3. detsember 2023

Smithi kang

Smithi kang = kang mis on fikseeritud liikuvalt vertikaalsele postidele. Kangi saab liigutada mööda sirget trajektoori, mis võimaldab treenijal teostada mitmesuguseid harjutusi. Siin on mõned põhjused, miks Smithi kang on kasulik ja miks see peaks olema iga jõusaali põhivarustuses:

  1. Turvalisus: Smithi kang võimaldab treenijale suuremat turvalisust, kuna fikseeritud trajektoor vähendab vigastuste riski. See on eriti oluline neile, kes treenivad üksi või vajavad abi suurte raskuste tõstmisel.
  2. Õige trajektoori säilitamine: fikseeritud trajektoori tõttu on Smithi kang hea vahend, et säilitada õige tehnika ja liikumistee erinevate harjutuste ajal. See on kasulik eriti algajatele, kes alles õpivad harjutuste tehnikat.
  3. Lihasrühmade isoleeritud treenimine: Smithi kang võimaldab treenijal isoleerida konkreetseid lihasrühmi, kuna liikumistrajektoor on kindlalt fikseeritud. See võimaldab paremini keskenduda konkreetse lihasrühma arendamisele.
  4. Erinevate harjutuste sooritamine: Smithi kang on mitmekülgne seade, mis võimaldab teha mitmesuguseid harjutusi, sealhulgas kükke, surumisi, jõutõmbeid ja paljusid teisi. See asjaolu muudab selle väga universaalseks treeningvahendiks.
  5. Abi osutamine erinevatel tasemetel: Smithi kangil on reguleeritav kõrgus, mis võimaldab erinevate tasemetega treenijatel seda mugavalt kasutada. Mis muudab selle sobivaks nii algajatele kui ka kogenud jõusaalikülastajatele.
  6. Raskuste reguleerimine: Smithi kang võimaldab treenijal reguleerida treeningraskusi, andes võimaluse individuaalselt kohandada koormust vastavalt treenija võimekusele ja treeningueesmärkidele.

Kuigi Smithi kang ei asenda täielikult vabade raskuste kasutamist, on see siiski väärtuslik vahend erinevate harjutuste jaoks ning on kasulik nii algajatele kui ka kogenud treenijatele. Oluline on siiski kasutada mitmekülgset treeninguprogrammi, mis hõlmab nii fikseeritud trajektoori kui ka vabade raskuste kasutamist, et tagada kõikehõlmav ja tasakaalustatud treening.

Parima Smithi kangi leiad siit: https://www.hcpro.ee/smith-kone.html