Craig Tituse strateegia
Craig Tituse keha ehitamise strateegiast
Hooajaväline treening:
Esmane eesmärk väljaspool võistlushooaega on kasvatada nii palju suurust kui võimalik See on vastupidi sellele mida Titus kasutab, kes võib püsida 15 lisa naela piires võistluskaalu suhtes aasta läbi ja nii võib ta olla vormis alati külalisesinejana. Ta oli 275 naela (124kg) suurepäraste kõhulihastega kui ta alustas mr.Olympia eelset 12-nädalast dieeti.
Mine tagasi raskete baastreeninguite juurde; kükid, lamades surumine ja teised jõudunõudvad harjutused lisamaks tihedat ja kvaliteetset suurust. Igasugu treeningmasinad on küll mugavad, aga mitte nii efektiivsed, et ehitada su lihaseid.
Olles treeninud koos Dorian Yatesiga meenutab Craig intensiivsust jõusaalis. Iga kordus, iga seeria oli ettekavatsetud ja lõpetatud, et vigastada lihaskiudusid, sealjuures ka piisava puhkuse ja toitumisega, et nad võiksid kasvada ja taastuda. Tehes vähem kui 100%-se pühendumisega igat kordust, tähendab see seda, et ka sinu lõpptulemus pole 100%
Nulli võistlushooaja väliselt aeroobne, et säilitada kaloreid maksimaalse lihase kasvuks.
65-80g proteiini ühes toidukorras, viis korda päevas ja arvutamata süsivesikuid, sest ta on liiga hõivatud nende sisse kühveldamisega. Ja eraldi proteiini shake öösel kell 3 koos 10g glutamiiniga, mis on enne valmis segatud oodates voodi lähedal, et olla valmis minema tema kasvavatesse lihastesse.
Treeni kaks päeva ja üks vaba, siis kolm päeva ja üks vaba. Kehaosad jaga järgnevalt: päev 1 rind ja biitseps, päev 2 selg ja trapets, 3 päev õlad ja triitseps, 4 päev jalad. Treening hommikul kl 10-ne ajal on parem, sest siis saab ta terve päeva puhata ja süüa.
”Petmis-päev” (cheat day) on pühapäev. Aga see ei tähenda totaalset jooma ja söömaorgiat. See tähendab seda, et paar söögikorda sööb ta seda, mis hing ihaldab. Titus ei loe hooajaväliselt nende ”petu-söökide” kaloreid.
Ta ei tee kõhule harjutusi hooajaväliselt, sest ta kõhulihased on niigi hästi arendatud terve eelneva treeningaasta jooksul. Tehes veel sel ajal, on hoopis risk, et ta vöökoht hoopis jämeneb.
Võistluseks ettevalmistades:
Võistluseks valmistamise dieet algab 12 nädalat enne võistlust. Esimesed kaks nädalat on kohanemise aeg., mille jooksul Titus lisab viie söögikorra asemel 6-7 korda ja kõrvaldab toidust suhkrud, maiustused, koogid ja teised ebakvaliteetsed toidud. Selle kahe nädala jooksul konsentreerub võistluseelsele ajale. Häälestab end pühendunult eesseisvale ajale. Kui see aeg on välja töötatud on ta nii motiveeritud, et miski ei suuda teda segada ega kõrvale juhtida dieedist ja võistluseks valmistamisest. 10 nädalat enne on ta treening-laager ja miski ei saa teda segada.
Dieedi ajal, Titus kõrvaldab proteiini joogid, sest põhiliseks proteiini allikaks saavad nüüd kvaliteet toidud välja arvatud tema öine kella kolmene proteiini shake. Tema eelistused on nüüd liha, kala, kana ja muna valged. Võistluseks valmistumise perioodil ta tarbib umbes 500g proteiini päevas nende toitudega.
Süsivesikud tulevad nüüd peamiselt ainult valgest riisist. Ta võtab umbes 400g süsivesikuid päevas kahel esimesel nädalal, siis ta langetab neid 50g nädala või kahe tagant- oleneb tundest kuni ta päevane kogus on 150g. Üks punkte on see et neli või kaks nädalat enne lavale minekut kõigutab ta oma süsivesikute taset kolme päevase perioodil kui sööb 150g kaks päeva, siis aga 400g kolm päeva ja siis kordab tsüklit. Enamik süsivesikuid tarbib hommiku poole ja õhtu poole proteiini koos madala süsivesiku sisaldusega aedviljadega. Ja seda jätkab ta kuni 5-6 päeva enne võistlusi, mil ta alustab süsivesikute tõstmise perioodi.
Lisandid L-glutamiin (10g peale treeningut ja teine 10g öösel kell 3), multivitamiinid (100mg B-kompleks vitamiine hommikusöögiga) ja C vitamiini (3000mg, kolm doosi jaotades päevale) Ta joob kaks gallonit vett päevas.
Söögiajad on 8:00, 11:00, 14:00, 17:00, 20:00 ja 23:00ja seda on väga vähe kui vahest mõni kellaaeg muutub. Kell kolm öösel äratab teda kell. Siis joob ta teda ootava proteiini ja L-glutamiini shake kiiresti ära ja magab edasi.
Treeningud jätkuvad samas vaimus, ainult intensiivsus tõuseb sellega, et puhkepausid on lühemad seeriate vahel ja kasutades sunnitud kordusi.
Sa ei saa kasvada kui sa ei puhka ja kaks tundi pärastlõunal on Titusi majas uinaku aeg. Ära kunagi mõtle helistada talle sellel ajal või lihtsalt läbi astuda.
Aeroobne on lisatud 10 nädalat enne võistlust 1h päevas enne hommikusööki.. Kaheksa nädalat enne teeb ta aeroobset 1h ja seda enne hommikusööki, teine tund õhtul. Ja seda plaani järgib ta kuni võistlusteni. Kaks tundi päevas töötab tema puhul kõige paremini. Titusel pole kunagi olnud probleeme kuivaks minemisega sa peaksid teda nägema neli nädalat enne võistlust.
Möödas on need ajad kui Titus hakkas lisama süsivesikuid ainult päev enne võistlusi, siis nägi ta välja lame ja loid. Uus plaan oli hakata süsivesikuid tõstma esmaspäeval (kui võistlus on nädalavahetusel) Kui senini oli 150g päev siis nüüd esmaspäeval on see 200g, teisipäeval 400g, kolmapäeval 500g, neljapäeval 500g, reedel 600g ja laupäevalsööb ta nii palju, kui palju ta vajab, et olla lopsakas ja tugev ja pingul lihastega. Ta usub , et vajab palju süsivesikuid, et näidata välja endast parim.
Naatrium on ammendatud nädal enne võistlust, Titus sööb burritot, et taastada mõningane naatriumi kaotus ja aitamaks täita tema rakukesi.
Võistluspäeval, vesi on piiratud ühe pindini, lihtsalt et aidata süüa sööki ja seedida seda.
2002 aasta mr.Olympia võistlustel sai ta 11 koha, võistluskaal oli 255 naela
Autor: joker