Kulturism

Idakeskus-Baltic-Fitness 2002.

Kulturism  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

12. mai – kohtumispaik Idakeskus

Meie kalender rikastus taas ühe uue võistlusega. Läinud pühapäeval sai teoks W.F.F. egiidi all peetav rahvusvaheline “Idakeskus Baltic Fitness 2002”. Paraku toimusid päev varem, laupäeval 11. Mail, võistlused Läti karikale.
Tanel Toomela, kohtunik: “Mõistagi andis see meie osalejate arvukuses tunda. Lätlasi ei tulnud, leedulaste 15 kahanes kolme peale. Sellegi poolest olen nähtuga rahul, showd on rohkem, esinejad tublilt harjutanud.”

Eesti Fitnessi Föderatsiooni peasekretär Irene Mikk hindas vabakavade taset paranenumaks ja huvitavamaks varasemast. Kahetses, et vahetult enne kodust jõupoovi käids Venemaal võistlemas sillamäelane Viktor Tkatshenko, mis ei lubanud tal siin enam üles astuda (kahte rasket võistlust järjest ei tee). Ka Sveta Filimonov loobus, ei teinud kaasa veel varem registreerunud tallinlased Aleksandr Shevtsov ja Dmitri Uiba.

Häältega 3:2 tuli absoluutses konkurentsis võitjaks Kalmus, alistades nii Kornõshevi. Kuidas Marek, kel on detsembrist 2001 dopingudisklaff, saab osaleda fitnessivõistlustel?
Peasekretäri vastusest selgus, et W.F.F. võistlustele EKASi väljakuulutatud võistluskeeld ei laiene. Pealegi ei oldud Kalmust keelust koheselt teavitatud, praegu, maikuus, esitatud paberit ta aga ei tunnistavat. Siinkohal olgu lisatud, et
kahtlusteks on mees jätkuvalt põhjust andnud, jättes Bproovi võimaluse kasutamata.

Naistest kujunes absoluutarvestuse rida: 1. Atleticu parim Jaana Junson, Pärnu Maisport, 2. Aerobic/Fitnessi võitja Jolanta Mileriute, Klaipeda, 3. Fitnessi kat. võistelnud Signessa Kalmus, Tartu Arcoman, 4. Aeroobic/fitnessi teine Kaire Vainumäe, Tartu City Aerobics, 5. Perfomansi kat. võistelnud Kristiina Reial, Talinna RevalSport, 6.Superbody kat. võistelnud Inna Terasmaa, Tartu Arcoman, 7. Aerobic/fitnessi kolmas Donata Kincinaite, Leedu Klaipeda.

Meestest võitsid fitnessi Tauno Suits Tartumaa Arcomanist, perfomance´I Imre Vähi Tallinna RevalSpordist, atletic/fitnessi Nikolai Kornõshev Tallinna Status Ferrumist ja superbody Marek Kalmus Tartu Arcomanist.
Eesti koondisel on nüüd ees Emvõistlused Moskvas.

Selle loo juures on värske pildimaterjal, mille eest hoolitses Ott Kiivikas, kolmekordne Eesti absoluutne kulturismimeister. Palusin nähtule lühikommentaari.
“Hästi esinesid. Mulje tervikuna hea, asi sujus. Valgustusele on mul aga etteheiteid. Nigel. Ruumi jäi lavala vajaka. Lavaseade üldse võinuks olla etem. Isiklikult oleks ma võidupunkti Koljale andnud. Üldse peab fitnessiliiga oskama väga peenetundeliselt hinnata, ka kostüümi ja kava eraldi võttes. Andma endale aru ja märkama, et kultrismis mängivad hoopis teised kaanonid.”

Võistlus tulemused
NB! Fotod lisatud galeriisse

Fitness 1

Nimi koht linn klubi

Tauno Suits 1 Tartu Arcoman
Aretas Kolmakovas 2 Leedu
Argo Väli 3 Haapsalu Fra Mare
Juri Konstantinov 4 Narva
Julius Tamulaitis 5 Leedu


Perfomance 2

Nimi koht linn klubi

Imre Vähi 1 Tallinn Reval-Sport
Argo Tõruke 2 Võru Oja SK
Boris Žitinski 3 Narva
Ilja Kornet 4 Tallinn Novesta


Athletic fitness

Nimi koht linn klubi

Nikolai Kornõšev 1 Tallinn StatusFerum
Tarmo Tiits 2 Tallinn Albatros
Vassili Vinogradov 3 Tallinn Samson


Superbody

Nimi koht linn klubi

Marek Kalmus 1 Tartu Arcoman
Oleg Fjodorov 2 Narva EvailAthletic


Aerobic Fitness

Nimi koht linn klubi

Jolanta Mileriüte 1 Leedu
Kaire Vainumäe 2 Tartu
Donata Kincinaite 3 Leedu


Fitness

Nimi koht linn klubi

Signessa Kalmus 1 Tartu Arcoman


Performance

Nimi koht linn klubi

Kristiina Reial 1 Tallinn RevalSport


Athletic

Nimi koht linn klubi

Jaana Junson 1 Pärnu Mai Sport
Aile Kuuda 2 Tartu TÜ SK


Superbody

Nimi koht linn klubi

Inna Terasmaa 1 Tartu Arcoman


Absoluutne meister mehed

Nimi koht linn klubi

Marek Kalmus 1 Tartu Arcoman


Absoluutne meister naised

Nimi koht linn klubi

Jaana Junson 1 Pärnu
Mai Sport


Moskvasse Fitnessi EMile
siirduvad meie selle ala tipud. EFFi peasekretäri IRENE MIKU kinnitusel osalevad 18. Mail Moskvas WFFi ühel võtmejõuproovil perekond Kalmus, Inna Terasmaa, Tauno Suits (kõik Tartu Arcoman), veel juunior Argo Tõruke (Võru Oja spordisaal), Nikolai Kornõshev (Status Ferrum, Tallinn) ja Tarmo Tiits (Albatros, Tallinn).
Eesmärgi kohta lisas peasekretär napilt: diplomid, medalid ikka.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

NÄDALAVAHETUS TÕI FITNESSIS JÄRJEKORDSED MEDALID

Kulturism | 

Eestlased tulid tagasi lausa kolme medaliga: Agne Kiviselg võttis kulla bikinifitness – 169cm pikkuskategoorias ning lisaks võitis ka…


EESTLASED OLID LÄTIS VÕIDUKAD

Kulturism | 

Läti lahtistel meistrivõistlustel olid naiste bodyfitnessis võistlemas Natalja Fetissova, kes sai I koha ja Aleksandra Nevski, kes…


LAUPÄEVAL SELGITATI PÄRNUS VÄLJA EESTI KARIKAVÕITJAD KULTURISMIS JA FITNESSIS

Kulturism | 

Vaatamata keerulisele ajale oli mõõtu katsumas 58 kulturismi ja fitnessi sportlast, kellest 31 võistlejale oli see esimene hooaeg. Juunioride…