3. veebruar 2000

Kersti Ojalill ja Helja Aas mullu pjedestaalil

Dagmar Neemest vasakul hästi energiline Kersti Ojalill ja paremal malbe, kaaslastest sihvakam Helja Aas. Nii nagu ikka kombeks, et üks on esimene, teine II printsess. Lausega. Teise ja kolmanda koha saajad mullusel konkursil.

Kerstist

Toonasel meie aeroobikatreenerite ideepäeval on Kersti veendunud, et see teine koht oli temale juba iseenesest nagu suur võit. Tuli ta ju aeroobikasse kaks aastat tagasi, treeneriametiga harjub septembrikuust. Viimsist pärit tüdruk tegi neljandast kuni kümnenda eluaastani võistlustantsu. Ja siis ei mingit sporti. Loodus, pildid, muusika, luuletused – kõik see huvitas nagu igat selles vanuses piigat. Köidab tänaseni.

Pärast Westholmi Gümnaasiumi lõpetamist sajandi lõpus, otsustas ja läks õppis rahvusvaheliseks ärijuhiks. Eesti-Ameerika Ärikolledži läbis õhtuti tudeerides kolme aastaga (ettenähtud nelja asemel). Inglise ärikeele tõlki ei rahuldanud assistendi tuim amet ühes mittetulundusühingus ehk töö kella 8-22. Sport ja sellega seonduv on aga Kerstit alati köitnud. Nii avanes aeroobikasaali uks. Peale treenimise võtab enda peale muidki korralduslikke kohustusi. On nõu ja jõuga abiks Robocopi tegemistes. Ütleb, et inimene võib olla alati pisut rahulolematum ehk tublim ja kiirem.

Heljast

Treeningud on pärastlõunal. Treener paneb punasele Mazdale hääled sisse. Tunnid on kuidas kunagi: kodukohalähedane Viimsi Keskkool, kaugemal Albatros, City Aerobics, Status Club. Vahel on nii, et kolm tundi ühes kohas, ruttu duši alt läbi ja edasi uude saali. Kes teeb, see jõuab.

Lapsi on Heljal kolm. Üheksasest Christoferist alla poole veel Christlin ja Meribel. Pole harv juhus, kui lapsedki ühes emaga treeningule sõidavad. Elukaaslasel Karmol on nii rohkem aega omi tööasju ajada. Helja on 33. Tema elu märksõnad: Kilingi-Nõmme Pärnumaal, Tallinna 20. Keskkooli esimene klass, 4. Keskkool Nõmme teel ja ilukirjale pühendumine.

Spordist: iluvõimlemine Kalinini rajooni spordikoolis, peotants Merle Klandorfi ja Aare Orbi käe all, Mainori tantsugrupp. Väikese uhkusega hääles teatab, et on surfamise selgeks saanud. On Eesti naiste III 2001. aastal. ”Olen tunnetanud, et vahel tabab mind mingi emotsionaalne väsimus,” pihib treener Aas reporterile, ”kõik näib korras, kava valmis, kombinatsioonid selged, õpetad ja tunned, et särtsu ei ole.”

Seepärast ta siis surfamisega vallatlebki? Kõvasti aitavat vaheldus. Mai keskel tulevad FAFi treenerid kokku. Temalgi šanss selleks peagi saada. Helja iidolid on tippu jõudnud sportlased, ei ole vaja otsida kaugelt – Andrus Veerpalu on paljudel meelel-keelel. Armastab lugeda naistekaid. Meeldib 80. aastate muusika, armastab ballaade. On heaks vahelduseks trenni tantsumuusikale.

Autor: Aare Kreilis