13. august 2008

Treeningpartner

Vajalik või mitte?

Kunagi kui alustasin oma treeninguid siis oli 1-2 sõpra kellega koos jõusaalis käisime ja trenni tegime. Areng oli kõigil suhteliselt hea kuna keegi ei tahtnud kaaslastest kehvam olla. Mingi hetkeni see töötas ilusti, kuid on vaja ka teisiti, üksi, ise hakkama saada. Kasvõi juba seepärast, et üksi treenides areneb paremini jälle sinu tahtejõu pool ilma milleta tulevikus kuidagi hakkama ei saa kui eesmärgid kehaehitamises on suuremad kui lihtsalt hea välja näha. Ehk siis lisaks skelettlihastele saab hea koormuse ka aju või vaimumuskel.

Enamus ajast oma jõusaalis veedetud aastate jooksul olen treeninud just nii, ÜKSI. See ei ole muidugi olnud taotuslik, kuid nii on see välja kukkunud ja ma olen selles suhtes inimsaatuste kirja panijale tänulik. Üksi treenides olen ma saanud ennast paremini tundma õppida ja seda siis oma edasises arengus ära kasutada.

ÜKSI ei tähenda muidugi, et ma saalis alati üksinda oleksin olnud kuid ka selliseid treeninguid on olnud üksjagu.

Kujutage endale ette , et tulemas on raske jala või selja trenn. Sa pead ennast selleks häälestama topelt vaimujõuga, sest tead, et saalis saad loota vaid iseendale. Seda nii füüsiselt kui vaimult. Sellised trennid on eriti kurnavad, kuid seda suurem on muidugi ka rahuldus peale trenni kui kõik plaanitu tehtud sai.

Omades aga füüsiliselt enam-vähem võrdväärset partnerit pole vaja oma vaimujõudu niipalju kulutada, sest siis tekib alati kerge võistlusmoment ja plaanitud raskustega hakkama saada on tunduvalt lihtsam. Usun , et seda vahet on paljud kogenud. Ei saa ju alla jääda ja kehvem olla kui on su treeningkaaslane. Samas aitab palju ka teise lausutud kiitus või julgustav sõna.

Üksi treenides pead aga looma omale saalis nö. fantaasiamaalima kus näiteks ise oled sõjamees ja kang sinu suurim vihatud vaenlane kelle pead hävitama, sest muidu hävitab tema sinu. (seda muidugi siis kui üritad treenida, sooritada seeria oma võimete piiril) Kiitma ja julgustama pead ennast ise enne kangialla astumist. Eks igalühel ole siin omad nõksud-rituaalid kuidas ennast paremini käima tõmmata.

Minu treeningud võib enamasti jagadagi kahte liiki. Üksi tehes tuleb tulemus läbi viha, viha mis oled endas üles kruttinud, et vastaset jagu saada.

Koos partneriga aga lihtsalt suur FUN, rauakolistaja pidupäev kus naudid pingutust ja töist õhkonda. Tunned, et sa polegi ilmas ainus hull ja keegi mõtleb sinuga samal lainel.)) Mõlema variandi puhul on tavaliselt lihastele antav laks võrdväärne. Vähemalt minu puhul on see nii olnud.

Lühike teemaarendus mille ajendiks ühistreening Ott CHAMPION Kiivikaga.

MK.
Pildid treeniungust siin:
[url=http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=274103]”Lisatud[/url]

Autor: Marek Bonsuna Kalmus