4. märts 2016

5.-12.märtsil toimuvad Euroopa meisrtivõistlused klassikalises jõutõstmises

5.-12. märtsil toimuvad Tartus Dorpati Konverentsikeskuses 2. Euroopa meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises noortele (-18a), juunioritele (-23a) ja avatud klassi võistlejatele.

Meistrid selguvad naistel 7 kaalukategoorias ja meestel 8 kaalukategoorias. Juuniorite ja noorte vanuseklassis vastavalt 8 ja 9 kaalukategoorias. Võistlejaid on Tartusse oodata ligikaudu 360, kolmekümnest erinevast riigist. Eestit on esindamas 11 naist ja 21 meest. Peamised medalilootused on Eesti koondisel seotud raskema kaalu meestega.

Suurimad medalilootused on kodulinnas võistlev Alex-Edward Raus (-105kg) ja meie üliraskekaallane Siim Rast. Raus on eelmise aasta juuniorite maailmameister klassikalises jõutõstmises ja 2013. aasta klassikalise jõutõstmise maailmameister avatud klassis. Rast saavutas eelmisel aastal klassikalise jõutõstmise Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha ja on sellel aastal kindlasti medalikonkurentsis. Lisaks on medalivõimalused veel meie kõige edukamal jõutõstjal läbi aegade – Margus Silbaumil (-93kg). Ta on võitnud arvukalt medaleid EM-ilt ja MM-ilt varustusega jõutõstmises, kuid klassikalises jõutõstmises on tegemist mehe esimese tiitlivõistlusega. Hea õnne korral on medalivõimalused samuti kodulinnas võistleval Elar Kraavil (-120kg), kes varasemalt võitnud varustusega jõutõstmise EM-ilt ja MM-ilt medaleid jõutõmbes.

Noorte hulgas on suurimateks lootuseks Andri Eric Külaviir (-83 kg), Mihkel Ruut (-120 kg) ja Kermo Pärn (-66kg), kes ülesandmise järgi on kindlasti medalikonkurentsis.

Samuti tasub ära märkida mõned maailma ja Euroopa paremikku kuuluvad võistlejad, keda huvilistel õnnestub Tartus oma silmaga näha. Üliraskekaalus on võistlemas lätlane Martins Kruze, kes on eelmise aasta Euroopa meister ja üks Euroopa tugevamaid mehi, kellel kuulub Euroopa rekord kükis 390 kilogrammiga ja kogusummas 950 kilogrammiga. Üheks suurimaks nimeks antud võistlusel on kehakaalus -120 kilo võistlev bulgaarlane Ivaylo Hristov, kes on Maailma ja Euroopa meister nii klassikalises kui ka varustusega jõutõstmises. Naiste hulgas on võistlemas legendaarne Ielja Strik (-84kg), kes rohkem kui kümme aastat kuulunud maailma paremikku ja püstitanud järjepidevalt maailmarekordeid. Lisaks on Tartus võistlemas kahe viimase aasta maailmameister klassikalises jõutõstmises ja maailmarekordi omanik Sofia Loft (-52kg).

Avatud klassis on kohal kindlasti Euroopa paremik ja tase on tulemas väga kõrge. Kindlasti tasub kõigil oma silmaga maailma tasemel jõustõstmist vaatama ja omadele kaasa elama tulla.

Autor: European Powerlifting Federation