eri lihasryhmad, eri vötted, eri tempo) ja köhulihasharjutustele. Viimane lugu aga venitustele, hingamise rahustamisele, katale. Jah, 2 programmi tagasi tuli jutt, 7 lugu on nyydsest peale Muay Thai treening (thai boksi matkiv). Programm ja muusika vahetub ALATI 3 kuu tagant. Tervitades MayDay

Kuidas spordiennustustega edukas olla

Varia | 

Ära hüppa tundmatus kohas vette   Online kasiinod on tänapäeval muutunud väga populaarsed ning sama populaarsed on nendes…


Kuidas piisavalt vedelikke tarbida?

Varia | 

Kliima muutub isegi põhjamaistes piirkondades ülikuumaks ja see põhjustab erinevaid probleeme. Lisaks põuale kannatavad inimesed ka…


Võistlusärevuse mõjust sportlikule sooritusele

Varia | 

Võistlused tekitavad enamikul sportlastel teataval määral ärevust, mõnel rohkem, teisel vähem. Mõnikord on see seotud pigem põnevuse,…