23. september 2004

Kui lõppeb karjäär … Tom Prince

Lühendatult Flex

Mohammed Benaziza või Andreas Munzer IFBB tipp-kulturistid, aga nüüd on nad surnud. Michael Francois või Don Long või Dennis Newman kõik nad kannatavad suurte tervisehädade käes, mis dramaatiliselt lühendas nende karjääri ja tõaenäoliselt ka elu. Orville Burke langes koomasse ja Flex Wheeler, üks parimaid kulturiste läbi aegade, kes hiljuti läbis neerude siirdamise.

Tom Prince neerud lakkasid peaegu töötamast 2003 aasta Night Of Champion tiitlivõistluste ajal, milles oli süüdi just peamiselt valuvaigistid ja keemilised lisandid, mida ta kasutas palju aastaid suurtes kogustes. Tema neerude ravi aprillist-septembrini parandas ta neerusid nii palju kui oli võimalik kuigi ka siis töötasin nad vaid 90%-se võimega. 34aastane Prince on realist: Tean et need neerud ei võimalda mul elada 85 aastaseks, tõenäoliselt suren varem kui võiksin … nii umbes 65 aastselt. Aga 65 on parem kui 35.
Ei läinud palju aega kui ta taas rassis jõusaalis.
„Olin olnud eemal kaua aega, aga ma kaalusin endiselt 300naela ja olin sama tugev nagu varem, aga samade raskustega teha oli mulle väga raske. Tegin cardiot kolm nädalat ja langetasin kaalu 305 naelalt 285 naelani. Jõud langes sel ajal umbes 15%.

KANNATUSED
Kõige raskem oli treenida ilma suurte koguste ibuprofeiinita. Ta tundis igat vigastust, mis ta kunagi on saanud.Mu parem küünarnukk ja mõlemad põlved tahtsid tappa mu. Koju minnes katsin oma liigesed jääga. Kõige halvem oli vasaku õlaga. Ma ei saanud öösel magada, vähkresin ja tõusin öösel karjudes üles. Mu õlad olid ikka tõeliselt halvas seisus. Minu treeningpartner Bob Cicherillo võis tulla mingi 20 minutit hiljem saali, sest ma ikka veel tegin sooja õlgadele.

SIHID
Princi plaanis teha comebacki Night Of Championsi võistlustele, aga hiljem otsustas Iroman Pro Invitationali võistluse kasuks. Selleks oli kaks põhjust. See võistlus asub mu kodu ligidal ja ükskõik mis ka ei juhtuks siis mu arst on siin samas. Ja teine. Kuna NOC on alles mitme kuu pärast siis ma ei tea kas suudan oma õlgade valu nii kaua kannatada.
Prince alustas oma dieeti 23 novembril, neli päeva enne tänupühasid. Kogu dieedi ajal ja võistluseks ettevalmistuse ajal oli tal sisemine võitlus endaga kas võtta või mitte võtta uuesti steroide. Kiusatus oli suur.
Kokkuvõttes ta kasutas ainuklt 20% sellest kogusest mida ta tarbis 2001 aasta NOC võistlusteks valmistuse ajal kus ta savutas 3-da koha. Aga seekord ta tegi iga kuu vereteste. „ See oli peaaegu juba koomiline. Ma kasutasin keemiat vähem kui naised. Ja järeldus oli et ma ei vajaks neid üldse. Ma säilitasin kõik oma lihased. See tähendab et kui sa alustad võtmist väikeste kogustega ja ainult natuke tõstad koguseid, siis sellest on rohkem kasu.

ALUSTAMINE
Veebruaris hakkas ta langetama süsivesikuid ja kalorid olid 2700 piires. „Mu veresuhkur muutus drastiliselt kui hakkasin tegema cardiot iga päev. Kõik mu energia kaduss sinna. Palusin oma naisel mind toetada, sest ei oleks muidu hakkama saanud. Dieedi ajal ei suutnud ta ka rahulikult magada. Tõusis öösel pool neli üles ja ei suutnud enam magama jääda ja nagu zombie vaatas lihtsalt televiisorit kuni Rebecca (tema naine) ärkas.

VEBRUAR 19
Kaks päeva enne Ironmani oli Prince massiivne aga seljal oli siiski natuke vett. Drastiline vee vähendamine on ohtlik haigetele neerudele kuna nande töö on reguleerida vee ja elektrolüütide tasakaalu. Ohtlik oleks ka kasutada diureetikumi. Prince püüdis kasutada vanakooli meetodit: piirata vett ja soolasid. Päev enne võistlust tundis ta suuri nõrkusehoogi ta suurendas süsivesikute hulka et mitte ära minestada. See oli kolmas kord selle dieedi ajal vastupidine sellele mis ma oleks pidanud tegema. See dieet oli üldse üks julge ettevõtmine ja teadmatus kuidas mu keha reageerib päevast-päeva.

VEEBRUAR 20
Päev enne võistlust oli kaal 276 naela(riietega) tema raskeim kaal siiani. Jalutades tagasi hotelli pressikonverentsilt hakkasid ta kopsud korisema. See kohutav korin tähendas et kopsud hakkasid tursuma. Vedelik kopsudes tähendas seda, et tema neerud ei olnud reguleerinud vett. Enamus ööst tegeles ta naine mehe lohutamisega. Prince põlvitas põrandal ja nõjatus voodile et vähendada pinget kõhule , et vabamalt hingata.

VEEBRUAR 21
15 minutit enne esitlust kui tagaruumis käis pumpamine ja õlitamine püüdis ka Prince pumbata lihaseid üles meeleheitlikult. Aga ta ei suutnud isegi korralikult seista ja kopsud hakasid jälle korisema. Ja lõpuks kui hakati võistlejaid lavale kutsuma, siis ei saanud võistleja number 1 lihtsalt minna. Ta istus pingil toetus ettepoole ja püüdis korralikult hingata. Lavale kutsuti „ Dexter Jackson, Lee Priest .. „ aga Prince nende hulgas polnud.
„Ma ei teind mitte midagi teisiti, aga mida lähemal olid võistlus seda rohkem vett kogunes. See on lihtsalt stressist vms stress mu neerudest.
Nii ta lahkus koos oma naise Rebeccaga välja … vihma kätte.Vesi, vesi … igal pool.

LÕPP
Lõpuks hotelli jõudes ta hingeldamine siiski rahunes.Hommikuks tundis ta end juba päris hästi. Tema jaoks oli stress kulturismiga seoses igaveseks läbi. Ta pidi arstiga kokku saama aga praeguseks oli halvim möödas. Ta tundis ühteaegu kurbust ja headmeelt et lõpetas karjääri kulturismis. See viimane dieet. „Õppisin palju sellest, et võin teha ükskõik mida aga see polnud enam armastus kulturismi vastu, seda mida kunagi tahtsin ja armastusega tegin. Ma ei tea mis kurat see on aga kulturism mitte. See peaks olema lõbus… raske aga lõbus.
Prince pole alla andnud. Ta küll ei võistle enam aga jätkab teiste aitamist, artiklite kirjutamist ja loomulikult treenimist. „Loon endast lihtsalt väiksema versioonio, nii umbes 240 naela, olles ometigi massiivne 5 jala ja 8 tollise pikkuse juures. Mu treening on nagu autosõit. Lihtsalt sõidan, ilma et ma kuhugi jõuda tahaks.

Autor: joker