19. jaanuar 2007

Arginiin, kalamaksaõli, leutsiin

Arginiin
Arginiini kaks peamist ülesannet on kasvuhormooni ja nitrikoksiidi produkstioon. Kasvuhormoon on oluline lihaskasvu ja jõu suurendamisel, samuti rasvapõletusel. Nitrikoksiid parandab harjutuste ajal verevoolu lihastesse, mistõttu peaksid võtma ühe annuse enne trenni. Võta 3-5 grammi arginiini hommikul, enne trenni ja enne magamaminekut. Soovitame nii teha kolme kuu vältel, seejärel pidada kuu aega vahet. Lühike paus harjutab su keha toimima sama hästi ka ilma arginiiniannusteta. Seejärel kui taastad oma regulaarsed arginiinikogused, tunned ekstra oma soorituste paranemist.

Kalaõli

Kalaõli sisaldab omega-3 rasvhappeid ja varustab meid arvukate tervislike komponentidega. Uuringud on näidanud, et need tervislikud rasvad leevendavad valu ja põletikke, kaitsevad südamehaiguste ja ajurabanduse eest, kiirendab lihaste ja liigeste taastumist ning lihaskasvu, parandab ajutegevust ning soodustab rasvapõletust. Tarbi kalaõli koos toiduga 2-6 grammi kaks korda päevas.
[p]Leutsiin
Proteiini ja süsivesikute segu on efektiivne kombinatsioon proteiini sünteesi stimuleerimiseks ja treeningjärgseks taastumiseks- see on hästi kõigile teada. Leutsiini sisaldavate toidulisanditega on teine lugu.
Uuringud on näidanud, et aminohape leutsiin stimuleerib proteiini sünteesi- protsessi, mille käigus „ehitatakse lihasmassi. Seetõttu olid uuringu läbiviijad huvitatud sellest, kas leutsiini lisamine toetab proteiini ja süsivesikute kombinatsiooni positiivset mõju treeningjärgses taastusjoogis. Kulturistide rõõmuks selgus, et leutsiini lisamine võib tõesti parandada lihasmassi kasvu.
Kaheksale meessoost katsealusele anti ühte järgnevatest treeningjärgsetest taastusjookidest, mis sisaldas: ainult süsivesikud; süsivesikuid + proteiini; süsivesikuid + proteiini + leutsiini. Kolmas katsealuste grupp manustas 1/10 grammi leutsiini iga keha kg kohta. Nagu oli ennustatud, saavutas eelnimetatud grupp parimad tulemused lihasmassi kasvatamisel. Lähtudes leutsiini anaboolsetest omadustest, on arukas lisada seda oma treeningjärgsesse taastusjooki. Üks variant leutsiini manustada on võtta seda 5gr enne ja 5gr ka pärast trenni.[/p]Allikas: Flex

[url=http://shop.fitness.ee/product_info.php?products_id=270]Arginiin[/url], [url=http://shop.fitness.ee/product_info.php?products_id=505]Kalaõli[/url], [url=http://shop.fitness.ee/product_info.php?products_id=404]Leutsiin[/url] – Saadaval ka Fitness.ee poes

Autor: Tõlkinud Aktivist