29. september 2013

23 sammu saavutamaks ideaalne võistlusgrimm

Kes oleks võinud arvata, et grimm võib võistlustel lõpptulemuses niivõrd suurt rolli omada?

Kui kõrvuti seisavad 2 või isegi 6 üheste proportsioonidega klassikalist kulturisti või bikini-fitnessisti, siis hakkavad lugema naeratus, grimm, võistlusriietus, juuksed ja küüned. Seda muidugi kõikide kulturismialade puhul. Täiuslik grimm on Sinu trump, kasuta seda. Enne grimmi pealekandmist on oluline enda nahk selleks ette valmistada. Ettevalmistused algavad hiljemalt 1 nädal enne võistlusi.

Samm #1: ettevalmistus

Vaja läheb: koorimiskäsn nii märg- kui ka kuivkoorimiseks, koorija Jan Tana Skin Prep, niisutav kreem Jan Tana Moisturizing Lotion, vajadusel 4-5 ühekordset žiletti.

1. Nädal enne võistlusi alusta enda keha koorimisega. Kasuta sellest Jan Tana Skin Prep koorijat või muud õlivaba koorijat. Koori üle terve keha ning ära unusta koorimast enda selga, mis on väga oluline ja ka üks kapriisemaid kohti kehal, kui arvestada grimmi vastuvõtmist. Naistel (fitnessistid, bikini-, body-fitnessistid, physique võistlejad) soovitan alustada enda keha koorimist juba kaks (2) nädalat enne võistlust. Koori nii kuivalt kui ka märjalt. Selle aja jooksul ära kasuta teisi kreeme, seepe, pesuvahendeid. Samuti tuleb hoolitseda, et riided, mida sa kannad, oleksid korralikult pesuvahenditest puhtaks loputatud. Sama koorijaga võid koorida ka nägu. Esimest punkti täida igapäevaselt.
2. Pärast koorimist kanna kuivadele piirkondadele niisutavat kreemi Jan Tana Moisturizing Lotion. Kanna kreemi jalalabale, kandadele, põlvedele, küünarnukkidele ja kätele. Kui avastad enda kehal mõne nahahäire, nt kuiv koht rinnal, kanna niisutavat kreemi ka sinna. Kuivi kohti tuleb pehmendada, muidu need võtavad sisse üleliigselt palju värvipigmenti ning jäävad laval nähtavaks kui tumepruunid laigud. Oluline: pärast viimast koorimist vahetult enne grimmimist ära enam kreemi kasuta.
3. Enne grimmi pealekandmist tuleb eemaldada kehalt kõik karvad – nii käed, jalad, kui ka selg ja kõht tuleb siledaks teha. Kui otsustad raseerimise kasuks tee seda vähemalt 8 tundi enne esimene grimmikihi pealekandmist. Kui otsustad vahatamise või epileerimise kasuks, tee seda vähemalt 72 tundi enne esimese grimmikihi pealekandmist. Karvade eemaldamise juures läheb Sul kindlasti abilist vaja, hoolitse, et Sul oleks keegi, kes kontrollib, kas kõik kehakarvad said eemadaldatud. Kui otsustad raseerimise kasuks, varu endale selleks protseduuriks 4-5 (kuni 10) ühekordset žiletti.
4. Kuna grimm määrib ära Sinu varba- ja sõrmeküüned, soovitan need ära lakkida. Naistel pole selle vastu midagi, küll aga meestel jääb valida, kas olla läikivate küüntega või pruunide küüntega võistlustel ja ka pikalt peale seda.

Samm #2: pealekandmine

Vaja läheb: rätik jalge alla, kummikindad kätte (2 paari), grimm Jan Tana Ultra 1 või Hi-Definition, grimmi pealekandja, naistel juukseklamber (suur, mis hoiab kõiki Su juukseid kinni ilma, et nendesse ebavajalikke lokke teeks).

5. Alusta grimmi pealekandmist päev enne võistlust. Kasuta selleks Jan Tana Hi-Definition grimmi. Kanna peale 2-3 kihti grimmi eelneval päeval, iga kihi vahel lase kehal kuivada 1-2 tundi. Ära pese vahepeal ning kanna avaraid riideid.
6. Enne grimmimist aseta jalge alla rätik, mis püüab kinni pudeli aplikaatorist tilkuva grimmi ja pane kätte kummikindad, kuna parkinud grimm peopesadelt tuleb maha alles 2-3 päeva pärast. Vali endale sobiv käsn grimmi pealekandmiseks (padi, käsn või rull), vajuta sellele heldelt Jan Tana grimmi ning hajuta see nahale järgides keha kontuure. Alusta grimmimist jalgadest, kuid ära grimmi kaela ja nägu. Esimese kihi kuni seljani oled suuteline ise tegema, selja ja teise kihi grimmimiseks palu abilist, et vältida ebaühtlast grimmi või triipe grimmil, mis tulevad kummardamisest.

Samm #3: säilitamine

7. Kui oled grimmi juba peale kandnud, kanna avara lõikega riideid. Samuti väldi soonivaid riideid, kuna sissesooninud triip kaob kehalt alles ühe päevaga ja kindlasti ei soovi Sa laval olla triibuline.
8. Väldi kitsaid toppe ja naised sportrinnahoidjaid – kapuutsiga pusad selle asemel.
9. Hoia eemale veest ning võimalikest pritsmetest, pärast esimene grimmi pealekandmist ei ole soovitatav pesemas käia.
10. Püüa vältida higistamist, ka öist, see tekitab rante ja inetuid triipe grimmile.
11. Võimalusel vali mustad riided, mida kannad pärast grimmi pealekandmist.

Hotellis

12. Kui ööbid võistlustel hotellis, võta hotelli kaasa enda isiklik voodipesu. Grimm, mille kannad peale eelneval õhtul, määrib siiski kuigivõrd. See tuleb pesus kenasti voodiriietelt maha, võib siiski hotelli personaliga lahkarvamusi tekkida. Enne hotelli minemist ole valmis, et Sinult küsitakse 50-100€ deposiiti, seda just voodiriiete võimaliku määrimise tõttu.
13. Kui magad öösel riietega, vali ööseks samuti avarad riided.
14. Püüa magada käed/jalad laiali, et vältida käesoojusega grimmi sulamist. Sellest jäävad laigud ja triibud kehale.
15. Ja veelkord – ei mingid lõhnaõli, deodoranti, seepi ega dušigeeli.

Võistluspiagas

16. Saabu varakult võistluspaika, et leida endale abiline ja koht, kus grimmida.
17. Grimmi pealekandmiseks kulub 15 – 20 minutit. Võistluspäeval kasuta grimmi Jan Tana Ultra 1.
18. Naudi protsessi ning visualiseeri võistlust (lavalist liikumist) samal ajal, kui Sind grimmitakse.
19. Näo ja kaela katmiseks kasuta tumedat jumestuskreemi.
20. Hoia grimmine aplikaator enda lähedal juhuks, kui peaksid vajama grimmi kohendamist.
21. Ole ettevaatlik tualetis käimisega ja käte pesemisega. Igasugune veetilk jätab koheselt heleda täpi Sinu ideaalsele grimmile.
22. Vajadusel kanna aplikaatoriga enda kehale enne lavale minemist ka õli Jan Tana Glaze, mis paneb Su naha särama ning ühtlustab ka grimmi.
23. Pea meeles, et ideaalne grimm on oluline, et Sul tuleks ideaalne esitlus laval. Olgu grimmimine Sinu prioriteet!

Grimm FitShopist:
[url=http://fitshop.fitness.ee/spetsiaal/0/readmore/818/]Aplikaator[/url]
[url=http://fitshop.fitness.ee/spetsiaal/0/readmore/941/]Jan Tana grimm Ultra 1 + Skin Prep[/url]
[url=http://fitshop.fitness.ee/spetsiaal/0/readmore/816/]Winner Tan grimm[/url]
[url=http://fitshop.fitness.ee/spetsiaal/0/readmore/817/]Winner Tan õli[/url]

Autor: Janika Aavamägi