Treening

Lihtne spordirõivaste juhend igaks ilmaks

Kas ootasid juba spordiklubide avamist? Õnneks on jõusaalide ja fitnessklubide taasavamise eel võimalik end siiski vormis hoida kodus või välitingimustes. Isegi lühike trenn värskes õhus toetab tervist, tõstab tuju ja annab lisajõudu.

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Membershop spordieksperdid annavad nõu, milliseid spordirõivaid soetada väljas treenimiseks vastavalt valitsevale ilmale. Järgi neid soovitusi, et tunda end trenni ajal maksimaalselt mugavalt ja mõnusalt.


Milliseid spordirõivaid kanda külma ilmaga?
Nii paukuv pakane kui lõdisema panevad kevadtuuled ei pea saama takistuseks sportimisele. Võid joosta, rullitada või muid lemmikalasid harrastada ka külmemate ilmadega. Tähtis on kanda õigeid riideid ja omada vajalikku varustust.

Külma ilmaga on kõige tähtsam kanda riideid kihiti. Ainult niiviisi saad alustada trenni mõnusalt soojana ning hakata riideid vähemaks võtma, kui tunned, et keha hakkab üle kuumenema.

Üleliigsed kihid saad endale ümber vöö siduda, näiteks jakkide või pikkade varrukatega pealissärkide puhul. Kui tegeled jooksmisega, siis võid planeerida treeningringe, et saaksid ebavajalikuks muutunud riided autosse visata.

Kindlasti tasub kaaluda termoregulatsiooniga treeningriideid. Külm ilmaga hoiavad need kehasoojust sinu ligi ning soojemate temperatuuride korral saad lasta nahal mõnusalt hingata.

Kaitset külma ilma eest annavad termosokid ja -kindad. Vali tuntud brändide tooted, et veenduda pikaajalises kvaliteedis ja töökindluses. Näiteks teevad häid ja kvaliteetseid spordirõivaid New Balance, Nike, Adidas ja Puma.

Kuidas riietuda kuuma ilma korral?
Eesti tingimustes võib suveperioodil üsna kuuma ilma ette tulla. Juba 25-kraadine soojus otsese päikese all muudab treeninguid raskemaks. Siin tuleb jällegi mängu õigete spordirõivaste valik.

Palavuse korral tasub igal juhul mõistlikult sporti teha ja end mitte üle pingutada. Kuid riietuse seisukohast on kõige aluseks õhku läbi laskvate riiete kandmine. Näiteks südasuvise jooksutreeningu ajal pole midagi hullemat, kui keha külge kleepuv puuvillane polosärk.

Seepärast väldi igapäevaste riiete kandmist, mis higistamise korral vedelikke ja kuumust keha ligi hoiavad. Selle asemel soeta spordirõivaid, mis kasutavad innovatiivseid tehnoloogiaid higi kehast eemale juhtimiseks.

Üks selliseid lahendusi on CoolMax. Seda tüüpi spordirõivaste materjal tõmbab kehalt higi ja viib selle riide välispinnale, et üleliigne vedelik saaks sooja päikese käes aurustuma hakata.

Kindlasti tasub mõelda riiete värvi peale. Tumedad riided ei sobi hästi suvel sportimiseks. Pigem eelista valgeid ja heledates toonides spordirõivaid, mis peegeldavad päikesekiiri eemale.

Spordijalanõude osas leia tooteid, mis lasevad jalgadel korralikult hingata. Oma olulist rolli omavad siin õiged sokid. Tänapäeval on saadaval spordisokke, mille kandmine aitab vältida higi koondumist soki sisepinnale, mis omakorda hakkaks jalgu valusaks hõõruma.

Mida kanda vihmase ilmaga sporti tehes?
Vihmane ilm ei peaks kedagi takistama tegemast oma lemmiktreeninguid. Küll aga tasub vältida mõningaid tüüpilisi vigu. Üks neist on liialt paljude riidekihtide kandmine lootuses, et see teeb sind vähem märjaks. Seega, riietu ikka temperatuuri, mitte sademete rohkuse põhjal.

Väga oluline on kanda pealisriietusena veekindlaid spordirõivaid. Niiviisi hoiad end kuivana palju pikemaks ajaks. Kuigi veekindlad spordiriided hingavad kehvemini, siis üleliigse vihmavee eemal hoidmine on ikkagi tähtsam.

Nokamütsid osutuvad vihmaste treeningute ajal ootamatult praktiliseks. Isegi kallava vihmahoo ajal hoiab mütsi nokaosa suurema veevalangu eemal, mistõttu säilib normaalne nähtavus endast ümbritseva suhtes.

Vihmase ja sünge ilma korral eelista jakke, mis on erksates ja heledates värvides või millel on helkuritena toimivaid triipe. Nende olemasolu tagab turvalisema treeningu, näiteks jalgrattaga sõites või sõidutee vahetus läheduses joostes.

Spordi ikka stiilselt
Membershop veebisait on koht, kust saad ägedad trenniriided, mis on alati kvaliteetsed, taskukohased ja kaasaegsed. Tundes end sportides hästi ja stiilselt hakkavad ka tulemused paranema, proovi ise järele!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas võib treening muuta hasartmängu tulemusi?

Treening | 

Kui paljud inimesed käivad jõusaalis, siis teevad nad seda sellepärast, et põletada kaloreid ja kasvatada lihaseid. Loomulikult on enamik inimesi…


10 soovitust rasva hävitamiseks ja keha vormimiseks ning lihaste säilitamiseks

Treening | 

Rasvapõletuse teemat on kindlasti käsitletud nii internetis kui ka naiste- ja kollases kirjanduses. Siiski pole keegi viitsinud lugejat kurvastada,…


Milline on ideaalne treening?

Treening | 

Milline on ideaalne treening? Vastus sellele küsimusele ei ole selge isegi mulle, kellel on seljataga 20 aastat uurimistöid ning…