20. aprill 2004

Palju peaks tarbima kulturist soolasid?!

Soolade piiramine kulturismis on ülehinnatud. Kulturist peaks tõsisemalt piirama soolade sissesöömist enne võistlust, enne pildistamist või mõnel muul põhjusel kus ta peab välja näitama oma tippvormi mõned päevad.
Keha võib kohaneda madala soola tarbimisega ja vesi normaliseerub kehas. See tähendab, et kui siis soolasid tõsisemalt piirata, ei saavuta sa nii suurt efekti oma välimuse muutmises kui loodad. See võib muuta su isegi kehvemaks. Alustades piiramist kui soolad niigi madalad on oht, et hakkad välja nägema nagu oleksid pundunud kui kasutad pidevalt soolasid alla õige piiri.
Teisest küljest: ära liialda sooladega. See võib tõsta vererõhku ja põhjustada probleeme vee tasakaalus tehes su väljanägemise jällegi pundunuks.
· Püüa hoida oma soolade kogus päevas 1000-3000mg vahel
· Väldi soolade rikkaid sööke, nagu näiteks konservsupid. Vali parem madala soola sisaldusega toite kus pole rohkem kui 300mg toidukorra kohta.
· Kasuta julgelt soola madala soolasisaldusega toitu süües (munad, kartul, liha, aedviljad), aga ära väga hoogu satu soolatopsi raputades.
· Üks toidukord võiks sisaldada keskmiselt umbes 100-200 mg soolasid.

Autor: joker,Flex