7. aprill 2005

Peenike või paks?

Ma just alustasin treeninguid, et end vormi saada, kuid mu kaal pole eriti langenud.Kas ma teen midagi valesti?
Muscle&Fitness Hers

Kaalunumber ei näita tegelikult kogu lugu su keha kohta. Kaal näitab vaid natuke su üldisest füüsilisest seisundist ja tavaline kaalu skaala ei tee vahet saleda sportliku 150 naelase ja 150 naelase pehme väheliikuva naise vahel.Eristajaks on keha rasvaprotsent mõõt, mis näitab kui palju rasva sisaldub su kehas ja kui palju on selles puhast lihaskudet. See on parim näitaja su tervise, füüsilise olukorra ja ideaalkaalu kohta. Eksperdid soovitavad, et naine, kes tahab olla hea tervise juures ja vähendada riski haigestuda, peaksid püüdma hoida rasvaprotsenti 14%- 30% vahel. Peale tervislike põhjuste näed sa parem välja ja tunned end paremini, kui asud selle skaala madalamal poolel.
Rasvaprotsendi mõõtmiseks on palju võimalusi.Kõik nad on varieeruvalt täpsed ja sobilikud. Siin on kolm kõige enam levinumat meetodit.

Veealune mõõtmine, mida tehakse polikliinikus või ülikooli juures.
Testi tehakse veehoidlas või basseinis, kopsudest tuleks võimalikult palju õhku välja lasta ja siis istutakse veealusele kaalule.Tuleb olla kindel, et kogu õhk saab kopsudest välja, sest üleliigne õhk teeb su rasvasemaks. Kuna rasv ei ole nii tihe kui lihas, siis rasv hõljub veepinnal ja lihas vajub allapoole.Teadlane kasutab seda informatsiooni, et teha kalkulatsioone keha koostisest ja tihedusest.Selle testi puhul on eksimusvõimalus 2%-3%.

Nahavoltide paksuse mõõtmine, mida teevad atesteeritud spetsialistid.

Tavaliselt tehakse seda spordisaalide juures.Testriga, mis on vedrudega varustatud ja mida kutsutakse paksusmõõturiks, näpistatakse su keha 3-7 kohast üle kogui su keha. Seejärel pannakse mõõdud valemisse, et saada teada rasva ja lihase suhe. Tavaliselt tehakse seda protseduuri kõhul, käsivarte alt, reitel, puusadel ja õlgade tagaküljel. Siiski pole tulemus eriti täpne.Võib juhtuda, et punkt, mida testitakse, pole kõige õigem, või siis näpistatakse liiga tugevasti või liiga nõrgalt. Samuti võib naha kvaliteet tulemusi mõjutada.

Bioelektriline rasvatester.

Nõrk elektrivool juhitakse läbi teie keha ja mõõdetakse kudede elektrilist takistust.
Kiirem signaal tähendab, et oled pigem lihaseline. See on sellepärast, et vesi juhib elektrit ja lihas koosneb umbes 70% veest ; rasv aga sisaldab vähe vett, seega signaal aeglustub. Ehkki sul on võimalik leida ligikaudne rasvaprotsendi näitaja ka koduseid bioelektrilisi takistusemõõtjaid kasutades, ei ole tulemused siiski eksimatult täpsed.

Autor: No Kia