30. oktoober 2003

Anna endale puhkust.

Nasser El Sonbaty (Arnold Classic võitja 1999).

Kulturism on extreemne ala. Nii seavad tingimatta kulturistid suurimad eesmärgid.
Kahjuks selline suhtumine võib edu nullida, sest kaotad tunde, millal tuleb treenida ja millal taastuda. Paljud amatöörid, proffid ja lihtsalt harrastajad entusiastid- usuvad, et vajavad võimalikult rasket treeningut kogu aeg, et parandada oma füüsist nii palju kui võimalik. Tipp-tasemel profidki, peavad õppima seda kulturismi edu võtit, millal kõvasti treenida ja millal puhata. Peale võistlushooaega, ma võtan sageli kuu aega treeningu vabalt, et anda kehale täielikku taastumist. See on üks otsustavamaid faase mu programmis.
Kui võtan aja maha, ma ikka tunnen keskendumist kulturismile, sest ma mõtlen taastusfaasist, mis on iga treeningu põhi. See hoiak aitab sind hästi.
Suurimat probleemi noorte kulturistide seas näen selles, et nende mõtted on kõik treeningu juures. Nende sport piirdub ainult füüsilise treeninguga. Ei rõhutata söömist, taastumist ja magamist. Nad ei suuda olla eemal nädalatki jõusaalist. Kui neil on puhkus leiavad nad ikka jõusaali ja ei unusta treeningut.. Ja lõppuks on ikkagi parem aeg maha võtta ja anda puhkust perioodiliselt oma kehale.
Soovitan igale kulturistile, oluline on võtta kuu aega vabalt iga aasta. Minu arvamus on see, et kunagi ära võta puhkust kui oled juba füüsiliselt läbi-põlenud ja teed ebatõhusat treeningut, mil loodad säilitada saavutusi.
Et areneda, peaks treenima intensiivselt ja seda tuleks tasakaalustada taastumisega.
Taastumine on hädavajalik treeningutes. Sa ei saa kasvada kui ei luba kehal taastuda.
Kui ei söö korralikult, kui sa ei maga piisavalt ja kui ei kosu korralikult, ei oma sa ka progressi. Usalda mind selles.

Autor: joker: ajakirjast Flex