1. märts 2007

Kelly Ryani intrevjuu vanglast

Populaarset IFBB abikaasade tiimi Kelly Ryanit (fitness) ja Craig Titust (kulturism) peetakse kinni Clarki maakonnavanglas Las Vegases Nevada osariigis. Nad on süüdistatavad oma naisassistendi Melissa Jamesi mõrvas, lisaks 14. detsembril 2005 aset leidnud süütamises ja tapmisele õhutamises. Kelly ja Craig peeti detsembris 2005 kinni Bostonis pärast nende väidetavat põgenemiskatset.

Õhus keerleb terve rida küsimusi, millele ei ole veel siiani vastust.

Oli see õudne lugu finaaliks tervele reale õnnetutele vahejuhtumitele, mis viisid lõpuks raskete tagajärgede ja surmani?

Oli see vaid haiglane, mõtlematu ja paaniline rünnak?

Toimus see millegi muu varjamiseks?

See kurb ja haiglaslik lugu tekitas äärmiselt suurt ja erutunud huvi kogu maailma trükiväljaannetes, samuti ka kogu internetis. Nii Kelly kui Craig olid kordamööda The Globe esikaanel (16. jaanuar 2006 väljaandes), samuti kajastas juhtunut teiste paljude seas People Magazine. Lugu leidis lahkamist nii FOX News Live´s kui ka populaarsetes kulturismi väljaannetes, mis pühendasid Kelly-Craigi loole regulaarselt eraldi lehekülgi, kus fännid said asja „arutada ja oma versioone juhtunust välja pakkuda. Ühesõnaga puhas keelepeks.

25. juulil 2006 sõitsin ma LA-st Las Vegasesse, lootes intervjuu eesmärgil külastada oma sõbrannat Kelly Ryanit. Kelly ja mina oleme sõbrannad ja kolleegid olnud juba aastaid. Kahtlustasin, et paljud, kes olid looga seotud, ei adunud ikkagi täpselt, millest nad kõnelesid ja mida väitsid, seega võisid tõendid ja suur osa niinimetatud informatsioonist olla valed või mitte tõestust leidnud. Kas see võis olla nii nagu ma kartsin? Kus olid need inimesed? Kas nad olid Kellyt või Craigi külastanud?

Mul ei olnud aimugi, mis meeleolus ma Kelly eest leian või kas ta üldse räägib minuga. Olin siiski otsustanud üritada ja pakkuda talle oma toetust nii nagu ma seda teha saaksin…näiteks läbi meedia, kuna ma olen viimased 5 aastat olnud üsnagi tuntud fitnessi ajakirjanik.

Clarki maakonnavangla

Vangla asub Las Vegase all-linnas Main Streeti lõpus. See meenutab oma olemuselt Sin City teemat: mis juhtub Las Vegases, see jäägu Las Vegasesse! See ei räägi sulle oma lugu, kui sa ei kuula seda väga tähelepanelikult.

Vanglat külastades ei lasta näha ühtegi kinnipeetavat nö isiklikult. Ma ei teadnud seda. Ma lootsin Kellyt näha kasvõi läbi klaasseina, tuua talle marke ja ajakirja. Mul ei lastud neid üle anda, pidin need talle eraldi pakina saatma.

Külastusaeg on 25 minutit ja üksteist nähakse läbi monitoride, kõneleda saab aga läbi telefonide. Korraga on külastama lubatud 2 inimest. 2 politseinikku vaatavad läbi kogu su isikliku kaasasoleva vara ning iga külastaja peab läbima metallidetektori värava, just nagu lennujaamas. Samuti peab kohal olema 1 tund enne reaalset külastust, et jõutaks teostada eelkirjeldatud kontrolli.

Su isikutunnistus jäetakse külastuse ajaks hoiule, samuti vaadatakse üle su eelnevate külastuskordade statistika. Karistatud kurjategijad ei saa külastada veel karistust andvaid kinnipeetavaid. Vanglas on palju reegleid, kaasaarvatud riietumise, ebatsensuurse sõnavara ja audio- ning videotehnika kaasaskandmise kohta. Ma olin üsna närvis. Olin tänulik oma sõbra Stepheni toetusele, kes tuli minuga kaasa juhuks, kui on võimalik vanglas fotografeerida.

Mul oli Kellyga südamlik vestlus. See oli üsna emotsionaalne. Meil oli heameel teineteist näha, mis sest et monitoride vahendusel. Peale 25-minutilist kohtumist muutus ekraan valgeks ja see tähendas kohtumise lõppu. Kelly teadis seda eelnevalt ja kohtumise vältes rääkis mulle koguaeg, kuidas ta mind õnnistab ja armastab selle eest, et ma teda vaatama tulin. See kõik oli väga tundeküllane. Kelly rääkis, et peaaegu mitte keegi spordiringkonnast ei olnud teda vaatamas käinud, väljaarvatud Monica Brant. Kely rääkis, et nad olid koos palvetanud peaaegu terve kohtumise aja. Monica on tõeline ingel.

Kellyst

Esimest korda nägin Kelly Ryanit videolindil, mida mu treener mulle soovitas. Kelly oli just võitnud Fitness Ameerika tiitli 1998. aastal ja mu treeneril oli see linti võetud. Mu treener oli jälginud Kelly treeninguid ja ta rääkis meile alati, et see on tase, millest me võiksime inspiratsiooni ja motivatsiooni ammutada. Kelly oli lihtsalt fenomenaalne. Tema gümnastika, tantsuoskus, psüühika ja lavaesinemine olid ühed parimad, mida me eales näinud olime. Ma olin äärmiselt motiveeritud ja vaimustunud. Kelly on saanud Fitness Ameerika´l osalejate jaoks fitnessi vabakavade loomisel suureks eeskujuks. Ta inspireeris ka mind juba siis, kui me polnud veel kohtunudki.

Esmakordselt kohtusin temaga silmast silma USA IFBB National Pro kvalifikatsioonivõistluse lavatagustes oludes Las Vegases. Kelly teenis seal oma tolleaastase IFBB Pro kaardi. Ta oli tippvormis. Edaspidi kohtusime aastate vältel paljudel tõsisematel kulturismiüritustel. Meist said ruttu head sõbrad ja me esindasime muuhulgas paljudel fitnessiteemalistel messidel ning suurüritustel nagu Olympia, Arnold Classic, GNC SOS, USA ja NPC National samu kompaniisid: Pinnacle´t ja Bodybuilding.com´i.

Mul ja Kellyl oli au 2002.aastal koos esineda Iron Man ajakirja detsembrinumbris. Selles numbris võeti luubi alla naiste treening. See oli esimene ajakiri, mis seda nii põhjalikult tegi. Mina ja Kat Meyers olime ajakirja kaanemodellid ja näitasime ajakirjaveergudel ka baasharjutuste sooritamise tehnikat.

Kelly kui sõber

Kelly rääkis mulle kulturismi ja fitnessi maailmast kui ma kolisin LA-sse. Ta rääkis minuga alati väga otsekoheselt, nagu naine naisega. Ta hoiatas mind vabalt jagamast respekti ja toetust mu kaasvõistlejatele, nii meestele kui naistele. Ta soovitas mul hoida distantsi nii fännide kui ka fotograafidega. Ta soovitas mul end siduda millegagi, olles eelnevalt väga hoolikalt asja kaalunud. Ma arvestasin tema soovituste ja toetusega alati. Samas oli Kelly alati kättesaadav oma fännide ja promootorite jaoks ja ma olen saanud teda alati oma tõeliseks sõbraks pidada.

Craigist

Kuigi ma ei kohanud Craigi selle vanglavisiidi ajal, olen ma temaga aastaid koos töötanud. Craig kutsus mind personaalselt alati oma võistlusjärgsetele afterpartydele. Jah, ma teadsin kuulujuttudest Craigi temperamendi ja pidutsemisoskuste kohta ja mul oli soovitatud hoida sellest nii kaugele kui võimalik. Ma nägin ka selgeid märke eelneva kohta. Samuti tundus Craig olevat pidevas sõjas teiste kulturistidega. Mind hoiatati ka Craigi liigvaba seksuaalse käitumise eest nii enne kui pärast Kellyga abiellumist, ja ma ootasin, kuna see välja paistab. Craig jäi siiski alati dzhentelmeniks.

Vanglavisiit

Kellyga kohtumine vanglas läks hästi. Mu ema oli mulle öelnud, et mind ei pruugi ees oodata seesama Kelly, keda ma tundsin- vangla võis olla teda muutnud. Ma valmistusin halvimaks. Kelly nägi välja suurepärane ja kandis prille- ma ei olnud neid tal kunagi varem ees näinud. Aegajalt võttis ta need eest, kui nutma hakkas. Isegi nuttes oli ta oma mõtetes keskendunud ja kõneles väga selgesõnaliselt ning läbimõeldult. Kelly soovis, et läbi minu saaks avalikkuse ette toodud tema nägemus juhtunust. Ma olen kindel, et ta rääkis minuga sama siiralt kui ajal, mil me olime sõbrad, võistlesime ja töötasime koos. Kokkuaamise ajal nutsime mõlemad rohkem kui korra ja ta õnnistas mind korduvalt ning rõhutas, kui väga ta hindab meie sõprust ja seda, et ma teda vaatama olin läinud. Ma olin endale enne visiiti katsunud sisendada, et ma oleksin tugev ja ei hakkaks nutma, kuid see oli mu jaoks ikkagi liiga raskeks osutunud.

Kelly oma abielust Craigiga ja nende tulevikuplaanidest

Kelly tunnistas uhkusega, et tema ja Craigi liit perekonnana, abikaasadena töötas ideaalselt, see aitas mõlemal oma spordialale täielikult pühenduda. Nad tahavad jätkata perekonnana kohe, kui taas kohtuvad. Vanglas olles võimaldatakse neile vaid 1 30-minutiline telefonikõne nädalas.

Kelly oma emast ja vanaisast

Kelly on kaotanud kinnipidamise ajal nii oma ema kui vanaisa. Kohus lasi Kelly korraks vabadusse, et ta saaks olla koos oma perekonnaga ja vaadata DVD-lt oma ema matmistseremooniat. Ta rääkis, et oli ahastuses, kui luges nimekast fitnessiajakirjast Oxygen, kuidas ta ema oli suurde südamevalusse suremas. Kelly ei suutnud seda uskuda. Ta küsis mu käest: kas see ei ole seadusevastane esitada argumente tõeste pähe ja lasta need trükki? Ma rääkisin talle meedia kõikvõimsusest. Ta raputas selle peale lihtsalt pead. Kelly rääkis, kuidas ta oli kuulnud inimesi kõnelemas tema ema kurbusesse suremisest, kuigi tegelikult oli tema emal tõsine pärilik südamehaigus. Tema emapoolne vanaema oli 5 aastat varem surnud täpselt samasse haigusesse. Võib-olla oli selle haiguse esinemine perekonnas üheks põhjuseks, miks Kelly oli end alati hoidnud füüsiliselt nii heas vormis…

Jätkub …

Allikas: Brenda Kelly, Bodybuilding.com Exlusive!

Autor: Tõlkinud Aktivist