Persoon

Tunne Eesti tegijat – Annika Sakkarias

Kõige olulisem on ennast armastada juba sellisena nagu sa oled. Ilu mõiste on suhteline ja ainus inimene, kes sulle väärtuse määrab oled sa ise.

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Nimi: Annika Sakkarias
Vanus: 27 a
Pikkus: 176 cm
Kaal: 64 kg

Kuidas jõudsid oma spordiala juurde?
Läksin seitsmendas klassis ühe klassiõega kergejõustiku trenni kaasa, sest ta ei julgenud sinna üksi minna.

Ootused ei olnud väga suured, sest teadsin, et seal peab palju jooksma ja tollal oli isegi neli ringi soojendust raske töö.

Õnneks oli trennis väga lõbus ja olen sellest ajast saati regulaarselt trennis käinud.

Kooli ajal tegelesin peamiselt teivashüppe ja sprindiga. 400m tõkkeid hakkasin jooksma Ülikooli kolmandal aastal (2013).

Suurim saavutus?
* 2016 400m ajaga 55.26
* 2018 400m tõkkeid ajaga 59.87

Mõlema ala puhul on tegemist aegadega, mis tundusid minu võimete puhul kättesaamatud.

Teised spordialad, millega olen tegelenud?
Algklassides sai peaaegu kõiki spordialasid proovitud, mida Lasnamäel teha sai.

Sai proovitud käsipalli, korvpalli, peotantsu, showtantsu, sulgpalli, aeroobikat ja seitsmendas klassis jõudsin lõpuks kergejõustikku.

Mis Sind motiveerib?
Sporti tegema motiveerib liikumisese rõõm, areng ja seltskond.

Kuidas lõõgastud?
Argipäeviti lõõgastun elukaaslasega filme või seriaale vaadates. Viimase aja lemmik seriaalid on Star Trek: Discovery, Chernobyl ja Family Guy. Väga meeldib vaadata ka looduse dokumentaale.

Vabadel päevadel naudin sõprade ja pere seltskonda.

Kirjelda enda igapäevast toitumist, milliseid põhimõtteid jälgid
Olen intuitiivne sööja ehk siis toitun kõhutunde järgi.

Igal toidukorral lähtun põhimõttest, et valin toidu, mis on antud hetkel kõige tervislikum. Samas ei keela endale aegajalt ka hamburgeri või pitsa söömist, sest olen suur rämpstoidu sõber.

Söön peaaegu iga päev hommikusöögiks neljaviljaputru vee ja piimaga pooleks, lõunaks söön kell 11 koolisööki, sest olen õpetaja, u kell 15 söön mõne valgurikkama vahepala näiteks kohupiima, kodujuustu, valgupudingut või valgubatooni.

Õhtusöögiks on tavaliselt praad nt kanaliha, hunnik toorsalatit ja ports riisi. Magustoiduks söön mõne puuvilja või smuuti.

Võistlushooaja lähenedes vähendan süsivesikute söömist ja täiskõhu saavutamiseks näksin näiteks porgandit, kurki ja kirsstomateid.

Paar päeva enne võistlusi läheb söögiisu juba iseenesest ära ja võistluskaal (normist u 2kg) tuleb juba tänu ärevusele.

Mis on sinu lemmiktoit?
Lemmiktoiduks on riis seenekastme ja toorsalatiga.

Kirjelda oma treeninguid
Meie trennid on iseloomult väga mitmekülgsed.

Võistlushooaja välisel ajal kogume metsas kilomeetreid, teeme intensiivseid lõigu trenne, mäest üles ja alla jookse, liivas hüppeid, tõstame jõusaalis raskusi, mõni kord saab joogas käidud ja kui põlv on valus siis satub kavasse ka ujumise trenn.

Võistlushooajal teeme juba võistlusala spetsiifilisi trenne näiteks tõkkejooksu ja lühemaid sprinte.

Milliseid toidulisandeid tarbid?
Igas trennis joon isotoonilist spordijooki, millele lisan juurde BCAA-d.

Söön juurde magneesiumi ja rauapreparaate, mutlivitamiine, glükoosamiini, kalamaksaõli ja D-vitamiini.

Eeskujud?
Väsimatu ja "teeme ära" suhtumisega ema ning järjekindel isa.

Kolm soovitust neile, kes soovivad paremasse vormi saada
1. Kõige olulisem on ennast armastada juba sellisena nagu sa oled. Ilu mõiste on suhteline ja ainus inimene, kes sulle väärtuse määrab oled sa ise. Kui keegi ütleb su välimuse kohta midagi halvasti, siis ta on lihtsalt rumal inimene. Miks peaks sinu välimus tema elu kuidagi mõjutama? Tegelegu parem oma asjadega.

2. Naudi protsessi, mitte lõpp tulemust. Eesmärk ei ole lihtsalt korraks ilus olla, vaid muuta tervislikud eluviisid harjumuseks ja sellega oma elu kvaliteeti paremaks muuta.

3. Tekita omale jätkusuutlikud harjumused. Alguses on kõik kindlasti palju raskem, aga mida rohkem trenni teed, seda paremaks muutud. See on fakt! Pole mõtet kohe alguses jõusaalis lammutama hakata nii et pärast ei saa nädal aega normaalselt kõndida. Alusta rahulikult, õpi oma keha tundma ja kohanda selle järgi oma treeningplaani. Kes aeglaselt sõuab, see kaugele jõuab.

Jälgi minu ettevõtmisi ja tegemisi
Instagramis: /itisannika/


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…