5. veebruar 2000

The Scorpion King

Jaanuar 2002
Wrestlingu staar The Rock leiab end pidamas hoopis teistsugust lahingut, kui see, millega ta harjunud on (maadlusringis). Kõletul areenil kaevanduses, mis asub Los Angelesi linnapiiridest väljaspool pole teatraalseid maadlusmatshe oma akrobaatiliste võtetega. Hoopis vastupidi, riietatuna pruuni nahksesse sõjarüüsse, teeb eepiline mõõgakangelane The Rock läbi ohtliku stseeni, kus järjekordselt ei kasutata kaskadööre. Mitukümmend operaatorit, koordinaatorit jne. sagivad võttepaigas, mida ümbritsevad tuhanded kiljuvad fännid. Ülbe, ninakas ja tülinoriv The Rock on asendunud hoopis vaiksema ning tagasihoidlikuma 29-aastase Dwayne Johnsoni – keskkooli endise tippjalgpalluri ja andeka noore näitlejaga.
Pikad ronkmustad juuksed üle näo, kuulab Johnson hoolikalt iga sõna ja nüanssi, mis talle öeldakse. Rezhissöör Chuck Russell (The Mask, Eraser) annab käskluse filmimiseks. Sekundid hiljem pannakse tööle hiiglasuured propellerid, mis muudavad rahuliku võtteplatsi kõrbeks liivatormis, kus peategelane jagab järjest surmavaid hoope. See on tähtis võitlusstseen minu ja Nemesise (jumaliku karistuse jumalanna) abilise Thorakiga, seletab Johnson võtete vahepeal, Ma viin ta sõjaväe liivatormi, kasutades põhimõtteliselt tormi OMA sõjaväena. Hoolimata oma muidu rahulikust näoilmest, ei suuda The Rock siiski varjata oma erutust seoses filmi The Scorpion King esilinastusega 19. aprillil. Järg filmidele Muumia ja Muumia tagasitulek, jutustab The Scorpion King tegelasest, keda vilksamisi tutvustati eelnevates linateostes. The Scorpion King on The Rocki arvates üks vähestest märul/seikluseepostest, milles on olemas kõik konfliktid, komöödia, kättemaks, suured avastused ning muidugi hingemattev armastuslugu. Samas garanteerib ta, et vaatajad saavad filmist suurepärase elamuse.

Johnsoni värbamine peaossa ei olnud kaugeltki mitte juhuslik. Oma kuueaastase karjääri jooksul WWF-is on see kolmanda generatsiooni maadleja tõusnud Miami kolledzhi jalgpallimängijast meelelahutusliku spordi täheks, aidates tõsta WFF-i populaarsust tasemele, kus see polnud isegi kuulsa Hulk Hogani aegadel. Võttes endale pseudonüümi Rocky Maivia, tõusis ta kiiresti tippu, võites ühtlasi ka Kontinentidevahelised Meistrivõistlused. Et aga tema lapsenägu jättis fännidele-pealtvaatajatele vale mulje, arendas ta oma teist mina edasi The Rock`iks ülbeks pläma suust välja ajavaks tegelaseks. Aastaks 1998 aitasid The Rock ning Stone Cold Steve Austin WWF-i kergitada populaarseimaks maadlusorganisatsiooniks maailmas. Isegi nii populaarseks, et WWF-i omanik Vince McMahon suutis ära osta oma suurima konkurendi, Ted Turneri hästi rahastatud WCW.
Tänu oma karismaatilisele iseloomule, musklis kehale ning heale väljanägemisele saavutas Johnson rahva seas tohutu populaarsuse. Olles täitnud oma unistuse, pöördus ta oma teise kire, näitlemise, juurde. Ootasin pikisilmi mulle sobivat rolli. Siis helistas mulle mu agent, kes oli just ühenduses olnud Universali stuudio bossidega. Need olid öelnud, et eelmiste filmide meestäht Arnold Vosloo, kes mängis muumiat, on saanud rahvale liiga omaseks ning uude filmi on vaja kedagi, kellest publik ei oskaks veel midagi arvata. Lugesin käsikirja läbi, mis mulle väga meeldis ning lepingu sõlmimine oli järgmine loogiline samm.
See, et Johnsonil on staaripotentsiaali, on ilmselge, seda enam, et eelmised musklimehed Arnold Scwarzenegger, Sylvester Stallone ning Bruce Willis pole enam oma tippvormis.
Peale võimsat promoturneed, mis hõlmas peale Ameerika ka Aasiat, Euroopat ning Austraaliat, vaatab Johnson juba uute projektide poole. Järgmiseks saab ilmselt olema märulikomöödia.

On ilus kolmapäeva pärastlõuna. Dwayne Johnson treenib kulturismi mekas, California Gold`s Gym`is. Alati, kui tööasjad teda Los Angelesi toovad, külastab ta tingimata ka iga jõusaaliaustaja unistust, Gold`si.
Keset kõikvõimalikke läbirääkimisi, kohtumisi ning muid asjatoimetusi leian siiski iga päev nii palju vaba aega, et trenni tulla. Mu treeningu võti peitub tõhususes, teen palju ringtreeninguid ning superseeriaid, treenides päevas 1-2 kehaosa.
Kui ta 13-aastasena jõutreeningutega alustas, polnud algus sugugu meeldiv. Läksin isaga jõusaali, panin kangile 135-naelased raskused ning jäin jõuetult, kang kõril, lebama, meenutab ta naerdes. Ta sisestas endale, et järgmisel laupäeval tuleb ta uuesti saali ning surub selle raskuse sedakorda üles. See kinnismõte oli tal terve nädala jooksul. Mõtlesin, et parim asi, mida selleks teha saan, on öised kätekõverdused! Ja järgmisel nädalal surus ta tõepoolest selle raskuse üles üks kord.
Kui olin 14, ehk siis keskkoolis rebane, hakkasin treeninguid tõsisemalt võtma. Käisin jõusaalis iga päev ning treenisin igat kehaosa kaks korda nädalas. Tagantjärgi mõistan, et tegu oli tohutu ületreeninguga, kuid sellises eas mul progress siiski toimus. Olin pikk ja vibalik ühesõnaga lõngus.
The Rock võtab kätte 40-naelased hantlid, et sooritada biitsepsile soojendusseeriat. Kuigi maadlustäht üritab Gold`sis treenides hoida madalat profiili, satub ta siiski uudishimulike pilkude alla. Ma ei pumpa kunagi endast viimast välja- kui, siis võibolla jalatreeningul. Jalgade treenimine meeldib mulle väga.
Loomulikult erineb jalgpalluri treening kõvasti maadleja treeningust, Hollywoodi märulistaaride omast rääkimata. The Rock üritab neid siiski omavahel kombineerida. Ta ütleb, et pole kunagi tahtnud olla suurim WWF- i maadleja, ta tahab olla parim.
Kuigi Johnson ei aja taga kulturisti välimust, on tema toitumisplaan peaaegu sama kanarind ning munavalged. Ma ei kaalu ega mõõda oma toitu, kuid arvan, et päevas söön 200-400 grammi süsivesikuid. Proteiini söön vähemalt 270 grammi päevas, millest suure osa moodustavad 4-6 proteiinijooki.
Higi voolab mööda Johnsoni nägu. Ta siirdub uue harjutuse juurde. Ma tarbin väga vähe suhkruid. Põhiline osa tuleb siirupist-moosist, mida hommikul pannkookide peale panen, päeva ülejäänud osas ma elimineerin suhkru toitumiskavast täielikult. Lõunaks on tavaliselt kanarind või mõni muu fileepraad. Söön palju ka rohelist, eriti spargelkapsast. Tihti jõuan töö tõttu koju alles kell 01.00. Siis söön tuunikala ning joon proteiinisheiki.

Ei tohi ennast eksitada lasta tema käitumisest maadlusringis. Ropu suuga ülbik on tegelikult hooliv ja sõbralik inimene. Avalikkuse eest varjul olles on ta hoopis teine inimene jah, ta meeldib kõigile.
Ma kuulen seda juttu kogu aeg, ütleb The Rock, istudes kuulsas Firehouse restoranis munaroa taga. Tean, et see The Rock on hoopis teistsugune, kui see, kes ma olen kaamerasilmade vaateväljast väljaspool. Kuid ma olen, kes ma olen.
On kummaline, mida raha inimesega teha võib. Sellest ajast, kui olen rikas ja kuulus, olen muutunud palju sõbralikumaks. Olen pidevalt tegev kõikvõimalikes abiprogrammides. Eile helistas mulle üks 14-aastane poiss. Tal on surmav haigus, kuid sellele vaatamata oli ta väga elurõõmus ning tänulik, et sai minuga rääkida. Tal pole õrna aimugi, kui tugev ta tegelikult on seda inimese psühholoogiast vaadelduna. Ma ütlesin talle, et ta on palju tugevam, kui The Rock, jätku see meelde.
Tundub, et isaroll sobib talle hästi. Ellmise aasta augustis sünnitas abikaasa Dany paarile esimese lapse. See on äärmiselt raske situatsioon. Edukaks saamisel on oma hind, minu eesmrk on, et see hind ei segaks mu abielu ega suhteid lapsega.
Johnsoni tulevikuplaanidesse kuulub osalemine mitmetes filmides ning ta loodab koostööd teha selle ala suurimate tegijatega.
Kuus aastat tagasi oli tal taskus 7 dollarit, nüüd on ta jõudnud oma teise filmi võtetele. Unistused vahel ka täituvad!

Autor: Mikk-Alvar Olle (ref. Muscle &Fitness)