1. november 2002

Idakeskus-Baltic-Fitness 2002.

12. mai kohtumispaik Idakeskus

Meie kalender rikastus taas ühe uue võistlusega. Läinud pühapäeval sai teoks W.F.F. egiidi all peetav rahvusvaheline Idakeskus Baltic Fitness 2002. Paraku toimusid päev varem, laupäeval 11. Mail, võistlused Läti karikale.
Tanel Toomela, kohtunik: Mõistagi andis see meie osalejate arvukuses tunda. Lätlasi ei tulnud, leedulaste 15 kahanes kolme peale. Sellegi poolest olen nähtuga rahul, showd on rohkem, esinejad tublilt harjutanud.

Eesti Fitnessi Föderatsiooni peasekretär Irene Mikk hindas vabakavade taset paranenumaks ja huvitavamaks varasemast. Kahetses, et vahetult enne kodust jõupoovi käids Venemaal võistlemas sillamäelane Viktor Tkatshenko, mis ei lubanud tal siin enam üles astuda (kahte rasket võistlust järjest ei tee). Ka Sveta Filimonov loobus, ei teinud kaasa veel varem registreerunud tallinlased Aleksandr Shevtsov ja Dmitri Uiba.

Häältega 3:2 tuli absoluutses konkurentsis võitjaks Kalmus, alistades nii Kornõshevi. Kuidas Marek, kel on detsembrist 2001 dopingudisklaff, saab osaleda fitnessivõistlustel?
Peasekretäri vastusest selgus, et W.F.F. võistlustele EKASi väljakuulutatud võistluskeeld ei laiene. Pealegi ei oldud Kalmust keelust koheselt teavitatud, praegu, maikuus, esitatud paberit ta aga ei tunnistavat. Siinkohal olgu lisatud, et
kahtlusteks on mees jätkuvalt põhjust andnud, jättes Bproovi võimaluse kasutamata.

Naistest kujunes absoluutarvestuse rida: 1. Atleticu parim Jaana Junson, Pärnu Maisport, 2. Aerobic/Fitnessi võitja Jolanta Mileriute, Klaipeda, 3. Fitnessi kat. võistelnud Signessa Kalmus, Tartu Arcoman, 4. Aeroobic/fitnessi teine Kaire Vainumäe, Tartu City Aerobics, 5. Perfomansi kat. võistelnud Kristiina Reial, Talinna RevalSport, 6.Superbody kat. võistelnud Inna Terasmaa, Tartu Arcoman, 7. Aerobic/fitnessi kolmas Donata Kincinaite, Leedu Klaipeda.

Meestest võitsid fitnessi Tauno Suits Tartumaa Arcomanist, perfomance´I Imre Vähi Tallinna RevalSpordist, atletic/fitnessi Nikolai Kornõshev Tallinna Status Ferrumist ja superbody Marek Kalmus Tartu Arcomanist.
Eesti koondisel on nüüd ees Emvõistlused Moskvas.

Selle loo juures on värske pildimaterjal, mille eest hoolitses Ott Kiivikas, kolmekordne Eesti absoluutne kulturismimeister. Palusin nähtule lühikommentaari.
Hästi esinesid. Mulje tervikuna hea, asi sujus. Valgustusele on mul aga etteheiteid. Nigel. Ruumi jäi lavala vajaka. Lavaseade üldse võinuks olla etem. Isiklikult oleks ma võidupunkti Koljale andnud. Üldse peab fitnessiliiga oskama väga peenetundeliselt hinnata, ka kostüümi ja kava eraldi võttes. Andma endale aru ja märkama, et kultrismis mängivad hoopis teised kaanonid.

Võistlus tulemused
NB! Fotod lisatud galeriisse

Fitness 1

Nimi koht linn klubi

Tauno Suits 1 Tartu Arcoman
Aretas Kolmakovas 2 Leedu
Argo Väli 3 Haapsalu Fra Mare
Juri Konstantinov 4 Narva
Julius Tamulaitis 5 Leedu

Perfomance 2

Nimi koht linn klubi

Imre Vähi 1 Tallinn Reval-Sport
Argo Tõruke 2 Võru Oja SK
Boris itinski 3 Narva
Ilja Kornet 4 Tallinn Novesta

Athletic fitness

Nimi koht linn klubi

Nikolai Kornõev 1 Tallinn StatusFerum
Tarmo Tiits 2 Tallinn Albatros
Vassili Vinogradov 3 Tallinn Samson

Superbody

Nimi koht linn klubi

Marek Kalmus 1 Tartu Arcoman
Oleg Fjodorov 2 Narva EvailAthletic

Aerobic Fitness

Nimi koht linn klubi

Jolanta Mileriüte 1 Leedu
Kaire Vainumäe 2 Tartu
Donata Kincinaite 3 Leedu

Fitness

Nimi koht linn klubi

Signessa Kalmus 1 Tartu Arcoman

Performance

Nimi koht linn klubi

Kristiina Reial 1 Tallinn RevalSport

Athletic

Nimi koht linn klubi

Jaana Junson 1 Pärnu Mai Sport
Aile Kuuda 2 Tartu TÜ SK

Superbody

Nimi koht linn klubi

Inna Terasmaa 1 Tartu Arcoman

Absoluutne meister mehed

Nimi koht linn klubi

Marek Kalmus 1 Tartu Arcoman

Absoluutne meister naised

Nimi koht linn klubi

Jaana Junson 1 Pärnu
Mai Sport

Moskvasse Fitnessi EMile
siirduvad meie selle ala tipud. EFFi peasekretäri IRENE MIKU kinnitusel osalevad 18. Mail Moskvas WFFi ühel võtmejõuproovil perekond Kalmus, Inna Terasmaa, Tauno Suits (kõik Tartu Arcoman), veel juunior Argo Tõruke (Võru Oja spordisaal), Nikolai Kornõshev (Status Ferrum, Tallinn) ja Tarmo Tiits (Albatros, Tallinn).
Eesmärgi kohta lisas peasekretär napilt: diplomid, medalid ikka.

Autor: Aare Kreilis. fotod Ott Kiivikas