Persoon

Tunne Eesti Tegijat - Siim Savisaar

Dieeditama tuleb õppida ja lihtne ei ole ta kunagi. Kogemustega õpib ennast paremini talitsema ja saab ka kodustes toimingutes asjalikum olla. Õnneks on mul hea tugi olemas ja peamisteks ohverdusteks on olnud mõned käimata üritused ja torditükid.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Vanus: 30
Pikkus: 178cm
Kaal: 79

Kuidas jõudsid võistlemise juurde? Tundus huvitava väljundina lisaks tuimale jõusaalis treenimisele.

Suurim saavutus: 2018a EM hõbemedal

Teised spordialad, millega olen tegelenud: Ujumisega kooliajal mitmeid aastaid, niisama hobina discgolfi ja squashi.

Mis Sind motiveerib? Kuna seljataga on juba võrdlemisi pikk tee, siis selle jätkamine tundub loogiline. Samuti tuleb motivatsioon sellest, kui näen, et on veel varu kuhu suunas areneda.

Kuidas lõõgastud?
Välismaal päikese all oleks lemmik valik, aga alati sobib ka massaaz ja spaatamine. Kuna mul on väike tütar, siis temaga ringi kärutamine on jõusaalile päris meeldiv vaheldus.

Kas pere kõrvalt ikkagi on võimalik vormi teha ja milliseid ohverdusi see nõuab? Dieeditama tuleb õppida ja lihtne ei ole ta kunagi. Kogemustega õpib ennast paremini talitsema ja saab ka kodustes toimingutes asjalikum olla. Õnneks on mul hea tugi olemas ja peamisteks ohverdusteks on olnud mõned käimata üritused ja torditükid.

Kirjelda enda igapäevast toitumist, milliseid põhimõtteid jälgid: Laias laastus tahaks hoida toitumise mõistlikul tasemel – ei aja luubiga taga grammikesi, sest see ei tundu vaimselt jätkusuutlik. Küll aga veendun, et saaks söödud piisavalt valku ning süsivesikud oleks vähegi asjalikust allikast.

Mis on sinu lemmiktoit: Mulle meeldivaid toite on igasuguseid, näiteks hästi valmistatud paella, steigid ja äädikane šašlõkk. Magusa poolelt brüleekreem ja soojad kaneelisaiad lähevad alati kaubaks.

Kirjelda oma treeninguid: Ma üritan treennida sageli, korralikult ja tehniliselt kavalalt. Aeg-ajalt tuleb ka erisuguseid harjutusi või nüansse katsetada ehk ma panen oma trennidesse üksjagu ka plastilisust. Muus osas teen ma jõutõmbeid või surun kangi, nii nagu teisedki.

Kui saaksid 10 aastat nooremale iseendale jagada õpetussõnu, siis mis need oleks: Targemini tuleb treenima õppida, muus osas jätka samas vaimus!

Milliseid toidulisandeid tarbid: Valgud, süsivesikud, vitamiinid ja trennieelsed ergutid.

Eeskujud: Oma mõttemaailmalt võiks veel eeskujusid olla, aga välimuse poolelt need puuduvad. See tähendab seda, et kihvtilt arendatud keha on mulle eeskujuks, aga nimeliselt ma kedagi ei fänna. Peamiselt ka seetõttu, et puhast sporti on ladvikus vähe.

Kolm soovitust neile, kes soovivad paremasse vormi saada:
* Toitumisega enda distsiplineerimine ongi raske, aga see annab pikapeale tulemuse.
* Trennil ja trennnil on vahe sees, tuleb õppida korralikult pingutama ja targalt treenima.
* Ilmselt on kuskil treener, kes on sinust targem ja kellelt oleks mõistlik nõu küsida.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Mike Mentzer – kulturisti HIT-treeningu täiustaja

Persoon | 

Mentzer alustas kulturismiga pärast seda, kui oli näinud mehi kulturismiajakirjade kaantel. Ta oli siis 12-aastane ja kaalus 43 kg. Isa oli ostnud…


Arthur Jones - High Intensity Training-meetodi ristiisa

Persoon | 

Arthur Jones oli trenazööride Nautilus…


Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…