21. märts 2005

Aedviljad – Gustavo Badell

Gustavo Badell paneb suure osa oma arengust toitumise arvele, millest arvestatava osa moodustab aedvili.
Flex

Kui mul oleks anda üks nõuanne noortele kulturistidele, siis see oleks soovitus süüa palju aedvilju iga päev. Ma olen väga õnnelik, et armastan aedvilju paljudele kulturistidele ei meeldi ja nad jätavad aedviljad välja oma dieedist või ainult söövad neid väga harva. Söön ise neid iga suurema-toidukorra ajal. Söön neid iga lõuna ja õhtusöögi ajal, isegi hommikul koos omletiga.
Elan Puerto-Ricos ja olen üleskasvanud Hispaanias, aga mu vanvanemad on Itaalased. Itaalased söövad aedvilju kogu aeg. Ma armastan Itaalia toite, va pastaroad selle-pärast ma ka ei söö neid nii sageli. Õppisin juba noorelt sööma tänu perele aedvilja iga toidukorra ajal.”

Badell lisab, et samuti sööb ta aedvilju aastaläbi. Hooajaväliselt söön kõiki aedvilju, isegi neid, mis sisaldavad tärklist, nagu mais, herned ja porgand. Kui aga hakkan valmistuma võistlusteks, siis vähendan süsivesikuid ja tärkliserikkaid aedvilju.” Badell jätkab söömist suurtes kogustes aedvilju ka enne võistlust, aga ta rõhutab madala-kaloraazi ja kiudude-rikast valikut nagu brokoli, spinat ja suvikõrvits.
Sa tunned end palju paremini aasta-läbi kui sa sööd aedvilju. Seetõttu ei piinle ma ka nii palju kui olen dieedil, võrreldes teiste kulturistidega. Aedviljad aitavad sul hoida kõhtu täis, mil alandad kaloreid. Võid alati süüa ja sa pole kunagi näljane.”
Aedviljad samuti varustavad sind natuke ka süsivesikutega, aga tänu oma kiududele nad ei mõjuta su insuliini taset nagu teevad seda teised süsivesiku-toidud.

Badell samuti usub, et suur kogus aedvilju aitab kulturistidel omastada proteiinitoite, mis on vajalik lihaste kasvuks ja säilimiseks. Kui sa sööd aedvilju, siis sa ei pea tarbima nii palju proteiini, sest aedviljad aitavad saada rohkem kasu igast grammist.”

Aedviljad pole mitte head ainult tervisele vaid Badell tunneb, et nad teevad ka naha välimuse paremaks.” Kui sa sööd palju aedvilju, siis varustad oma keha vajalike toitainetega, mis on vajalik kogu keha protseduurideks. Võrreldes paljude kulturistidega, minu nahk näeb noor välja (olen 31) ja ma panen selle oma toitumise arvele, mis sisaldab palju tervislikke rasvu ja aedvilju.”

Oma toitumisplaani paikapanemisel, kasuta Badelli soovitusi ja söö aedvilju iga suurema-toidukorra ajal.

Autor: joker