4. veebruar 2000

Kiusatuse kontrollimine

Kas usute oma paremasse füüsilisse vormi? Jah, usute küll, seisab kirjas ühe ajakirja avaldatud kuulutuses, mis veenab inimesi aroomiteraapia efektiivsuses kaalu alandamisel. Viimases väidetakse, et kui kiusatus kimbutab, siis aroomiteraapiaga vallandub sinu kehas petlik täiskõhutunne.

Kahjuks kõik need trikid kontrollimaks oma kiusatust (aroomiteraapia, vee kulistamine, jalutuskäigud, ootamine kuni kiusatus kaob jne), teevad mõnikord olukorra hullemaks ja juhtivad tõenäoliselt just vastupidisele toitumisteele. Kui te tõesti vajate seda magusat, soolast või krõbisevat, siis siin on mõned kerget süütunnet tekitavad soovitused, mis seda piinavat tunnet rahuldavad.

”Näpistav nälg on jube häiriv. Vihkan, et külmiku ust avades ei tohi ma süüa mida iganes mulle seal silma hakkab,” tunnistab IFBB profifitnessi võistleja Jennifer Hendershott. Kuna Jennifer on aasta jooksul umbes kaheksa kuud dieedil, on ta oma kiusatustele vastu panemiseks leidnud uue strateegia.”Minu lemmikuks on õunad, loomakujulised šokolaadiküpsised, Orville Redenbacheri Cheddari juustu riisikoogid ja kõige tavalisem popkorn. Tõesti, need on ainukesed, mida võin ilma süütundeta näljakiusatuse ajal endale lubada.

Juhul kui on tegemist kahe viimase nädalaga enne show´d tuleb ka need ära unustada – ei mingit enese petmist,” ütleb Jennifer. ”Nendel väljakutset esitavatel päevadel,” selgitab ta ”testige oma võimekust ja pange end proovile, katsudes end mitte petta. Näljakiusatused on ajutised, süütunne kestab pikemat aega.”

Kahekordsel Fitness Olümpia tšempionil Susie Curry´l on ka mõned toidud mida süüa, kui kiusatus kipub oma inetut nägu näitama. Tavaliselt, kui ta midagi näksida tahab, krõbistab ta soolata küpsisepulki(rõngaid). Kui sellest ei piisa, sööb veel peotäie pähkleid. Mis puutub aga šokolaadi kiusatusse, siis rahuldab tema vajaduse šokolaadi valgutahvel või -šeik toidulisana.

Tuues veel mõne näite süütu snäki kohta, proovige järgnevaid Linda McDonaldsi, uudiste ajakirja Supermarket Savvy peatoimetaja, soovitusi.

Krõbedad snäkid:

Maisihelbed tassi teega
Õunakastmesse või siis madala rasvasisaldusega jogurtisse pistetud soolaküpsised
Riisileivad klaasi rasvatu piimaga
Näkileivad kerge kastmega

Magusad snäkid:

Banaan vähese šokolaadisiirupiga
Graham Crackersid
Tortilla (täidetuna õunatükkidega, pealeraputatud kaneeli ja suhkruga), rullitult mikrolaineahjus soojendatud.
Õunad pähklivõiga (väheses koguses)
Puuvili

Autor: Muscle&Fitness tõlk.K.Reial