3. veebruar 2000

Kaja Tuisk, alati uudistega

Nii on tõepoolest. Kaja tuleb lavale ja märkamatult saaks nagu saal valgemaks.

Ei, mitte et eelesinejad olnuksid igavad või halli kavaga. Kajal on teistest sagedamini midagi uut välja nuputatud või siis otse USAst nopitud. Viimati, treenerite ideepäeval, tutvustas ta Mustamäel Fittestis Kickstepboxing aeroobikat. Tundub, et meeldis. Poolsada meie juhendajat tegi seal ettenäidatut hoogsalt kaasa. Eesti Aeroobika Festivali kalendris kirjutab Kaja Tuisk, nüüdne Status Clubi peatreener, miks ta on aeroobika juurde jäänud: ”Aeroobika on mulle kirg, minu eneseväljenduse loominguline vabadus, minu füüsilise vormi ja treenituse olek.”

Mõistagi muutub pea iga harrastus või hobi mingil hetkel tööks. Aga kui tegija on ettevalmistatud ja end pidevalt harib, ei häiri see mitte üks raas. Kajalegi on see täna töö, tunnustab ka materiaalse rahulduse võimalus. Treenida soovitab aga vastavalt enese heaolutundele. Just neile, kes nagu juhendajagi sõltuvusse sattunud. Ja puhkepäevadki võiksid osalt aeroobikaga täidetud olla.

Kolm aastat tagasi oli eestlannal meeldiv võimalus USAs Florida osariigis erinevates klubides ringi vaadata. Ameerikas on tema ala muusikaliselt kiirem ja jõuliselt agressiivsem. Viimastel aegadel oleme kohanud ka oma spordivõistlustel ameeriklastelt otse ülevõetut. Kas see ikka läheb põhjamaalasele peale? Igaühele meist vast mitte. Nii tulebki leida midagi vahepealset, aga sobilikku, kiiruses ennekõike. Billy Blanksi poolt üheksakümnendatel aastatel väljatöötatud Kickboxing on muidugi ookeanitagune pärl. Samas, soomlastele ja eestlastele pakutav ei ole mitte millegi poolest kehvem.

Kaja Tuisk on oma teadmisi edasi andnud paljudele FAFi koolitustel osalejatele Eestis. Otepäält pärit 3aastasest baleriinist Kaja Kuhlbergist on saanud meie menukamaid treenereid. Aga seljataga on ka pikk spordikäänuline tee. See kätkeb endas võistlustantsu tollases TRÜs Mait Agu juures, tantsuhariduse saamist endises TPedI-s, enesekaitse- ja karateekursusi, sadu tunde trenni ja veelkord trenni. Rahvatantsule viisakalt ei öeldes, on jäädud truuks iseendale. Mis sellest, et triibulistes seelikutes olnuks maailm varem lahti, kui seda aeroobikariietes nüüd mõni aeg tagasi olema sai.

Kickboxing aeroobika?
See, mida treener EAFi etappidel saalisolijatega teeb, on suurepäraselt tervet keha lihaskonda treeniv ja väga tõhusalt kaloreid kulutav. Nii kinnitab ta augustini ulatuvas aeroobikakalendris. Ta liigub vabal hetkel ringi kaamera käes. Mistarvis? ”Terje (Hakman A.K.) palus, et võtaksin veidi tema BoxBici tehnikat videosse,” ütleb Kaja Tuisk. Just nagu märk sellest, et nad ei ole hetkel laval viibiva juhendajaga mitte konkurendid vaid kolleegid.
Las jäädagi nii. Eesti aeroobika edeneb. Omas tempos, aga jõudsalt.

Autor: Aare Kreilis