28. jaanuar 2003

Suhkur & vürts

Pärast treeningut on oluline, et lihased omandaksid toitaineid nii kiiresti kui võimalik.

Kuna insuliini ülesandeks meie kehas on aminohapete ja glükoosi transport, oleks hea tõsta selle taset organismis, soodustamaks paremat aminohapete ja glükoosi omandamist organismis ja seega hõlbustamaks lihase kiiremat kasvu.
Seetõttu on ka elementaarne suuremas koguses lihtsuhkrute (fruktoosi, glükoosi) tarbimine pärast treeningut kulturistide seas.

Aga kui oleks võimalik tõsta insuliini taset ilma ülemäärase suhkru tarbimiseta, hoides ära liigsete kalorite tarbimist ?

Uurijad ’’ Journal of the American College of Nutrition’’ ajakirjast väidavad, et kaneelil on sarnaselt insuliiniga sama funktsioon.
Läbi viidud uurimusel selgus, et kaneel stimuleerib glükoosi manustamist ja sünteesi organismis samal tasemel nagu insuliingi, aktiveerides insuliini retseptoreid insuliini vabastamiseks vereringesse.

Loomulikult on vaja läbi viia rohkem uuringuid aga samas on eeluurimus tulemused rõõmustavaks uudiseks diabeetikutele ja kulturistidele( kelle süsivesikute sisaldus toidus on madal ), kes soovivad tõsta märgatavalt insuliini taset organismis koheselt pärast treeningut kuid seekord ilma liigsete suhkru kalorit

Autor: Muscle&Fitness tõlk. K.Reial