8. jaanuar 2004

Terviseriskid lipsusõlmes

Terviseriskid lipsusõlmes

”Kikilips teeb mehe ?ikiks ….. ” ümiseb iga teine, aimatavalt vahuveini mekkinud mehehakatis. Kui vahuveiniga veidi rohkem liialdada teab ees ootavat diagnoosi peaaegu igaüks. Kuidas mõjutab meie tervist aga lips ?
Ümber kaela pingutatud lips tõstab silma siserõhku ja võib tekitada rohekae e. glaucoma pseudosümptomid ja vale diagnoosi. Glaucoma on liiga kõrge silmasisese rõhuga seotud nägemisnärvi ja võrkkesta funktsiooni häire. Ameeriklaste uurimus hoiatab mehi liiga pingul lipsusõlme eest. Uurimuses osales 40 new-yorklast neist 50% oli diagnoositud kulmualune haigus, teine pool katsealuseid olid aga tervesilmsed. Meeste silma siserõhku mõõdeti kaelusenööp avatult. Teiseks katseks pandi nööp kinni ja lipsusõlme pingutati. Kolmas katsemõõtmine tehti jälle lõdva lipsusõlmega. Uurimus näitas, et pingutatud lips ja kinnine kaelus tõstsid silma siserõhku enim tervetel meestel kui glaucoma diagnoosiga patsientidel.
Uurimuse tulemusena arvati, et pingul lipsusõlme võib pidada silma siserõhu haiguse riskiteguriks. Eriti seda neile, kel kombeks on lipsusõlme pingutada, paksukaelalistele ja teistele valgekraeliste tööstiili esindajatele, sest lipsu kantakse ees pidevalt. Uurijate oletusel suureneb silma siserõhk, kaelaveeni ahenemisega seoses. Sellisest uuringust raporteerisid ameeriklased ”British Journal of Ophthalmology” ajakirjas.

Kõigile amazon`i , jõusaali ja massaa?i klientidele tervist ja visadust 2004 aastaks,
Mehed visake lipsud eest ja võtke kangid kätte, naised olge muidu terved siis on ka meestel tervis korras.

Lugupidamisega,

Üllari Ots
Rebalans massage
sporditerapeut

Autor: Üllari Ots