25. oktoober 2002

Milos Sarcev HMB`st

Natuke aega tagasi osalesin seminaril, kus üks profikulturist ütles naljaga pooleks, et HMB on human muscle builder (inimlihaste kasvataja). Seda tuleb lihtsalt tarbida pudel päevas, et mingit mõju saavutada!
Jah, tal oli peaaegu õigus. HMB on beeta-hüdroksü beeta-metüülbutüraat, mis on leutsiini
metaboolne kaasprodukt. HMB sai populaarseks mõned aastad tagasi, kui preparaat laiemalt turule paisati ning paljud inimesed on sellest ajast saati antud aine mõjuga väga rahule jäänud.
Peale HMB proovimist enda peal saan kinnitada, et tal on tõenäoliselt olemas antikataboolne toime. Esmakordsel proovimisel ilmnes mõju rasvkoe vähenemises, kuigi toitusin kuuri ajal nii nagu tavaliselt. Ka aitas HMB lihaskudet säilitada. Niisiis arvan, et uuringud, mis näitavad, et HMB soodustab rasvhapete oksüdatsiooni, vastavad tõele. Samas vannuvad osad inimesed jumalakeeli, et neile ei mõjunud HMB absoluutselt.
Minu soovitus on tarbida HMB-d 6-9 grammi päevas koos suure proteiinisisaldusega söögiplaaniga. Olen kindel, et suure osa preparaadi mõjust moodustab aga tarbija soov, et aine tõepoolest mõjuks, st. et inimesel on usku antud ainesse.
Kuni oled proovinud HMB-d, pole sul mingit põhjust tema mõjus kahelda, kuna palju sõltub sinu geneetikast ja toitumiskavast. Osadel inimestel lihtsalt avaldub mõju, osadel jälle mitte.

Autor: Mikk-Alvar Olle tõlk. FLEX